Jetë të rëndomta në VK. Kapitulli i gjashtë- Ekuacion me derra dhe qen

https://llafe.wordpress.com/2018/01/23/jete-te-rendomta-ne-vk-kapitulli-i-gjashte-ekuacion-me-derra-dhe-qen/

4 Likes

e vertete. te gjithe ata qe punonin ne ‘‘sektorin e turizmit’’, apo hotel-restorantet e qyteteve qe kishin staus ‘‘turizmi’’ , ishin spiuna te sigurimit !

Or Raqi,

Rrofsh që po na pallon me këtë pornografi kaq të detajuar.

(P.S 1: na thuaj parakohe, edhe sa pjesë të tilla drithëruese ka në atë strajcën tënde? të paktën, të parashikojmë sa pako gjalpë të blemë ndërkohë …)
(P?S: po të betohem se pjesa tjetër zor e ka të kalojë gardhin e adminit).

prej ketyre dy frazave super hiper per here te pare e kam ndjere veten qe nuk jam i moth, qe jam i vogel, biles hiç fare!

O shoke dhe shoqe: ku e shihni pornografine e detajuar tek pershkrimi I gjuetise se derrit nderthurur me kujtime dhe meditime mbi gjuetine e njeriut!!!

Ku e shofin pornografine keta shoket?! Tani shprehja "pallim"perdoret pak si shpesh nga autori,por kjo duket qe s’eshte pallim per “pallimin”, por per aparatin e sigurimit qe te pallonte ne te gjitha anet ,si te donte e sa te donte. Kjo pjesa e funit me pelqeu,vecanarisht. Gjithe rrefenjen e pershkrun nje tis humori shume i kendeshem.

1 Like

Nga ky muhabet i pallimit, me kujtua nje histori e vertet te ndodhur ne kohen e komunizmit ne nje qyteze te veriut, kur isha me sherbim si fuks i ngarkuar me detyre ne kontrollin e sferes artistike per te perndjekur ngambrapa kapo artistin disident.

Ishte njoni i njohur si tip Kazanove, injorant pa shkolle por me shume inteligjence natyrale, qe ishte bere problem per zonen. Pallo njonen, pallo tjetren me ne fund i ngeci sharra ne gozhde sepse u krujt me njeren qe kishte burrin nga rrethi i nje familje qe kishte ne dore eliten e fuqise. E thirren ne hetuesi, ke bere kete e kete, ai i mohoi te gjitha, nuk eshte e vertete, jane shpifje t’gjitha. Kryehetuesi u nxef dhe i gerthiti:

-Jane gjithe keto deshmi personash te ndryshem qe te kane pare!

Kasanova ja ktheu:

-O shoku kryetar, kta beso ti?! Kta me t’pa siper thone “e pallloi!” :slightly_smiling_face:

1 Like

Ja qi e hongri e gjashta për pes të tjerat e mëparshme qi na shtine me lexu!

Apo do t’na thush que ato tjerat ishin pa t’pallume?

Ku pjesa e Vlll?

Do kete ngecur tek gardhi i xixes :smiley:

Mund ta lexosh direkt tek blogu ama.

Aty po i lexoj. Raqi po i nxjerr si petllat nji e nga nji.
Mos i ler te ftohen shume Raqiiii.

Ne fakt e kam hedh dhe te shtatin, Por pasi dikush qe me sa duket eshte admin, u betua per koke te kalamajve se Jetë të rëndomta në VK nuk kalon me, krejt rastesisht nuk kaloi.

nese nuk e publikojne pjesen 7, vere linkun te kjo teme.

Raqi, qe nie tregim te dali i bukur, dhe jo keshtu si rrefenje, duhet te futesh dialogjet/debatet.

1 Like

Lëri kalamanjtë mënjanë - të mitë, të cilët nuk janë më të tillë por dhe tëndit në se ke arritur të kesh.

Ata nuk bëjnë pjesë në etikën e të rriturve prej vërteti, që kanë me se të merren…

Si admin, s’kam nevojë të betohem mbi ndonjë gjë që të ushtroj atributet e mia në se më mbushet mendja se ndonjë shkrim nuk ja vlen të botohet në këto faqe. Kështu është reglla, kështu veproj!
S’je ti as i pari as edhe i fundit.

Zaten, nuk jam i vetmi që vendos për këtë gjë…
Prova, ai shkrim priti disa ditë në starting-bloc dhe askush nga adminët nuk vendosi ta botojë. Deri sa dola unë…

Në vend të ankohesh që të ngjallësh keqardhje apo simpati (zgjidhe edhe merr!), jep një pêrmbledhje disa rreshtash në këtë mejdan - bashkë me një link që të interesuarit të vijnë ta lexojnë në blogun tënd.
Kështu, të tjerët që s’u intereson, s’kanë as për nge, as për borxh as edhe për detyrë, të lexojnë ato delire.
P.S: shyqyr që arrite të bësh katrorin katërcepësh për vehte, Ai ka qysh prej ditës së parë të daljes në skenë që po mundohet të kruhet, me kë i del m’qoshe

-edhe çmimet Pjero, edhe çmimet…:rofl:
thuaja te gjitha sekretet e letrarit te suksesshem raqit, mos ji cingun.:slight_smile:

3 Likes

por po te futi edhe çmimet Belulo, i bie qe te filloj revolucioni :laughing: se njerzit do pyesin se si ka mundesi qe çmimet ishin aq lire ne ate kohe.

Xixa! Fillimisht te kerkon ndjese, per ate batuten e betimit per koke te kalamajve. Ishte thjesht, humor pjese e humorit me te cilin une po e shoh ceshtjen! Megjithate ke te drejte te mos e marresh me humor, sepse ne thelb nuk ka lidhje me ceshtjen.

Sa per ankesen per simpati apo keqardhje, jo vetem qe ja ke fut kot, por dhe po fyen. Nuk e di per ty, por mua me duket fyese te me quajne njeri qe vuaka per duartrokitje, simpati apo keqardhje virtuale pas pseudonimit.

P.S. Jo se po me behet vone, por sa per saktesim, nuk jane disa dite. Perfshi te sotmen jane tre dite.