Komikja amerikane e tepron me "kokën e prerë" të Presidentit Trump (Foto grafike në brendësi)

Komikja amerikane Kathy Griffin njihet si nje kritike e ashper e Presidentit Trump, por perpjekja e saj e fundit ka rezultuar nje katastrofe per Kathy-n vete. Bashke me fotografin e personazheve te njohur, Tyler Shields, Griffin realizoi nje seri fotografish ku ajo shihet duke mbajtur ne dore ate qe duket si koka e prere dhe e gjakosur e Presidentit Trump. Reagimi i publikut ka qene i forte, i shpejte dhe i ashper, duke e detyruar komiken te kerkoje ndjese ne llogarine e saj ne Instagram.

CNN ishte njera nga mediat qe po rimendon bashkepunimin me Griffin, pas postimit te fotos me “kokën e prerë”. Senatori Al Franken qe e kishte ftuar Griffin ne promovimin e librit te tij ne Korrik, e terhoqi ftesen duke u distancuar. Teknikisht, fotografia me “koken e prere” te Donald Trump eshte pjese e lirise se fjales, te gjithe ekspertet e ligjit bien dakord per kete. “Njerezit kane te drejten ta duan te vdekur Presidentin,” - thote profesori i ligjit ne Stanford University, Nathaniel Persily. “Qe te konsiderohej e jashteligjshme, do duhej te permbante thirrje per vrasjen e Presidentit,” - shton ai. Megjithate, gjesti eshte kosideruar i shemtuar, i dhunshem dhe i papranueshem per natyen e “diskutimit publik amerikan”.

“Qe te konsiderohej e jashteligjshme, do duhej te permbante thirrje per vrasjen e Presidentit,”

Epo qe te arrije niveli i loqizmit ne nivel kombetar dhe nderkombetar deri ketu nuk eshte per tu besuar! Kjo shprehje me nje te rene te kalemit eliminon mijra vjet arte pamore qe flasin me teper se fjalet nepermjet imazhit.

Ku eshte ai Stalkeri i Godardit qe i shpjegon te gjitha me ane te Teorise se Imazhit?

Hudhu Stalker se Godardi i moth ja preu koken qelbesires!

Kjo vetem komike qe nuk eshte. Sa per Trump, paska shtu peshe thote CNN; do i jete fut me koke brumrave e sheqernave…

zogjte jane elegante prej natyre e jo se cicerojne

Doni me per kundershtaret e trump?

Vetem komike qe nuk eshte kjo copeza cifute. Nuk kam qeshur asnjehere me programet e saj.

1 Like

So stupid. What’s so funny about that anyway.

2 Likes

Nuk e di se si eshte bere komediane kjo idiotja se asnjehere nuk kam qeshur me brockullat e saj.

Nejse nga komedianet liberale te majte vetem Bill Maher eshte kompetent,te tjeret jane kot e me kot ,nise qe me ate idiotin John Oliver dhe mbaroje me Stephen Colbert.
Humor kinez komplet.
Trump nuk eshte kompetent.
Hahahaha…ne background
Trump ja merr ne goje Vladimir Putinit.
Hahahaha…kuptohet ne background se askush nuk qesh me idiotlleqe te tilla.
Keto jane “komedite” e tyre.

Thone masanej si eshte e mundur te zgjidhet nje njeri si T president.

Kabim shume Te madh ka bere .

Ja kshu degjenero Proçesi kur nji cavfefe si puna ksajt bo miljona ne kurriz te trusfyngjervet

2 Likes

In her video apology, she said: "I’m just now seeing the reaction of these images. I’m a comic, I crossed the line. I moved the line and then I crossed it. I went way too far.
“The image is too disturbing. I understand how it affects people. It wasn’t funny, I get it. I beg for your forgiveness.”

eshte e zgjedhur prej nomeklatures aktuale apo atyre qe bejne atje ligjin. ndoshta mund dhe ta largojne por nje tjeter do ja zeje vendin direkt. po nuk pati hierarqizim, nuk ka as Art. ka vetem sharlatane, qe perfitojne prej situates per qellime te vogla. (historia s’do te kujtoje asnje prej ketyre ne fakt. por ata as edhe nuk luftojne per kete pune. me ngrene nje çap buke mendojne vetem, pranej dhe i quajta “qellime te vogla”. enveri i quante Mikroborgjese keta tipat. dhe ishin armiku me i madh i shtetit.)

une e ngrita barren mbi kuadrin politik, i vetmi me duket qe te intereson dhe nuk di sa e kap ti komentin tim ne lidhje me artin. po me duket se te kam pare qe postoje dhe poezi, dhe thashe qe ku i dihet edhe kupton ndo gje.

http://www.trendingpop.com/celebrity-iqs/4/

http://www.trendingpop.com/celebrity-iqs/11/

Sorry