Kosova 9 vjeç

Foto nga llogaria Twitter e Arbana Xharrës

2 Likes

9 vjet jetime, me nene gjalle!

1 Like

Nderkohe si mundet ju lutem te postoj nje teme? Do doja shume te postoja kete temen ;http://www.gazetadita.al/at-nikolla-marku-le-amanetin-e-tij-per-te-gjithe-shqiptaret/

Faleminderit!

Urime Kosove! Dite me te mira ardhshin per ty. Nje 9 vjecar i veshtire, per nje vend qe po injorohet e iziolohet komplet nga vendet e BE, po hahet nga politikane oportunist e te pabese dhe po rri nen duhmen e qelbur te islamizmit radikal.

Cfare ka arritur Kosova ne 9 vjet pavaresi?

Uroj qe klasa e vjeter politike aty, te zevendesohet me djem e vajza te reja, te shkolluar e pa njolla.

1 Like

Pak me shume se Shqiperia ne 100 vjet. :slight_smile:

Hint: medalje te arte olimpike.

1 Like

edhe fame boterore nga era isrefi

Mos bi pre e cdo idiotlliku qe lexon.

1 Like

Ka afer 200 shtete ne bote, rreth 100 syresh pa histori e pa lavdi, qe vendnumeroje me dekada. Ndersa pas mijera vite roberie e vuajtjesh, luftash e gjaku, kur banoret e Kosoves me ne fund jane zot ne token e tyre, vjen kjo pyetje.

Ndersa pyetja duhej te ishte pse shteti i Shqiperise nuk e ka dite feste 17 Shkurtin diten e pavarsise se Kosoves.

2 Likes

"Kosova 9 vjec " Si ka mundesi Kosova 9 vjec ?!!! Kush eshte ai bir qeni qe numuron vjecet e Kosoves ,9 vjec Kosova ? ! Shqip flasim , shqip shkruajme, por shqip nuk marrim vesh ! Kosova 9 vjec ?
Kush osht baba, e kush osht nona e Kosoves 9 vjece ?!! LOL

Obobo, ç’pein in dhi es.

kerkoj falje nese ju nderpreva kenaqesine e masturbimit patriotic po pietje pa te keq bera mbi bilancin e deritanishem te periudhes se pavaresise.

Kosova shqiptare e ka pavarësinë në 28 nëntor. Te tjerat janë sofizma serbo- sorrosiste në funksion të pengimit të krijimit të një shteti shqiptar të aftë dhe vetmjaftueshlëm. Pavarësia e Kosovës ka kuptim vetem të përkohshëm deri në ribashkimin ne shtetin e përgjysmuar shqiptar.

1 Like

luftuan per mijera vjet e pasi u bene zot ne token e tyre ia mbathen per ne azil.:grinning:

Po njejte si ti :slight_smile:

Pergjigja eshte relative me pyetjen tjeter: çfare duhet pritur apo çfare mund te presesh nga nje shtet pavaresia e te cilit eshte akoma ne zhvillim? Nje arritje jo pak e rendesishme diplomatike eshte per shembull njohja e Kosoves nga me shume se 100 shtete te tjera.

njohjet diplomatike nuk duhen perdorur si alibi per keqqeverisjen e kosoves nga klani I uck.misioni I tyre ne histori ka mbaruar.kosoves nashi I duhen qeveritare jo kacake.e thote edhe ungjilli :ka nje kohe per lufte e nje kohe per paqe, nje kohe per te shkaterruar e nje kohe per te ndertuar , nje kohe per te hedhur gure e nje kohe per te mbledhur gure…

1 Like

http://www.shqiptari.eu/keshtu-sot-festohej-dita-e-pavaresise-video-qe-po-cmend-rrjetin-video/

1 Like

Me vjen mire qe u shpjegove sepse komenti yt i pare mund t’i kete ngjare ndonjerit si keqdashes.