Krishtlindjet ne Alepo


1 Like

bumjet bum e tallavaja bym.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

edhe zonjen se ka te keqe, megjithse esht angleze(qe normal jan rrac e shemtut9

shyqyr qe mbaroi se me then te drejten na can by… me ket “luften ne Siri”

Aerodromi i Alepos fillon punen

kjo eshte per te gjithe ata qe e nxiten 4 vjet e gjysem ket luft, vecanerisht per rrenat e mediave

Spastrimi më i madh etnik i nje vendi qe nga Lufta e 2B : 1/3 e popullsise sunite te Sirise (70% e saj) e debuar ose vrare.
I humbur edhe Asadi vete: 1/3 e rinise alauite pjesemarrese në ushtrine e tij, e vrare.
Siria e mbetur, se shpejti zyrtarisht province e Iranit.

1 Like

Keshtu ka qene Irani para revolucionit islamik te Ruhollah Khomeinit ne 1979…Persia dikur ka qene shume me perparimtare dhe ne antikitet…Asadi dhe pse diktator pranon laicizmin… USA mos ti bleje me naften Arabise Saudite…mundesisht edhe nje bombe te guri zi ne Meke …Nje marveshje e USA dhe Rusise per te shaterruar Arabine Saudite …dhe duhe mbajtur Iranin nen kontroll , zbut tonet e Iranit me Izraelin gjithashtu Siria shkon drejt normalizimit …kthehen refugjatet sirian nga Turqia dhe Europa…USA eshte e detyruar ta pranoje Asadin perkohesisht sepse eshte e interesuar te shkaterroje terrorizmin islamik dhe stabilizimin e Irakut…GEZUAR KRISHTLINDJET ALEPO…!! http://koha.net/?id=7&l=89241

Gjithe pranvera Arabe u be me nje qellim te vetem, qe Siria te binte dhe Arabia Saudite te kishte mundesi te shtrinte tubacionet e naftes dhe gazit mespermes Sirise per te furnizuar Europen. Gjithe loja eshte qe te vene ne veshtiresi Rusine, per te demtuar ekonomikisht Rusine. Too bad qe ariu rus nuk ndejti ne strofullen e vet.

Vajza e Saddam Hussein falenderon Donald Trump… http://www.360grade.al/rajon-bote/item/39760-vajza-e-saddam-hussein-flet-per-here-te-pare-qe-pas-vdekjes-se-babait-vdiq-si-hero-trump-ka-sebsibilitet-politik

https://www.youtube.com/watch?v=HxUYfjuLkQg

Ja dhe vellezerit tane te dashur kosovare qe po planifikonin attentat terrorist ne Gjermani. Turp! Na e zbardhet by… faqen! Shpresoj qe autoritetet gjermane te jene gabuar. Per ata qe dine gjermanisht: jungefreiheit.de

ky lajm esht “Fake News” kjo gje as diskutohet. Asgje konkrete, vetem llogje kavaje.

Polizei : “…Die Polizei geht nach ihren ersten Ermittlungen nicht(!) davon aus, dass ein Anschlag unmittelbar(!) geplant war. Der Staatsschutz der Essener Polizei ermittelt nach Angaben der Polizei mit Hochdruck, wie weit (!)die Vorbereitungen für einen möglichen (!)Anschlag schon vorangeschritten waren und ob weitere Personen daran beteiligt sind. Dabei werden sie von Kriminalbeamten unterstützt. Es gebe einen Anfangsverdacht(!), dem man nun nachgehe, sagte ein Sprecher der Polizei Essen am Freitagmorgen unserer Redaktion. Sollte sich dieser erhärten, werde die Staatsanwaltschaft eingeschaltet(!?)…”

Nichts, gar nichts. Bla bla bla…Angst, Panik verbreiten , die Bürger dazu bringen die Freiheit eigenhändig abzugeben.

p.s.
mos kishin humb gje kta byrazeret, ndoshta ne hale tu bo shurren dhe Pastruesja qe e gjeti " i lidhi gjerat" ne sensin e Bild-Zeitung? Helbete, coc po behet e modes kjo “humbja e pasaportes” :))))))

Urime populli mik alepit

ne vendin tuaj nuk do beja shume reklame me ket “Burim”. Jo per gje, po sikur nuk shkon te shajm Shqiptaret duke marr per baze ket faqe ekstreme te djathte. qent dhe macet shqiptare meritojne me teper vemendje sesa kta funderrina.
Ju lutem per mirekuptim.

1 Like

kta ketu dhan ndihmen e tyre "modeste"

Junge Freiheit nuk eshte ekstremi i djathte. Eshte gazete konservatore dhe jo e krahut te majte, liberal.

[quote=“Whitesnake, post:8, topic:1183”]
USA …eshte e interesuar te shkaterroje terrorizmin islamik…
:joy:
[/quote] thjesht fare kjo pun. mos i jep arme isit, alnusres e ku di un ca lesh emrash kann kta muxhahedinet qe ka pjell cia.