Kënga e këngëve

Eda ka qenë lexuesja ime e parë, por ajo s’e dinte ose nuk donte t(i)a dinte se shkruesi i mesazheve isha unë. Një herë, që harrova të ndërroj profilet e i dërgova vjershën e radhës me emrin tim të vërtetë, ajo kujtoi se po i luaja ndonjë rreng e më qeshi (më dërgoi një smiley) qortueshëm duke më shkruar: „Jo keq, por duhet të punosh goxha për të arritur hijeshinë e stilit të murgut…“

Kënga e këngëve tek Revista Saras

5 Likes

Te dy ,ai dhe ajo jane miq por nuk e konsiderojne njeri tjetrin per nje lidhje erotike.Kurse kur jane te tjetersuar ,anonime dhe jomateriale, komununikimi eshte gati orgazmik Diku Markes thote se dashuria eshte permbushese sakohe qe nuk minohet nga deshira per seks. Flirti virtual ka magjine e fjales,iluzionin,idealizimin e tjetrit dhe tjersim e vetes dhe , jo rralle, zhgenjimin dhe friken nga realiteti.Nje masturbim verbal I komplementuar nga mastrubimi real, kur dy subjektet komunikuese mbeten shenja virtuale.Rrethi mbyllet.

nuk e konsiderojne njeri tjetrin per nje lidhje erotike

Ky e konsideron ate, ajo s’nuk kete. Nese do ndodhte e kunderta dmth, ajo te ishte ne vend te atij, zor se ky do enamourohej. Per nje arsye te thjeshte: qe ne pergjithesi men kane nevoje per ze dhe figure (ose te pakten njeren nga te dyja). Kurse woman kane nevoje fillimisht per impressive words, speech, attitude, dhe nqs ndiehet mire me keto, i kalon shume me lehte pengesat audio-vizuale (s’po flas per nga ato neperkat materialiste qe i bien me qafe vazhdimisht ACDC, megjithese ekziston nje lidhje indirekte me materializmin; meqe ra fjala, ACDC eja ke peshku i ri, unless s’ta ka ndalu gruaja peshkun :smile_cat:)
Keshtu qe ky djali, nga droja ne realitet s’ka arritur ta shpalose boten e tij te brendshme, shto dhe faktin qe ka qene icik i magjepsur nga kjo dhe, perfundon duke gjelozuar me avatarin e tij.
Megjithese ca s’ndodh…shume cudi me beri ky filmi, qe kta te dy ishin martu me dashuri platonike, e cila seemed to be true, pavaresisht se ky kishte dhe nje girlfriend.

Ekzakt: femra "hyn"tek mashkulli permes syve (vizualitet,pamja , linja dhe curvat) kurse meshkujt “hyjne” tek femrat permes zerit(words,speech) pergjithsisht.Pra femrat budallaqe :wink:ngopen me fjale, materialistet me sende, :handbag::sandal::womans_hat: dhe pare, okazionistet kane indexe te tjera.Ne jeten reale nje tip po te deklamonte ndjenjat e tij ne stilin poetik , me vjersha e lirika , do dukej patetik.dhe trap. Thjesht virtualiteti luan me idealitetin e fjales dhe viktimat bien ne gracken e ngritur vete me projektimin e nje realiteti ideal.2

I nxorre te gjitha femrat fycka dhe/ose materialiste, kur ne fakt te gjithe kane dobesirat e tyre. Une s’po them t’i recitonte poezi asaj apo t’i bente skulptura si Koci, por te tejkalonte ngercin ne te shprehurin e afeksionit. Writing ka vendin e vet, speaking ka vendin e vet, s’eshte e thene qe ne shkrim t’i pish te tera e te projektosh realitet ideal. Keshtu qe une mendoj qe kjo Eda, s’ka qene budallaqe, thjesht ngaqe i ka pelqyer shume roli i muzes se anonimit.

1 Like

Po ti mos u prek se meshkujt jane me krapa

1 Like

Tregim i vjeter ky. Eshte sjelle para disa vitesh tek peshku. Prozat e mirazh jane edhe me te bukura se poezite e tij.

1 Like

Po e sakte kjo qe thua per tregimin qe e kemi lexuar me pare ketu tek peshku…Por nuk di pse mua me shume me terheqin vjershat e tij, sesa proza. Ngaqe keto te fundit nuk kane qene te shumta qe ne ta njohim me teper…

1 Like