KLAN TV ..televizion kombetar turko-indian!

Klyshet e pushtave te perandorise osmane… Mos kane pasur te drejte historianet serb kur thone qe Shqiperia eshte vend multietnik ??? Pse ambasada turke asnjehere nuk ka bere kerkese per te percaktuar popullsine turke ne Shqiperi nderkohe qe fshihen mbas konvertimit islamik te shqiptareve… ndersa minoritetet serbe dhe greke jane te njohura dhe te percaktuara…OLSI JAZEXHI qenka i vetmi turk i deklaruar ne Shqiperi !!!..Ku fshihen pushtat e tjere te spermes turke -arabe…

1 Like

Ja sesi KLAN TV… zevendesoi te gjithe tele-filmat amerikane me telenovela pushtash turq… lista e meposhtme tregon qarte ndyshimin nder vite … 14 telenovela turke/indiane te trasmetuara vetem vitet e fundit… https://en.wikipedia.org/wiki/TV_Klan

1 Like

tv-s i duhet audienca dhe kur flitet per nje tv si klan me nje pronar kurve si frangaj,per audince i shkerdhen nervin programacionit. :stuck_out_tongue:
mos harro se ne fillimet e veta,klan ka hy ne treg duke transmertu filma porno ne prime time. :wink:

Ku fshihen? :smiley: Mesohu me realitetin se genet turko-arabe gjenden ne te gjithe ne.

Ja doli turku i pare i peshkut … kush eshte tjeter …duhet te shkosh te regjistrohesh te minoritetet…TE GJITHE JU…!!! Ti pretendon se i gjithe peshku ka gene turko-arabe…KU JANE ???

1 Like

http://arkivi.peshkupauje.com/2013/09/pyetje/cfare-mendojne-peshqit-per-programet-televizive

pyt njani, katolik,emrin tonin, ne angli nje anglez se per ca kombsie e merte. - turk je - i thote inglizi. besa e ke gjet, - i thote ky, - 500 vjet nuk bahen dot hasha.

Unë kam bindjen e palëkundur që një pjesë e mirë e Shqipërisë së mesme dhe paksa Ultësirë prendimore janë ish kolonë turq (Azapet) të asimiluar ndër vite shto këtu edhe Prizrenin psh, aty flitet turqisht kudo, madje edhe në administratë lokale. Tiransit autoktonë për më tepër s’janë asgjë tjetër veçse mbeturina të asimiluara. Kjo është një temë që i kapërcen telenovelat turke dhe televizionin Klan e Vizion +

E ke gabim , kjo eshte ideologjia e perhapur nga pushtat islamik … ne te vertete jo te gjithe ata qe kane MBIEMRA turq … kane dhe gene turko-arabe…kjo eshte idelogjia kalifatit qe perdorin me se shumti ne Shqiperi pushtat e vertete turko-arab …per shkak te fese nenkuptojne dhe genin…

Ç’fe thua? Mjaft t’u shohësh shtatin a derebardhë, shkurtabiqë e të zes si evgjitët, me mollza të dala e sy bajame, jetesa që bënin deri në mesin e shekkullit të kaluar e plot të tjera…Faqe e zezë po…

Sipas nje studimi gjenetik qe ka dale se fundmi, femijet perpos geneve te babait biologjik, marrin edhe ato te partnerit te meparshem te nenes. :smiley:
Kshu, kshu, edhe Shqiperia, si pjesa me e madhe e Evropes mesdhetare, eshte e perzier gjenetikisht.

2 Likes

http://www.panorama.com.al/dalin-pa-censure-skicat-e-tmerrit-perdhunimet-e-femrave-shqiptare-nga-ushtaret-turq/

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

E ceshtje iluzioni optik… edhe une kur zbres nga aeroplani nga Kopenhagen ne Milano them me vete boooo sa te zi qenkan keta…ndersa shqiptaret kane pas edhe fatin e keq qe jane te pa zhvilluar genetikisht ne kohe …jetesa e veshtire shekullore …ushqimi vetem per mbijetese…shikoji kosovaret ne shume raste jane me te gjate te formuar se shqiptaret…qe ka nga ata qe duken qarte qe jane ngjizur me sperme pushti turko arab eshte e qarte…po ka dhe shume te tjere qe jane viktima te mbiemrave islamik nga pushtimi osman…

Shqipëria e vërtetë ata janë, Malesia e Kelmendit dhe e Gjakoves, Plava, Gucia, Podgorica, aty rraca shqiptare ka ngelur e papërzier, vërtetë ilirikë

1 Like

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Ne fakt projekti austriak ne percaktimin e kufijve te Shqiperise ne Koferencen e Londres ai ka qe qene… Shqiperia mbaron ku mbaron katolicizmi… ne rrethinat e Pejes …Gjakoves…shtrihet dhe me teper po baza ajo eshte… Pamvarsi kemi ne 1913…jo ne 1912-en me vilajete osmane…kush e pirdhte Ismailin athere …plackae luftes e perandorise osmane konsiderohej si territor…Austria pastaj u deturua fatkeqsisht ti beje disa leshime territorjale ruseve…

Unë nuk po shkruaja me plehra, unë po komunikoja me @Whitesnake, dhe sa për ato fotot që ke nxjerrë ja ku po ta them, ik boj shurren me gjithë Ramen, Berishen dhe Karadzicin

Ismaili ishte më turk se turqit, ajo punë e pamvarësisë sikur del sot duket që i ngeli në derë, disa gjera nuk janë rastesi no?