Kapelet TRUMP u prodhuan në Kinë

Qëndrimet e forta ndaj tregtisë me Kinën dhe risjellja në Amerikë e punëve prodhuese janë dy pika të përsëritura të retorikës së Presidentit Trump, ndaj ka bërë përshtypje sesi kapelet e përdorura ditën e inaugurimit ishin prodhuar në Kinë. Kapele si këto ende prodhohen në Shtetet e Bashkuara, por, mesa duket, organizatorët zgjodhën mallin kinez. Ironia u bë prezente edhe pse të njëjtën ditë që u veshën kapelet kineze, Presidenti shkruante në Twitter se duhej blerë mall amerikan e marrë në punë punëtori amerikan.

Ndërsa disa muaj më parë, Ivanka Trump, që prodhon këpucë në Kinë për linjën që mban emrin e saj, vendosi ta mbyllë fabrikën kineze, për ta shpërngulur prodhimin në A… Afrikë. Ku krahu i punës është akoma më i lirë.

1 Like

Qe i ati eshte karagjoz e dinim,po tani na doli dhe bija.Beme baba te te ngjaj.Kishim edhe shpresa se do behej presidente ne 2024-n.C’na u prishen planet mua dhe atij metalarit devolli.

1 Like

Ky eshte thjesht standard alternativ.

Kijameti tha Kako Pinua!

1 Like

Trapi ka thene qe on day one do filloje ndertimin e murit.Si duket ka fillu kerkimin e muratoreve.

Books are for losers!

1 Like

Kush e tha?

Po mir po ku do me dal me kte? Mall fallco ka sa te dush, ky esht muhabet i tejkalum.
Kinesi po te kopjo rraketat jo mo kapelet :smile:
Si shoku Xhek Ma si komiteti central jane ne dijeni te problemit dhe duan te behen pjese e zgjidhjes, duan apo sduan, duan se skan si sduan, duan apo sduan

si tha… When they go Low we go High…

jeni rrejt per 8 vjet me kapele e karamele

ska mo, prej sot only big things do te ndodhin…

we gonna win bigly

on day one…

https://www.google.com/amp/nypost.com/2017/01/23/trump-talks-free-trade-in-first-meeting-with-labor-leaders/amp/?client=safari

http://www.512tech.com/technology/michael-dell-among-business-leaders-meeting-with-president-trump-monday/ToEQNdoGbF6EjLrhnkdEXJ/

u prodhuan ne kine, pasi jane prodhuar gjate presidences se obames, por kapelet e tjera do jene made in amerikastan

Denar ti ne more kupiti sreče … you poor soul. Qe sot, asnji fjale te keqe nga une per Melania. Sinqerisht me dhimbset.

Mblidheni kete zedhenesin e Partise se la nam duke share Trumpin.
Apo sic duket jane artikuj te porositur nga krietari sorrosist?
Clidhje ka Berisha me Trumpin ore derdimene?
Ju paske djegur keq fitorja e Trumpit,ndryshe nuk keni perse ta shani cdo dite ne gazeten e Partise.
Fare e keqe!

http://www.gazetatema.net/web/2017/01/23/perse-berisha-ka-arsye-te-ndihet-mire-me-trump/

Muratoret me te lire, jane ata kineze :slight_smile:

O psikopat,e lexon vete ate cfare sjell e per cfare behet fjale?Cfare lidhje ka,pyet debili.Ju shqupistet keni kaluar ne ekstaze,a thu prandaj u be president Trapi,qe te sjelle ne pushtet cunin e Sheqeres dhe Lulushen dhe te heqe Lune,se ambasadoret amerikane jua kane pasur gjithmone fajin,me perjashtim te Rajersonit

Presim ça do thote Avokati N. se ai e ka ket sektorin e Amerikes

Mos ja u prek mer Cunin e Sheqeres se ja u zverdh gzimin e Trapit President…100 her tu ta thon…mos ja u permend sklleverve Cunin e Sheqers se i idhno…leni ti idhnoj Trapi me kto ligjet qe do firmos dita e dites ku te paret qe do e hane jane Trapistat.