Jo mor jo,po ka shesh ene ktu pra, si m'tirane

Rilindja Urbane po shtrihet ne cdo cep te atdheut pa perjashtim,eshte qytet i rendesishem apo province.
Bravo Edvin Kristaqi![https://youtu.be/OunGfcB8kCo?t=2048](https://youtu.be/OunGfcB8kCo?t=2048)

1 Like

Punimet do nisin nje muaj para zgjedhjeve

ka 4-5 muaj qe kane nis punimet.

Kantieret e Rilindjes Urbane :slight_smile:

Ja qw dhe me voten e armando prenges mund te behen gjera te mira, saliu dhe bashalliu i la ne meshire te fatit provincat por u desh iluminimi rilindas qe te sillte sadopak optimizem nen qiellin e ketyre badhkeqytetare.
Te ndertohet nga nje agora mendimi ne cdo cep atdheu…kur hidheshin themelet e shtetit modern shqiptar.

Bo bo, ça shkatrrimi po i bejn atij vendi, jo vetem e kanabizuan por edhe betonizuan, turp.

1 Like

punimet serioze, ato qe mbylling kantiere, e presin shiritat

Duhet te ishin bere zeqo !Se iku cereku I shekullit …dhe nje vrim ne uje eshte bere ose ribere e ribere

Sa me pak kenaqet ky milet , Rilindja Urbane :smile: Edhe ato qe bojne i bojne te shemtuta , populli po ngordh per buke kta merren me ngjyra-ngjyra . Ne kohen tone Alpinet nuk u kenaqnin me kaq pak :open_mouth:

Qytet me pallate të çuditshme, duket si në Karakas…(Caracas)

7 milion euro investime,bashkia e vorfen alpine e ksaj ane, s’i ka pa me syt’ballit per 8vjet qeverimi te alpinkomandantit.

1 Like

Ta ka pru Kukesin ne Tirane per vetem 2 ore. Qe duheshin 8 ore gazepi. Prishtinen 3 ore larg Tiranes. Qe duheshin 10-12 ore.

A ke thene ndonjehere FALEMINDERIT, apo ne gjuhe te bukur ejvallah?

Investime komunare po thom une,kanale vadidse,rruge rurale,shkolla,rikonstruksione urbane etj,se kshu me perfitu t’u qan n’byth t’mullarit asht ceshtje shanci masanej.

Partija e ka çuer linkun edhe ne fshatin me te larget:

perdite lajme te bukra o pjeter

(nuk do te quhen me guida, por udherrefyes
turizmi do quhet industria mikpritese
udherrefyesi u be me ne fund nje profesion i rregulluar me ligj)

jo ma larg se mrame, nje shoku im po diskutonte per te vene proteza gjunjeve per axhen e vet. po qante hall se si me ja mush menjen, se axha nuk pranonte.

  • ska faj, - i thashe une, - duhen i qerre me leke,ku t’i gjeje?
  • jo ore, - m’thote ky shoku, - gjithcka falas,po ka frike,s’ja man.
    Ja pra dhe ne sektorin ku per hire te vertetes kemi cedu ne premtimin qe kemi dhan,po shkojme drejt realizimit ,te pjesshem po themi,se ne jemi realist,pranojme dhe deshtimet.
    bravo edvin kristaqi !

me thene te drejten nuk e paskam kollaj ta besoj. Na pyet neve sa problem eshte financimi i shendetsise ketej, dhepse te siguruar jo lire.
wow, nuk eshte pak kjo qe po thua…

Gjej shesh e bej pershesh i thone kesaj :).

Dashte zoti sheshi i Tiranes te rrije nja 2-3 vjet pa u prish (pasi te mbaroje)

ja nje kerkim cfaredo me pyetjen ‘how much a knee replacement surgery cost

$35,000.00 ne total, shpjegon.
Pastaj e specifikon sa i bie se paguajme ne si paciente: Deductible, out-of-pocket, coinsurance.
Po te me pyesesh mua te dhenat e planit te siguracionit qe kam jane te ngjajshme me aty.
Dmth pagesa nga xhepi im per ate operacion (larg qofte!) do ishte ~ $3000- $4500.
T’ia tregoje axhes keto shoku jot, qe te shkoje jo vete por duke kercyer te kirurgu.
Hidhi nje sy faqes deri ne fund se ka te dhena nga burime te tjera.

Ai shoku e dinte kte pjese, sepse kishte shembuj me njerez konkret qe i kishin operu ne Turqi. Behej fjale qe kishin pagu 10 mije euro,nga 5 per secilin gju. Xhajes,meqe ne rini ka pas lujt futboll,i tha,- n’dash me fillu me lujt prap futboll,hec t’shkojme t’vesh protezat.
Mjeku i kishte thene, qe ne gjithe keto operacionet e venies se protezave qe aplikohen neper kocka,ai i gjurit eshte me i thjeshti.

1 Like