Kryeministri ankohet për mediat

Kahere s’e kisha pa kaq te kthjellet,kaq te qarte e kaq elokuent ne fjalimet e tij.
Gjithcka qe thote, asht e sakte,s’e lujn as topat e Sulltan Muratit. Gjobvenia,shantazhet,shpfjet,sajesa e kercenimet jane kthy ne pjese e profesionit te mediave dhe nuk konsiderohen ma faje individesh te ketij zanati.
Ban hesap,po ngrihen portale si ai i Artur Zhulsit me shoke, vetem e vetem me nje target te caktum,- t’i bijm KM-s me shfry mllefet personale apo ,sic thote dhe KM-ja,ne sherbim te te treteve,pa piken e merakut me than te verteta.
Bravo Edvin Kristaqi !

1 Like

Monologjet e pakuptimta të premierit i kanë ardhur në majë të hundës popullit shqiptar. Po ta vini re në çdo komunikim publik, ky i paudhë servir vetëm perversitet e dhunë të pashoqe kundër të gjithëve, e mediave online në veçanti. Ramën e kanë braktisur të gjithë njohjet e vjetra të tij ashtu siç ky ka braktisur të gjithë veteranët e PS, e kjo padyshim që është kuptimplote. Premierin aspak të nderuar e kanë kapur një grusht oligarkësh ndërmjet tyre ato të mediave kryesore vizive e jo vetëm, loja e pistë e tij tashmë ka dalë sheshit dhe s’duhet ndonjë shkollë e madhe ta kuptosh. Shantazhet e tij janë grahmë e fundit e një fryme të qelbur dhe këto shantazhe, kërcënime, sajesa e tjera do jenë kapaku i qivurit që tashmë Zotëria e ka porositur me kohë për Rilindjen e tij.

Nuk kuptoj se përse dreqin duhet të bëjë Mirush Kabashin, kur vendin e ka pllakosur injoranca që Rilindja ka mbjellë, varfëri, korrupsion e krim, papunësi, analfabetizëm e drogë…Ky i paudhë duhet të shporret njëherë e mirë jo vetëm nga ekranet e televizioneve por edhe nga youtube…

nc ncncncnc nc:

Ka dy orë që e kam postuar si temë të re, por adminet si gjithmonë asgjë të re nga fronti i kuq :stuck_out_tongue:

Veziri I Madh I Albanistanit Edvin Rama-dan vazhdon te beje batuta ulet gju me gju me popullin, vete flet vete pergjigjet.Kur dikush I ben ndonje pyetje me spec Veziri pa pike turpi e shan,e injoron ose e nxjerr jashte nga salla.
Mileti i Albanistanit u shkri se qeshuri me shakate e kripura te Vezirit te Madh.

… guess what Trump does in his rallies

1 Like

Trump nuk eshte president
Se dyti ata qe nxjerr Trump nga salla nuk jane aty per te bere pyetje por per te prishur mitingjet e tij.
Nese Trump do te ishte ne ndonje takim me zgjedhes ku dikush do ti bente ndonje pyetje me spec,dhe ai ta nxirrte jashte atehere po do te ishte gje e turpshme.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

psikopati po merr persiper te drejten ekskluzive te se vertetes dhe si Donkishot i shpall lufte mediave kundershtare apo portaleve ne fb :Lolita , Cmendina dublim etj… se helbete kur ske rezultate ne qeverisje dhe po te iken gjysma e popullsise refugjate, natyrisht ta ka fajin media…
pastaj kur e pyet ai fshatari hallexhi drejtperdret: "o zoti kryeminister, po duam uje, 1 km tuba jane, a ndonje rruge (sic bente ai tjetri), psikopati e ka pergjigjen fët e fët, gati… -“ehuuu ca kerkon ti…po une sjam magjistar”.

njesoj dhe me Ramen, si thua… :slight_smile:

@Shkaba kam problem me nje nga emrat qe ke rreshtuar

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

le t’ia leme gjithologjine te tjereve

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

1 Like

nuk di a mund te merremi vesh me tej.

Te mite vetem mire pane nga ajo kohe. U arsimuan mire, punuan shume, moren pak.
Asnje ne pushtet, though.
As komuniste jo, vec njeri, njeriu me i keputur ne fshatin e tij, dhe qe muhabetin me te mire, e kish me te deklasuarit (sic quheshin te shpronesuarit e pavullnetshem.) Pinte me ta neper tavolina.

Te pakten nuk i vodhen kryqin papa franceskut, sic i vodhen mediat tua oren bushit kur foli ne tirane per pavaresine e kosoves.

1 Like

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

1 Like

une ta bera shenimin (fillimisht) sepse me dhe Like. Dmth te tregoja se pse nuk mund te ta jepja mbrapsh.
Per te tjerat, nuk i hyj debatit …

Ketu jam me shkaben. Fakti qe dikush ka qene mire (per shembull, familja ime ka qene shume mire ne komunizem) nuk do te thote qe te gjithe kane qene, apo te mos tregohemi te ndjeshem ndaj atyre qe realisht jane persekutuar, apo te mos reflektojme edhe kritikojme ato qe jane bere gabim (sepse ka pasur plot).

2 Likes

Ku e shef ti o Peshk,qe popullit shqiptar i ka ardh ne maje te hundes premieri yne…??? Cilat jane perversitetet qe servir ky kodoshi??? dhe se fundi, cilet e kane braktissur… apo u ka dhene shkelmin ky i se keta i kane kerkuar favore te cilat ky nukua ka plotesuar??? Cilet jane oligarket qe e kane kapur per fyti dhe cilat jane mediat qe i ka kapur…???
Ja per keto flet ky i gjati, ndaj i quan keto mediat kazan dhe portalet parti qe nuk i japin llogari kerkujt. sepse edhe keto qe sapo ke permendur me larte o peshk, nga keto media i ke marre, pasi ti (si edhe une) nuk zoteron asnje informacion tendin personal,dhe keto medie,as qe marrin mundimin qe keto ofshama te opozites ti verifikojne ,pori marrin te mireqena dhe i botojne ne reaksion zinxhir,pa i vertetuar.