Kroacia dënon ish-kryeministrin me nëntë vjet burg, ia konfiskon pasurinë familjes

A do vije nje dite qe dicka e tille te ndodhe dhe ne Shqiperi?

3 Likes

ne koken e berishes/nanos/metes/rames

2 Likes

Patjeter qe do vije ajo dite, e ka nis FBI, te mbaroje njehere pune me ta pastaj ka te tjera, fillimisht do jape dorheqjen, t’i hapet rruge qeverise teknike per zgjedhje te lira dhe te ndershme.

1 Like

Jo se pulitikanet tane jane te ndercem.:slight_smile:

1 Like

Po flasim per Kroaci jo Albanistan…
Mos ngaterroni kekun me byrekun.

Viteve te fundit qasja e Europes ne ballkan ka filluar me kroacine.

1 Like

Dihet se se shpjeti do vije dita edhe per berishovicat qe qurraviten tani se duan qeveri teknike. E dine qe erdhi fundi! Si e ka zakon nje malok i keq si berisha, nuk iken pa bere pak rremuj.

Kam frike se do te zhgenjehesh more bukurosh.
Rama me 90 mandate ne parlament dhe nuk ben dot reformen?
Mua me duket se nuk do ta beje,se futet edhe vete ne burg pastaj.
Nuk behet reforma me hajdute,aq me teper kur populli i shikon hajdutet me admirim.

Sali pjerdhisha e edi rrumi do kene rene dakord te krijojne kete situate, keshtu shpetojne te dy

2 Likes

Cla nga familjet ka pasuri me te madhe kjo e ish kryeministrit Kroat Ivo Sanader apo ajo e ish kryeministrit dhe ish presidentit Berisha?

e ke vene re qe s’flitet kurre per miliardat e familjes se mortjes (si vlere totale monetare)

Te them te drejten s’e kam vene re sepse kemi folur shume jo vetem ne po dhe media per aferat e Shkelzenit, parate pa burime te Argita Malltezit, etj. Psh. kjo.

KM Rama ka 200 milion$ ne banke,sipas BIRN…

Me jep referencen, pra me trego shkrimin ku BIRN e thote kete gje.

Po meta sa ka? Ai e hapi loje e blerjes se votave.

1 Like

keto jane fragmente te ardhurash per ta, karamele per te genjyer

sa lloje pasurish ka, sa real estate, sa toka, sa biznese, sa banka dhe cilat jane, sa llogari depozitash rrjedhese ne secilen banke, sa llogarira investimesh, sa paga … e nemos paca harruar tjeter. Miliardat ne euro e dollare jo lek, keto te flasim gjemb jo sa per te shkuar rradhen.
Mban mend kur Ridvan Bode radhitej i pari ne ballkan…

Varik, ermrat qe dy personazheve politik do tu mbeten deri ne vdekje, jane; Buall Mavria per S.B. dhe Palloshi per E.R.

Ashtu ju ben kompilent. Po per liken ke ndonje emer cool?

Nese ti i di gjithe keto gjera, atehere bie poshte ajo qe “s’flitet kurre”. Une perseri mendoj qe shume flitet. Vetem flitet fatkeqesisht. Sigurisht nuk kam shprese se do te dalin ndonjehere te gjitha ne shesh. Asnje pecogroso (TM Pjeri) nuk eshte futur ne burg deri tani, nuk ka rendesi e ciles ane politike eshte.

Dhe normal sipas teje reformen mund ta beje Lulka???