Kandidati për deputet me mesazhet skandaloze në Facebook

Personi në fjalë ra në sy për shkak të mesazheve të ngarkuara me zemërim dhe misogjini që shpërndante (dhe ende mban) në Facebookun personal. Sot Indrit Hoxha është kandidat i Partisë Demokratike për Tiranën. Gra si Majlinda Bregu dhe burra si Eduard Selami mungojnë, por ky personazh i ri, Facebook i të cilit ulëret “Adoleshencë!!” është në ofertë. Basha thotë se nuk i heq asnjeë presje listës “fituese”. PD është gjobitur nga KQZ për mos përmbushjen e kuotave të grave në disa qarqe, ndërsa urrejtjen ndaj grave, së paku ky kandidat e valvit me krenari. Ky postim ku Hoxha përpiqet (pa sukses, natyrisht) të poshtërojë ambasadoren e Bashkimit Europian është më popullori që ai ka në rrjetin social.

Po sigurisht qe partia e komunistit te fundit ne Europe terheq vetem anti-perendimoret e dhunshem e te paarsimuar, mjekrroshat xhihadiste dhe hajdutet qe s’duan Shqiperine nje shtet te qyteteruar.

Po te bazoheshin tek elektorati i kulturuar, arsimdashes dhe pro-perendimor, do te ishin fikur si parti.

Keta vinte drejtore taksash ne Bashki Basha, prandaj kryeqyteti i Shqiperise e shperfytyroi ne vota me rezultatin me te thelle ne historine e bashkise se tiranes.

Prej atij shperfytyrimi kerkoi qe SHqiptareve t’u hiqej e drejta e votes e te kalonin ne anarki, sepse ky llum i dhunshem vetem ne anarki ndihet rehat. Ne qytetari mbytet.

Krahasim i padrejte. Adoleshtet jane njerez.

1 Like

Ky qenka poet ceco:
" Gou euej, uish aj kud fak jor femelli", “Fart euej from ellbenia, shiti hoor”.

Me keq se skandaloze, analfabet fare,
rilindje.

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/05/31/njihuni-me-shqipen-e-kandidatit-socialist-t-kavaj-s-ndjek-sit-e-masakrojn-analfabet

As Kocua, as birrat e as qoftet nuk e ndihmojne dot. :frowning:

mire se ketyne ja helmoji pjesemarresit rregjimi komunist i Asadit, po ketyne mav®ive pse si shko njeri, apo nuk i le ministri i ri :))

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/05/31/veliaj-p-r-kandidat-t-e-pd-grid-n-e-rafi-gjushi-medi-g-rdeci-strazimiri-me-pistolet#.WS63xYUpCaM

mos u skandalizoni edhe aq shume, thote kandidati; se turpi per te gjallet eshte;:stuck_out_tongue_winking_eye:

Dhe kjo na qenka republika e re, nuk e dum hic…
me vje keq dhe per ata pak naive te cadres qe besonin pallavrat e bashes. Te rinjte e pdh-it qenkan me te terbuar dhe te vjeter se te vjetrit.
Kjo nuk eshte opozita qe duam.

fillimisht duhet shqyrtuar a duam, a s’duam opozite :grin:

1 Like

Gabim shume , nuk i thuhet tjetres baxhelle , ne kemi fjalen tone Shqipe , Kurve.

shiko si trajtohen grate nen Rilindjen

ky eshte problem shume i madh, i madh shume si problem:

asnje llafe… asnje koment…
skandal. turp e faqja e zeze.

skandaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaal

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/05/31/u-helmuan-11-femra-n-kruj-rama-vizit-n-nj-kompani-k-puc-sh-n-lezh-asnj-fjal-p-r#.WS7Lv4UpCaM

kronike e nje humbjeje te paralajmeruar…

1 Like

E nje humbjeje te paralajmeruar ? Te kujt ? Ndoshta eshte nga heret e para qe PD e ka te sigurte qe eshte ne Qeveri sido qe te dalin rezultatet , perjashtojme 71 qe nuk behet llaf ta kape asnje Parti vetem , po i meshohet shume faktit 55 PD 20 LSI , po u arrit kjo kemi Qeveri PD -LSI .

veshtire, shoh nje demoralizim te pergjithshem edhe nder demokratet me te flakte, sidomos pas gafes se listave qe beri Basha vetem 1 muaj para, qe nje lider i squt nuk do ta bente kurre, dhe kur nuk di te jesh lider flexibel i nje partie, imagjino i nje qeverie te nje shteti te tjere.
Per mos permendur parimin, qe gjithashtu nuk i vjen ne ndihme nje aleance te tille ti qe “if it ain’t broken don’t fix it”.
Qeveria e rilindjes, tutto somato, thote taliani, funksionoi, beri reforma, sot ka nje qetesi relative, rama ka bere gjer me tani vetem levizje te duhura politike dhe tani pret te korri frytet etj etj. Bonsensi te thote qe tani pret ne menyre legjitime pjesen e dyte.
Sigurisht qe ne kushtet e disa pakenaqsive ndaj reformave te qeverise rama ju do kishit shansin te merrnit me teper, por ja qe nuk ditet ta shfrytezonit kete mundesi.

I luten zotit te kene mundesi te bejne ate qe beri LSI-ja. Luten te jene parti e trete dmth. Luli tall Berishen me popllin demokrat.

Ok gjer me nje fare pike o Ceco, por mendoj se eshte Berisha ai qe tall Lulin me popllin demokrat.

me ksi lajmesh ja hoqen fitoren edhe Trumpit, tani do pengojne edhe Lulin :))

Ku i ke 300 000 vendet e punës që premtove Edi Rama? Hallall te qofte plako. Ti ia di mendjen ketij populli.
Me fantastikja eshte qe nuk e do me LSI-ne ne preher. Do ta mbaje timonin me duart e veta dhe t’ia fuse marshin popullit vetë.Diten shkon ulet gju me gju me popullin, tallet me katunaret neper hije pemesh e hardhish, u thote du makine me nje timon, ha pula te pjekme, qofte, salce gjize e kosi me hurdha, ha turshi e pi raki, mban nje fije bari anash buzes si babaxhon, ne darke mban vazë per vlerat e Ramazanit dhe te Kuranit.