Kapitullon qeveria ‘Rama 2’

NDRYSHIMET NE QEVERI

  1. Ministria e ArsimitIkën Lindita Nikolla vjen Besa Shahini

  2. Ministria e Ekonomisë dhe financave Ikën Arben Ahmetaj vjen Anila Denaj

  3. Ministria e Jashtme Ikën Ditmir Bushati vjen Gent Caka

  4. Ministria e Infrastruktures Ikën Damian Gjiknuri vjen Belinda Balluku

  5. Ministria e Bujqësisë Ikën Niko Peleshi vjen Bledi Çuçi

  6. Ministria e Kulturës Ikën Mirela Kumbaro vjen Eva Margariti

  7. Ministria e Sipërmarrjes Ikën Sonila Qato vjen Eduard Shalsi

  8. Ministër për parlamentin Vjen Elisa Spiropali

  9. Zv.KryeministërIkën Senida Mesi vjen Erion Braçe

6 muaj afat për Blendi Klosin dhe Ogerta Manastirliun

http://www.panorama.com.al/ndryshimet-kush-jane-ministrat-e-rinj-nga-dy-kosovaret-tek-shtriga-e-aviacionit-civil-video/

nga titulli t’u lexoka ngazellimi, prandaj me turresh ti mu, - bravo edhe ty pjeter.
edvin kristaqi eshte i gjalle e nder te gjallet rron
ngrihet siper malesh kreshtehekur
armaten e rilandase e con.

titulli eshte i lapsit. une zakonisht ngazellehem per gjera qe nuk kane te bejne as me ty, as me edvin kristaqin & co. :wink:

2 Likes

Edhe 100 here e nderron ministrat ky, por karrigen e vet de le.

Po ta vrase kush ( larg qofte/ishalla) a na behet xhuxhi kryeminister?

gjembi, te pershnes me Kristaqin Pankreator:

Ministri I jashtem dhe ai I arsimit ,2 shqiptare nga dardania! Bravo rama! U vonove,po po e kupton qe shqiperia e madhe eshte parakusht per ekzistencen e shqiptareve!. Lere ceten serbe me dulen e barken

Rendesi ka nga jane dhe jo a jane te afte apo jo.

Mjafton prej nga jane. Per te tjerat deltes i mjafton qeveria e greqise, qe i jep buke.

Nuk dua Te benem party pooper por nje mut kane per te bere .zgjidhja do te ishte nje komision nderkombetar kontrolli derisa shqipot te mesojne si mbahet nje shtet por that ship has already sailed .trump efenia e tha cope se s’dum Te behemi policet e botes .keshtu qe durim .100 vjet do kalojne shpejt .

Qenkan mbushur me gra ministre ministrite me portofol te rendesishem.

Jemi popull i emancipuar si vendet nordike :blush:

E ke fjalen per marredhenjet me kuvendin?

26 vjec ministri i jashtem.

Sigurisht. Aty merren vendimet kryesore apo ku deputetet bejne nje dore gjumi te mire, e me radhe.

O boro-ramiz, je bere me keq se alba kurrizdale,deshmimtare dhe antikombetare! Qaje serbine pergjithmone! Ti,saliu dhe ldk-ja e kombit serbo-artificial! Je kundra qe ne qeverine shqiptare te marrin pjese shqiptare nga shqiperia natyrale? Apo do qe te marrin nexhmedin turkun e matosh serbin? Buken e grekut e serbite hani ju qeniet pa parkatesi kombetare! Greqia eshte toke shqiptare e pushtuar nga turqit ortodokse dhe shqiptaret gjakprishur si puna juaj.

Si nuk nxune mend njehere me keta buzequmshta ne krye te vendit .

Ezekiel 22:30 New King James Version (NKJV)

30 So I sought for a man among them who would make a wall, and stand in the gap before Me on behalf of the land, that I should not destroy it; but I found no one