Kujtesë për opozitën: vetëm me protesta as qeveria nuk do ndryshojë, as Rama

basha mundohet ta eksitoje popullin, por nuk po ja rrin
rama mendon se popullit si cohet, por ne fakt eshte luli dhe mona qe nuk ja cojne dot

me ata budallenj, rama behet mbret

Shkurt, Van der Veven deer van po thote: Basha nuk e ka seriozisht kur po sulmon oligarket. Opozita e Bashes ne substance eshte e pazonja per te ofruar alternative, politikisht me ulet sesa mazhoranca aktuale qe per hir te se vertetes ka nje evoluim ne cilesine e qeverisjes sipas mantres, mesojme kur gabojme.

Me lapsin e bushatit do vije ne pushtet lul holandezi,me dulen,filozofin “te jesh ne pushtet do te thote te mos jesh ne opozite-”, dash kokorecin dhe djalin anglez te fahri antikomunistit???
Pd-ja nuk fiton kurre se eshte parti antikombetare. Kaq

1 Like

“… Kabineti i Ramës është i mbushur me injorantë dhe amatorë, por nëse opozita nuk promovon asnjë alternativë tjetër, de facto ata do përcaktojnë debatin…”

autori e ka mire, por ajde mushi menien Palloshit.

Ore Pjer,
S’ka pse t’ja mushësh mendjen askujt, aq më pak atij që ti e quan vazhdimisht Palloshi:

  • nga momenti që kjo qeveri funksionon qoftë edhe me ministra mediokër, injorantë bile edhe amatorë po deshe - ndërkohë që asnjë forcë politike jashtë saj s’është në gjendje të ndërtojë - dhe aq më pak të imponojë ndonjë alternativë të besueshme, përse duhen ndërruar ministrat?

Që të vesh ministra me të hajrit?

Cka po t’vyjn o’ Varik?

nga ky artikulli tjeter qe lexova rastesisht tani, del qe Palloshi nuk ben as per kryetar shoqate, jo me te drejtoje vendin. por ai s’ka faj, fajin e kane ata qe e morren dhe e ngjiten me katapulte.

i dashur Xixa, nderrimin e ministrave nuk e kam kerkuar une, por Sozia dhe politikane te tjere te opozites dhe pozites.
Palloshi, siç e kam thon ene hert e tjera, ka per tu diskretituar gjithnje e me teper, mirpo a e kupton kete gje ai.
Jooo, fatkeqesisht.

Ajo duhet të jetë arsye ne vetvete. Rama veten e ka sistemu pse mos te mundohet të bëjë diçka të hajrit në jetë?

Dua shume te votoj dike tjeter dhe jo Ramen por kur shoh Bashen qe vodhi votat ne tavoline me Ristanin dhe nga ana tjeter Moniken qe jep leksione kunder korrupsionit zgjedh te mos votoj fare e te shkoj ne plazh pasi nuk kam alternative. Kjo eshte me trishta dhe prandaj njerzit po largohen se nuk kane me shprese te politika.

Vote for gjuzi