Kryebashkiaku Erion Veliaj gënjeu për çmimin nga ‘Komisioni Europian’

1 Like

po mirë,edhe sikur nga be-ja ta ketë marrë,çfarë? problemi i politikanëve tanë nuk janë marrëdhëniet me pakicat dhe të huajt,por agresiviteti ndaj shqiptarëve. po të jesh evgjit,grek,serb,arixhi, bën pallë në shqipëri. instiktivisht këta konsiderohen të huaj dhe për pasojë mund të fitojnë çdo gjë që konsiderojnë të drejtë sipas tyre.,dhe përbën detyrim për shtetarët inferiorë shqiptarë

Ne fakt ne zhvillimet politike ne Shqiperi sot spikati nje lajm tjeter: Meta Simbol i Korrupsionit ne Shqiperi, Mediat jane te kapura…sipas Freedom House

or ti se je bo i bezdishem, jo per faktin qe mbron nje ide fikse, nuk ka asgje te keqe ta besh kete, por sepse i do te gjitha llokmat njekohesisht e pa pike logjike.

Trajtimi i jevgjeve, arixhive, serbve etj, siç i quan ti, ne Shqiperi dhe kudo ne Evrope, eshte politike e Evropes Bashkuar, pra eshte pergjegjsi e saj, dhe kush eshte kunder kesaj gjendje, normal i versulet kunder BE, Brukselit burokrat e pordhi kali. Mirpo nuk te kam pare ta besh kurre kete. Vetem llap kot ne hava kunder personash te caktuar.

gënjeshtra është mëkati me i vogël që bëjnë keta

[redaktuar]

Paret e BE per arixhinjte sikur I vodhen shqipot .ish ministri ndodhet ne hapsane per kete .

ik o daku ,se diskutimi me ty është i kotë. nqs nuk kupton që problem në shqipëri nuk është diskriminimi por favorizimi i pakicave,për të bërë ‘‘djalin e bindur’’ para brukselit,nuk është faji im! ku e ke parë ti që të kem bërë be-istin unë? gjithmonë kam mbështetur përparësinë e integrimit kombëtar përpara atij evropian. nqs duan të na pranojnë të kemi një qëndrim si hungaria psh. po ashtu hiperbolizimi që i bëhet çdo direktive të be-së është qesharak. çdo vend vepron në bazë të interesave kombëtare dhe kur nuk u prish punë pajtohen me be-në. po këta tanët qihen në bythë për një deklaratë të ndonjë zyrtari të kategorisë së 7-ë nga brukseli,se e kalojnë në popull si të padiskutueshme se erdhi nga ‘‘lart’’

ekzaktesisht te njejte gje thone antievropianistet italiane per politikane e tyre, vetem se pellazgjishten tende “tanet qihen ne bythe”, e thone si Romuli e Remi “i nostri politici lo prendono nel culo”. Por ndryshe nga ty jane kunder Evropes, jane te djathte antievropiane dhe maroi puna, nuk qihen ne bythe sa majtas djathtas siç ben ti.

Ke shembull ne Peshk antibrukseliste, qe se dredhin sumen per kte pune siç e dredh ti.

Nuk i duhen pare genjeshtrat por puna.

1 Like

Po ku ka mekat me te madh se genjeshtra apo mungesa e vullnetit te lire per zgjedhjen ne jete o …?

Genjeshtren e sotme mos e ler per neser.

Ti vrasësh shpresën një kombi