Jo vetem Pjatalaresit por edhe Llustraxhinjte na nderojne ne Perendim

http://shije.life/2018/03/romi-llustraxhiu-qe-na-zbardh-faqen-nga-ata-qe-na-e-nxijne/

3 Likes

bukur, ky fare mire , duke biseduar per vendin tone, mund ti beje anglezet te interesuar per Shqiperine.

Dikush do te quante inferior…cfare kane Anglezet me shume se Shqiptaret qe ti nderojne apo ndihmojne duke i njohur?

Qasja eshte e gabuar, ne nuk kemi as pse te nderohemi nga individe punetore si ky djalka e as te na vije turp kolektivisht per skifterat Shqiptare qe bastisin shtepi.

Jo vetem pjatalaresit, por edhe magazinieret…

1 Like

mos u nxito ne gjykim i nderuar, punonjes si ky, qe kane te bejne me 40-50 veta ne dite, i ndryshojne mendjen atyre anglezve qe mendojne keq per neve dhe Shqiperine.

Po ja pra ky thote na zbardhi faqen ne perendim…nuk eshte njesoj si na nderoi?

Une them Aqua qe ky i ka zbardhur faqen vetes se vet dhe njerezve te vet por ti dhe une nuk kemi pse ndjehemi krenar per te apo per arritjet e tij. @Pjer pse na behet vone ne per Anglezet qe mendojne keq per ne dhe pse mendon qe ky vertet ja nderron mendien Anglezve kur ata nuk kane te njejtat standarte gjykimi si ne Shqiptaret?

ty, si shum demokrateve t’medhenj, te mungon sensi i vertete publik. Gje e vene re ne kete teme, por edhe ne ate tjetren ku pretendoje se morali eshte vetem personal.
kjo s’ka fare lidhje se çfare mendojne anglezet demokrate t’mdhej per jevgjit.

Do te thuash qe nuk bije dakort me mua dhe ti personalisht nuk ke pse ndjehesh krenar per arritjet e ketij djalkes?
Pjesa e dyte tregon qe ti nuk je dakort me Pjerinin dhe permiresimin e imazhit tone ne Angli.

harrrove te them qe perveç se çfare mendojne anglezet e mdhej per jevgjit, s’ka lidhje se çfare mendon njesoj InkuzitoriMoth.

populli yne i ka dhene dhe i jep botes njerez te cquar ne te gjithe fushat.

1 Like

A mund ti thuash sot nje djali te ri ne Tirane dil e puno e llustro kepucet. As qe behet fjale. Me mire jetojne me 2 mije lek qe u jep shtepia per kafe skedine sesa te punojne.

3 Likes

Po nuk aq te ardhura ne Tirane sa ne Londer djalka, per me teper nuk do e nxirrte asnje gazetar per lajm ne media sepse punonte llustraxhi. Le te jetojme me kembe ne toke

Eshte me mire te jetosh parazit me leket e familjes apo te mundohesh e te fitosh 5-10 mije lek ne dite duke punuar.

Mua ne shqiperi me duhen 20 000 leke ne dite per te jetuar ne menyre modeste. Mos te harrojme statusin apo dinjitetin njerezor. veshtire ta thuash sepse eshte dukuri tej-shqiptare. Sa kontere apo lord jetojne ne oksidente pa breke vesh e pa punuar prej shekujsh???

pabarazia ekonomike e dasia klasore ben qe njeriu ta shikoje punen si turp dhe moskonsiderate
edhe ketej egzistojne kufij te till plot
por llustraxhiu yne mban uniforme dinjitoze dhe ka hapur kompani biznesi apostafat per shoes shining. Ia ka hequr percmimin punes qe ben duke i dhene prezence.

2 Likes

tiull i nje teme mjafte ironik cinik e sarkastik !

1 Like

tironci s’besoj se vishet vete si ai, (vetem llap pa pushim, sa vjet tashme ketu ?) pranej na e solli ketu. ta poshteroje.

ndersa ky llustrazhiu me kujton kurvat shik. zgjedhin profesion te ulet dhe i japin klas, me ngrit veten apo te fitojne me shume.
do preferoja bandit se ne vend te tij per vete.

Sigurisht qe nuk vishem vete si ai e jo sepse nuk mundem. Nuk po e poshteroj por po e respektoj…ky tipi eshte shume i talentuar per cfare ben…e sinqerisht i heq kapelen per perpjekjet e arritjet personale…por une dhe Mimoza Llastica plus Inquizitorin nuk mund te ndjehemi krenar per te…fuck the public Quasi

ai Lyp ne fakt, se asnje njeri s’ka nevoje sot te llustroje kepucet. s’kushtojne shume dhe s’behen pis.