Korçë-35 mije vete në shesh per Skenderbeun

http://www.panorama.com.al/mos-na-vrisni-endrrat-ja-cfare-eshte-duke-ndodhur-ne-korce/

Bravo Korça!
Tregoju pushtave shqipfoles, se po luajne me zjarrin!
Skenderbeu eshte krenaria jone dhe ekipi me i mire ne historine e futbollit shqiptar!

Thone qe faktet jane Te forta kondra skenderbeut

I ke lexuar “faktet”?Jane te gjitha te priudhes qe Skenderbeu u denua njehere.
Jane per ndeshjet qe eshte denuar njehere.Nuk mund te denohesh dy here per te njejten gje.
Se dyti nuk ka asnje prove vec hamendjeve te levizjes se koeficientit te basteve dhe per keto eshte denuar njehere Skenderbeu.
Dhe fakti i trete eshte qe “hetuesat” kane perdorur si “prova” banderolat e tifozeve kundeshtare te Skenderbeut dhe muhabetet ne FB mes fansave!!!
Ai raport eshte TURP,per cdo njeri qe ka dy para mend!
Mbasi Skenderbeu u denua,nuk eshte akuzuar me asnjehere per trukim ndeshjesh.Perse duhet te ri-denohet?

Ja ku jane “faktet”.
Lexoje pak artikullin dhe besoj se edhe ti do te qeshesh me “faktet” qe serviren.
P.S Me kete llogjike UEFA duhet ta denoje menjehere Beshiktashin qe hengri nje qerre me gola pjesen e dyte dje ne Mynih.
http://www.balkanweb.com/site/ndeshjet-e-trukuara-te-skenderbeut-rivalet-i-dolen-kunder-ja-kush-akuzoi-per-korcaret/

kjo eshte ne menyre te veçante per @BeluliXVI

po ve nje tjeter me moral te larte sipas kerkeses legjitime te ACDC

Ka mundesi ta heqesh postimin?
Te lutem mos u bej troll dhe prish seriozitetin e kesaj teme.

A lunte kastrabeu me top? Mbase m3 kokat e turqve

1 Like

http://www.panorama.com.al/ekskluzive-sokol-kushta-uefa-e-korruptuar-po-ben-shembull-skenderbeun/

Nisma e qytetarëve korçarë nuk është e vetmja, pasi një gjë e ngjashme pritet të bëhet edhe nga Dhoma e Avokatëve të Korçës, të cilët do t’i dërgojnë një letër UEFA-s. “Panorama Sport” mëson se ditën e shtunë tubimi do të zhvendoset në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga shoqata e tifozëve të Skënderbeut në Çikago dhe Boston.

http://www.panorama.com.al/kryebashkiaku-i-korces-leter-presidentit-te-uefa-s-mos-e-vrisni-shpresen-e-nje-kombi-per-futbollin/

35 mije shqipo protestojne kondra perjashtimit te ekipit te zemres .kur president i vendit u zgjodh nje hajdut vetem 3 shqipo protestuan.kot nuk theshte dulla se populli yne eshte thesar i madh .

3 Likes

Qe UEFA ka per ta denuar Skenderbeun, kjo as qe diskutohet; raporti i eksperteve flet qartazi per trukimin e shume ndeshjeve. Nga ana tjeter, grupi drejtues dhe sponsorizues i Skenderbeut nuk eshte se ka ndryshuar; jane po ata persona biznesmen e politikane bashke (perfshi edhe klanin e Zemunit te sapozgjedhur). E pra eshte kjo klike mafjoze qe ka organizuar trukimet dhe per sa kohe qe ata jane ne krye te drejtimit te Skenderbeut UEFA nuk ka asnje garanci qe ndeshjet nuk do te trukohen me. Gjithashtu, rritja e nivelit te lojes se Skenderbeut ja shton akoma me shume friken UEFA-s, pasi Skenderbeu me kete performance ne rritje mund te futet edhe ne grupet katershe ne ligen e kampioneve; dhe kjo per UEFA-n eshte si nje mine me sahat, pasi trukimi te ben gjemen sepse limitet e shumes se basteve nga kompanite rriten ndjeshem.
Lufta nga ana e klubit por edhe te spordasheve duhet bere per te ulur vitet e denimit nese do ja dalin dot.

Problemi qe kane korcaret me UEFA-n eshte se Skenderbeu po denohet per here te dyte per te njejtat ndeshje qe u denua heren e pare.

Raporti i UEFA-s eshte qesharak.
Tifozet e Partizanit mbajne nje parrulle “Take-Tuke 100% ndeshje e trukuar” dhe UEFA e merr kete si prove kunder Skenderbeut?
Apo frustrimet e njerezve në Facebook?

Per te gjitha ndeshjet qe flitet në ate palo raport Skenderbeu u denua njehere dhe denimi ju konfirmua në CAS.

Skenderbeu kreu denimin dhe pas denimit nuk eshte perfolur asnjehere per trukim te ndeshjeve.Asnjehere.

Perse duhet te denohet dy here per te njejtin faj?

Pastaj masa e propozuar 10 vjet eshte shume ekstreme per cdo mendje normale…qe tregon se “inspektoret” e UEFA-s jane komplet ne xhepin e klanit anti Skenderbe në Shqiperi qe u hodhen perpjete nga gezimi.

Se me kete llogjike te UEFA-s qe po denohet per here te dyte per te njejtat ndeshje,I bie qe pas 10 vjetesh nese Skenderbeu del kampion I Shqiperise UEFA ti kthehet periudhes 2011-14 per ta ri denuar Skenderbeun perseri.

Korcaret nuk dolen ne protesta heren e pare se e dinin qe kishte ndeshje te trukuara,qe ne fakt nuk I prishnin pune Skenderbeut pasi ose ishte I kualifikuar ose nuk i duheshin piket.

Por korcaret kete rradhe dolen në proteste se pas denimit te pare Skenderbeu ASNJEHERE nuk eshte akuzuar per trukim.
Dhe kjo eshte e padrejte per nje njeri normal,qe te shkaterrosh nje klub futbollistik teper te suksesshem,qe pas denimit te pare e ka marre mesazhin.

Objektivi I Skenderbeut eshte kalimi ne Grupet e Kupes se Kampioneve qe mund ta arrinte me pak fat kete sezon qe vjen.

Uefa ka kunje me Skenderbeun. Kaq eshte e gjitha!

Nuk e shohin trarin e tyre po fijen e kashtes tek tjetri. Po pse me çfare do ta financoje futbollin shqiperia pervese basteve ? Eshte e kuptushme qe leku qe harxhohet per futboll te vij prej ketej, se s’kane ku e gjejne ndryshe.
Po miliardat qe bota vete perdor per futbollin nuk jane KORRUPSION ?

Ai presidenti Skenderbeut me te njejtin efektiv le te krijoje nje klub te ri dhe te rifilloje. Ta quaje Hamzai psh.

1 Like

ta quje Ballaban Pasha, ka per te fitu me teper leke.

Qe kur u denua heren e pare Skenderbeu nuk kishte nevoje te vinte baste.
Parate qe merrte nga shitja e lojtareve dhe pjesmarrja në grupet e EL i siguruan gati 10 milion euro…vetem vitin e kaluar.Klubi e kishte kaluar fazen qe flet ti dhe po bashkepunonte me Interin per hapjen e nje akademie ballkanike futbolli ne Korçë.
Vete strukturen e kishte shume efikase qe i siguronte blerje te lira nga Kosova dhe Afrika,qe pastaj i shiste 10 fish.

Prandaj skishte mendje me te trukonte ndeshje Korça dhe te gjithe,edhe armiqte e saj, nuk e akuzuan me per asnje trukim.

Klubit po ecte shume mire dhe pjesmarrja ne grupet e CHL me pak fat arrihej.

Fatkeqesisht Hamza Kastriotet ne Shqiperi arriten ti bejne gjemen.
Tani enderra e tyre qe te kthejne te kaluaren edhe ne futboll po behet realitet,qe te kthejne Partizanin,Dinamon dhe Tiranen ne Superlige dhe Kampionati te diskutohet mes ketyre te trejave…dhe do te shkojne ne Europe te hane nga 6 gola sic kane bere deri tani.

Eshte cmenduri qe nje klub teper i suksesshem si Skenderbeu te denohet 10 vjet,per te njejtat ndeshje qe u denua 1 vit dhe e kreu denimin!!!

Aq me teper kur si prova merren banderolat e tifozeve kundeshtare dhe muhabetet e tifozeve ne FB.