Krahasimi/ Si gënjyen Rama dhe Veliaj për Teatrin Kombëtar

Si ka qene ajo kenga
Do veme dy turbina
Tek Lana nen ure
Njera do punoje me uje
Tjetra me shurre
E shpallem platformen
Do marrim bashkine
drite do bejme tiranen
E gjithe shqiperine :blush:

Nuk e di sa e verte eshte po thone qe prishet dhe vila e bukur Sarajet per ti lene vend ndertimeve. Me vjen keq qe nje vile kaq e bukur Tiranase te zhduket besoj se qyteti ka nevoje per nje memorie per te shkuaren.

Ja si do behet Teatri Kombetar!

Ne enderr.

ore ky edi eshte i frikshem, vecanerisht kur merret me nderitmet…e kam ven re qe kur mori famen e prishjeve te kjoskave ke lana, na mori menjen neve dhe ja kerciti me nja dy kulla aty ke bulevardi…u cudita pak po thashe e ka bo padashje…pastaj filloi mbare neper tirane …e kap gjithmone me ato pak gjona qe i kan ngel tiranes nga ndertimet traditionale…me erdh keq per stadiumin, boni si boni do ja rrasi me njekulle aty…do me prish teatrin do ja rrasi edhe me nje kulle prap…aty ne mes jjane bo ato dy kullat turpi i ark dhe urbanistikes …mvje keq pe tiranen…vertet edi eshte me mire se sala po prap nuk ishte zgjidhja…gjynof i modh shume…ka bo gjera kriminale te pa kthyeshme…dhe po vazhdon …