Kodi i ri hap rrugën e gjykimit për ish-presidentët dhe ish-kryeministrat

2 Likes

Ishalla fillojne nga berisha.

Sa me pare e denojne nje peshk te madh, aq me shpejt pd do behet pa komplekse e do reformohet si opozite.

Duke njoft shqipetine, do denojne mejdanin se ska pagu disa kafe…

1 Like

Tani ku do futen keta Maqo Lakroret, Servet Pellumbat e ca te tjere qe nuk ia mbajme mire emrat nga PS-ja.

Krimineli qe drejtoj Kavajen

Gjykate speciale? Si ajo e Enverit pas luftes, apo si ajo e Kovoses, po pas luftes? Mos kemi qene dhe ne ne lufte dhe se paskerkishim marre vesh? Po pse ish ministrin Ksera e denuan pa gjykate speciale dhe per te tjeret u dashka nje e tille? A nuk thote kushtetuta qe te gjithe jane te barabarte para ligjit? U trashem fare me rob shpie…

Pra, paska qene kushtetuta ajo qe ka penguar deri me sot gjykimin e zyrtareve te larte per vepra potenciale penale? Ah mer popull i shkrete, tallen te gjithe me ty!

2 Likes

Ka ardhur koha te hiqet kjo klase politike sorrosite!
Nese nuk behet me vota duhet te behet me revolucion.

dolem edhe ne Deutsche Welle

hashash-xhenet

http://www.lapsi.al/lajme/2017/01/03/dw-shqipëria-parajsa-europiane-e-kanabisit#.WGwBKX1cDGg

Si ne 1998? Po na hane duart per pak kundratank!

3 Likes

Heqja e qeverise me vota eshte gje e merzitshme .na duhet pak adrenaline e tipit : topi bam e mucua tutje.:smile:

Duhet bere si ne Rumani.
Fara sorrosiane duhet zhdukur sa nuk eshte vone.

Pse re, le ta rrjepim sorrosin, ai plak matuf eshte. Ti mbushim mendjen te investoje 100% te kapitalit ne albanistan, e kur ti mbarojne leket gjejme nje matuf tjeter.
Jemi qe jemi vend kurv, mos te bejme si te ndershem

Erdhi dita e Arberit !