Kosovë, urime ditëlindjen e 12-të!

U mundova me gjet nonji artikull ne kto gazetat e Shqipnies, po te gjitha ishin te zena me numrimin e pareve qe kan ardh nga donatoret. Nejse… urime Kosoves dhe nje vend ne OKB sa me shpejt.
Ne ketej nga nahia jone e ngritem flamurin para bashkise. Kush ka foto apo material te ngjashem eshte i mirepritur ta publikoje.

kosova shqiptare e ka pavarësinë në 28 nëntor 1912! ti urosh pavarësinë një krahine shqiptarte që nuk është ende pjese e shtetit shqiptar ,do të thotë tu urosh shqiptareve ose fatin e dy koreve,ose ripushtim nga serbia…
kjo ditë mund të përkujtohet si ditë e çlirimit nga serbia,po jo si pavarësi. nuk mundet një shqiptar të urojë përçarjen kombëtare.

Po mer po. Pavaresi. Ti quje clirim po dush, po para 12 vjetesh Kosova ishte nen Serbi dhe dul me vete. Kto pordhat me percarje dhe me ripushtim, boji kur te pish caj me shoket e tu.

Vitin tjeter edhe me pavaresine e peqinit!
Me tutje e ka radhen bulqiza,pastaj leskoviku.
Fise afgane qe s’dine ç’është kombi!pastaj habiten kur thote bismarku i radhes-ku ka shqiptare!!!

per mua, pavarsia e kosoves eshte kur kuvendi i kosoves, zgjodhi president, ibrahim rugoven,
datat e mepaseshme, une do ti quaja çlirim nga kolonizimi.