Kryeministri i të pasurve nuk mund të udhëtojë veçse me çarter

E ka fajin sistemi jo Rama :grinning:

1 Like

ku te mbyten shqipot e varfer .ketej kane kete karafilin me citjane andej nga opozita kane “burrneshen”.

1 Like

Krhehu bac se bene shaka

Me se te vente, me gomone? Une habitem pse cuditin akoma keto lloj gjerash, madje nuk me duket se cuditin po do Andi te gjendet ne pune dhe rri e rri e shkruan nga nje trapllek. Jo vetem Andi, po kushdo qe shkruan per gjasme hendekun mes politikaneve dhe popullit tim te varfer, a thua se ju plas bytha shume per popullin. Nga nje popull qe nuk eshte model ne sjellje, ne komunikim, ne zbatimin e ligjit, ne perkujdesjen ndaj njeri-tjetrit, shoqerise apo brezave te ardhshem, mos prit te kete politikane model. Jo vetem politikanet, por si njerez njesoj jemi te gjithe, po na doli rasti e shfrytezojme. Pse jo?

1 Like

tja bënte këtë kritikë ramës ndonjë jo përfitues i sistemit, hajde de,po bushati që hante çokollatat e saliut kur kthehej nga ndërrimi i çaraçafëve të hysniut në francë! më mirë mos flisni fare se mbasa kështu mund të bjerë rama! se sa herë pëllisni ju çirakët e qoftëlargut, i shtoni vitet në pushtet ramës

me ato brekushet e tija, palloshi na terheq turista :grinning: biles nuk do ishte keq te vinte dhe syze femrash :yum: kjo do ta shtonte numrin e turisteve dyfish :smiley:

Puna eshte kush I paguan keto udhetime e cfare interesi kane ata qe I bejne sevap kryeministrit?

Po hik mo te qifsha robt! Andi kari. Ju i bani ner ktijt me kto palqolliqe qe shkruni. Para disa kohesh, media publikoi se e paten ndalu ne Belgjike a Hollande per kontroll. Pse?! Se kishte hik si qytetar i thjeshte . Zdromsat e bordurave te Tiranes, qe mllefet personale dune me i shit si opinion publik. Moterqira!

Nuk eshte fare puna. Pse keta ustallaret tane te Kongresit dhe Senatit, me parate e tyre bredhin? Nuk shikon neper gazeta dhe blogje keshtu lloj shkrimesh, me parate e kujt fluturoi, sa I kushton ora dhe breket. Mund te flasim per idealizma si DUHET te jene gjerat me ore e dite te tera, por e verteta eshte qe keshtu eshte kudo ne bote e s’ka si te jete ndryshe edhe te ne qe jemi kombi me i vjeter. Si tha Bill Gates ne ate bashkebisedimin e tij me studentet? Rule number one: Life is not fair; get used to it.

[quote=“Kthupi, post:11, topic:4339”]
Pse keta ustallaret tane te Kongresit dhe Senatit, me parate e tyre bredhin?
[/
Nese keto udhetime behen ne shkembim te favoreve me postin e shtetit apo nese ka konflikt interesi eshte shkelje ligji .germo ne google hapsana eshte plot me senators congressmen kurvenatore e zyrtare Te tjere qe kane bere nga keto marifete .

Po te kishte halla koqe thua ti. Nuk eshte ky diskutimi. “Artikulli” flet per nje kryeminister qe udheton me carter dhe megjithese nuk e kam lexuar, premisa duket qe ne titull, kerkon ta paraqese kryeministrin si te kapur nga parallinjte dhe nuk pjerdh per popullin e varfer. Nese nuk eshte kjo lidhja atehere titulli eshte kot pa lidhje.

Nuk i futem fare muhabetit po te jete ashtu e po te jete keshtu se une them qe psh ka shkuar per te promovur turizmin, ose te marre ata 20 marokenet per ne Shqiperi, e devijon muhabeti dege me dege. Le te merret prokuroria dhe gjykata nese udhetimi eshte bere me para te taksapaguesve apo ne shkelje te ligjit. Ajo cfare doja te thoja eshte qe nuk ka asgje te keqe dhe nuk eshte kunder ligjit qe kryeministri i nje vendi te udhetoje me carter privat, nuk ka pse cuditen shqipot e mi dhe s’ka pse ta pikturosh kryeministrin me ate lloj peneli duke u kapur te ky detaj. Gjeji ndonje gje thelbesore, por boll me keto lloj anal-izash me poture, atlete dhe corape me ngjyra.

Edhe nese X qe dergoi carterin pret dicka si favor, keto pune keshtu behen ne gjithe boten. Sweetheart deals dhe korrupsioni nuk u shpiken ne Shqiperi.

nashi ju edhe ankoheni kondra korrupsionit edhe thoni : He mo se keshtu e kane keto pune kur dikush nge zerin .Udhetimi me charter kushton para te madhe dhe duhet sqaruar nese kushdo qe e ka paguar e ka bere sadakane nga sevdaja e madhe per KM apo per te perfituar favore nga fondet publike .Presidenti i gjermanise dha doreheqjen dikur se dikush qe kishte marredhenie biznesi me shtetin gjerman i kishte paguar nje fature mejhaneje $700?!!

Ehhh…e kuptoj shokun qe ka bere shkrimin ! Iken ato kohe ! Nexhmije Hoxha jeton ne nje apartament 50m2 ,te ndertuar me pune vullnetare, me pensionin e saj ! Po pse nuk e di shoku qe ka shkruar shkrimin kete gje…e di si nuk e di…por i ka kapitalizmi keto,iken ato kohe !

Ti dhe shoket e tu c’beni, si s’ju vjen turp? Si e lini perendeshen tuaj Nexhmije Hoxha te vuaj kaq shume? Organizohuni pak, prape ne menyre vullnetare, e ndertojini nje apt 100m2, dergojini para te marre perseri kuzhinjere e pastruese si ne kohet e vjetra te lavdishme socialiste.

Une nuk i qaj hallin askujt ! Nexhmije Hoxhes i jane lutur e kishte mundesine te jetonte ne “luks” ne shume vende kapitaliste, per mos te permendur se kishte mundesine ta zhvaste e ta vidhte ate vend mes duartrokitjeve te zjarrta te anti-komunisteve te sotem,qe cuditerisht ishin me te zellshmit ne ate kohe ! Jeta qe ben eshte ajo qe ka zgjedhur e ka dashur gjithmon !! Po ju pasardhesit e feudal-bejler-agallare-bajraktar-zogist e mbeturina te tjera keto gjera nuk i kuptoni ! Per ju Shqiperia mbaron tek pragu i deres suaj, prandaj raca juaj vetem te zhvat, te blej e shes di !

ja dhe rike rocka duke studiuar veprat e partise dhe shokut Edver :grinning:

Me siguri shtepite ne Bllok i kane ndertuar me djersen e tyre. Nuk eshte se zhvatet shtepite dhe pronat e te tjereve ne 45-en. Interesant qe dike kaq shume detaje nga jeta dhe deshirat dhe zgjedhjet e saj.

Mbeturinat e sateme shoku komunist!

Shtepite ne bllok as nuk i ndertuan e as i privatizuan,paguanin qera o shoqe,ishin qeveritare! Tipike mashtruese e trashe ballisto-zogiste !! As nuk zhvaten pronat e te tjerve, i lane me gjithe dokumentacion me emer e mbiemer !! E ngateron me racen tuaj pas 90’…qe falsifikuat e vodhet edhe reren e ujin e plazhit, e jo me pronat e shtetit apo te njeri-tjetrit ! Po ashtu te pangopur e te palumtur kane per te qene gjithe jeten, si ata qe rrembyen e vodhen , edhe ata qe i mbeshteten si budallai…e as nuk keni per ta kuptuar kurre persene !! Ik tani …shijo kapitalizmin !!