Ja dua te martohem, po si te celebrohem?

@Arban:

Ja çfarë thotë fallxhorja e mëhallës për ty:

Ti djalë e ke zemrën flori, por ke mendjen havalé. Po të nisesh për rrugë me mendjen se do hasësh kusarët, e sigurt se do ti hasësh. Nuk është gjynah ti duash njerëzit me gjithë zemër dhe pse s’janë shqiptarë, përkundrazi. Përndryshe do vdesësh nga zeheri yt.

Tani meqe e gjeta une, po ju baj me dije se edhe heretiku e ka ndrru nick-un, te pakten i here, dhe e ka ndrru apostafat me m’sha mu. Kjo ka nodh te peshku i vjeter per pune te prononcomit ( e shkrujtmja ktu asht shqiptim) te Noas. Une e thashe Noes.
Meqe ra llafi katrori 97.6% asht PF.

:smiley:
paske pi e qeke bo karroqe prap?

Po po kam pi. :grinning:

mu me pelqeu si humor, po do te desha ta beje te njejtin humor esell.

Meqe ktu asht ba tip fb, tani live…

Ai nick u perdor vetem me m’than ato llafe mu ne inbox (une s’shkruj kurrre ne inbox, perjashto raster qe i jam pergjigj dikujt dhe kur kam komuniku me adminet) dhe u zhduk njhere e pergjithmone.

:smiley:
kush o ky nick? mos eshte diferenca 2,4% midis Katrorit dhe PF-se?

Heu! Tashni ore peshku t’u m’lajmru, :heart: is replaying per q’ket fjali. :grinning:

Shenja e pare qe Peshku po merr fund ka qene se Pjetri dhe Beluli nuk ishin me shoke, dhe une njoha vetmine virtuale per here te pare.

Thame se ndodhi kijameti me dosjet e atehershme, por spaska qene gje para dosjeve te nick-eve. :open_mouth::stuck_out_tongue:

Sa shume drame e histori keni dhe ju. Mund te shkruash nje serial televiziv.

mos i beso tragjedianeve se jane si antigejte qe shtiren si tragjike e ne fakt jane gei te hareshem.

Beluli ka qan ngahera figure perbashkuse ktu. Te fb i belulit gjenden antaret e vjeter te peshkut. Mund te gjeni aty pjetrin,zanen, monden, emigrantin e plot te tjere.

Ju eshte bo si cikel ky muhabet. Cdo 3-4 muaj.

eshte njesoj si ciklet e mestruacioneve, kjo eshte nje menyre per te rigjeneruar Peshkun. Vetem se mestruacionet e grave kane cikle henore, kurse zakonet e Peshkur kane cikle diellore (4 muaj, solstice dhe ekuinokse).

Fallxhore Aqua e di mire qe Hena eshte simbol i femres, ndersa Dielli i meshkujve, dmth Peshku eshte vend burrash zamani ku zhvillohen beteja kozmike me lengje seksi.

3 muaj se levizja e tokes rreth diellit eshte e lidhur me numrin 3, edhe viti 12 muajsh (1+2=3), edhe muajt e nderrimit te stineve jane shumefish i 3eshit: mars qershor shtator dhjetor.

Dmth prape pas 3 muajsh Pjetri do jete duke kerku me zbulu kush eshte katrori. :scream:

Varet si do jete hena… :stuck_out_tongue_winking_eye: Sec eshte nje eklips ne korrik qe do na beje si te goditur te gjitheve. :smile:

Meqe ra fjala, as ajer as uje as toke. :money_mouth_face:

Ashendentin e kam fjalen une? Sma merr mendja ne bote ta kesh zjarr.