Kërcënimi i radhës i shtetit kundër qytetarëve

Policia ka nisur sërish sekuestrimin e duhanit që shitet nga tregtarët në Shkodër, pasi i akuzon se është i pa zhdoganuar. Por paraditja e sotme ka sjellë një përplasje të ashpër mes këtyre shitësve ambulantë dhe policisë.

Tregtarët kanë kërkuar që të marrin mallin e tyre dhe janë përplasur me policinë. Siç bëhet e ditur nga Rozafa Tv në Shkodër, shefi i krimit ekonomik në këtë drejtori Policie Pjerin Lazri ka nxjerrë pistoletën kundër qytetarëve të cilët ishin irrituar me veprimet e uniformave blu.

1 Like

Nuk duhet ta kruje shume bythen kush me shkodren. Ajo te hyp ne kal por ajo edhe te hedh poshte.
Rama duhet ta koptoje qe ta kruash me popullin eshte si te pastrosh bythen me leter zmerile!

1 Like

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Ademi akuzon Ramën: Po prodhon terrorizëm politik

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka reaguar sot për incidentin e rëndë të shënuar në Shkodër, ku policia dhe doganat u përplasën fizikisht me tregtarët e duhanit në këtë qytet.

“Ky është terror shtetëror Z. Kryeministër! Ju dhe qeveria juaj po prodhoni terrorizem politik në Shkodër!”

2 Likes

Opo ky qenka sherif, jo shef… :smiley: