Komuniteti rom proteston për bukën e fëmijëve

http://historia-ime.com/2016/12/19/mos-na-ndaloni-buken-e-perditshme/

duam plehrat tona !?

vdekshin ishalla :frowning:

gezimi qenke ti mo ?

Une per vehte kam filluar ti mbaje te vecanta plehrat/mbetjet ne shtepi. Vec ato organiket (mbeturinat ushqimore) dhe ne nje qese tjeter apo dy mbetjet e tjera si letrat, qeskat, kanocet, plastiken, qelqin etj. POr, por por ndersa qesen me mbetjet organike e hedh/fus brenda tek kazani i mbeturinave, qesen me mbeturinat e tjera (objekt i grumbullimit nga grumbulluesit endacak ) e vendos anash koshit me ngjyre te gjelber me shpresen se do tju hyje ne pune atyre qe grumbullojne mbetje te riciklueshme. Ne fakt ajo qesja as 2 minuta nuk rri aty ku une e le se vijne dhe e rembejne te shkretet njerez.

:star:
te behet si instikt me kalimin e kohes - edhe te te shkoje dora t’i bashkosh pamendje, e ndjen qe sec bere dicka gabim

pse ori ? vdeksh ti !
…pse te vdes dynjaja per teke tua ?

e shef pra sa edukate tregon …reflekto ngadal ne fqinje , shkalle , pallat, lagje , dhe do ngritet vetedija qytetare…

mo u shqetso Dafne, se si gjen gjo.
Nuk e ha mortja dhjamin jooo.

Naj koktul ktu-aty edhe e.