(kundër)Reagimi

Ky nuk ka pire vere, ka kursyer dhe ja rezultati.
Nuk duhet ta shajme se eshte ekonomiqar.
Mos harroni: kush nuk pi vere
Behet milioner!

1 Like

Sa te zgjuara i marrin grate disa… Grua te dhifsha titujt akademik, kur ske miliona…

1 Like

leket s’e di si i ka ba,po sic thote edhe vete,ky asnje dite s’ka punu ne shtet. kto vite deputet s’ka menaxhu pare publike. pune te tjera pastaj,naj gja ne te zeze t’u ju shmang tatimrve,hajde ta kontrollojme.

1 milione dollare vetem me kursimet e rroges.
…let it sink…

… lexoni komentet e njerezve sa te skandalizuar jane. Vetem vrer leshojne per keto mostra gjakpiresish.

1 million dollare investim nga kursimet e rroges. Dhe kur mendon qe ky di jete 1 milion dollarshi i dyte, se te parin e ka dhene per tu bere deputet.

Shoku,Fevziu yt flitet se mer 30 miljon ne muj. Bani llogarite. Te meritosh nje rroge te tille,duhet qe me punen tane te kesh nje impakt te tille ne shoqeri,qe e ke shty perpara drejt progresit pa kthim. Fevzo vetem e ka zhvat. Kshtu rroge do kete pas dhe ky. Ceshtja shtrohet se per leket qe ka marre,a ka pagu taksa?

Ti po i del per zot 1 milion dollareve qe ka kursy ky nga rroga? Hallall.

Vetem se lexoji komentet e njerezve ne cdo gazete ku eshte ky lajm. Do e kuptosh qe i ka prek ne palce te gjithe.
Nuk ke ca te thush me i kane thene te gjitha robt neper komente.

" Kursim, kursim gjithmone kursim. Kudo, vazhdimisht dhe ne cdo gje " !!!

  • Te mesojme nga shoku Lej Fen.
1 Like

M’plasi fort per komentet e njerezve,ajo qe di une eshte, se ky s 'ka punu asnje dite ne admunistrate, qe te kete perfitu nga menaxhimi i parave publike. Rrogat stratosferike te gazetareve pastaj,hajde t’i diskutojme.

Peqinasit, ashtu si dhe te tjere te Shqiperise se Mesme, nuk shquhen per kursimtare. Me siguri do e kete gruan gjirokastrite ose korcare.

Osht goca e Mico Ndinit, ish- lojtar i Partizonit dhe ish- banor i Tokes ( se ka vdek ) . Nga Poradeci. Ka qene burre i mire thone, por nuk do te thote gjo. Per te qene te korruptum, hajdute te pangop, per shqiptaret nuk ka te boje fare pastertia e spermatozoidit ateror. E kane mandatin dhe " uraten " nga fuqi ’ me madhore … Per i gjo t’i vije turp : Qe gruja e Fullanit ke " kursyer " me shume se kjo.

Ça fati kane ca e ca qr lol ncnc klm qj, si nuk me ra ene mu nji gru si kjo?!

2 Likes

Edhe ajo goca e Birishes nuk kishte punuar asnje dite ne administrate por iu hodhen ne gryke rilindasit se merrte 100 000$ rroge ne vite te nje universitet privat dhe ka vene pasuri te pajustifikueshme me te ardhurat ne shqp. Apo dhe çuni i Birishes xhanem, asnje dite ne administrate por dhe ai sapo baba u be km na doli super miliarder. Si ka mundesi qe keta ( me te drejte ) i akuzojne per korrupsion e vjedhje ndersa kete gazetarin nc nc nc hiç psss sss çttt .

2 Likes

Transaksioni me duket i ligjshem, ndersa per pyetjen se ku i gjeti gjith keto leke, une do te thoja se ato vizitat e Palloshit ne Peze dikur, sikur hedhin pakez drite mbi keto para. Ose;

  1. Nje pjese e 20% te Palloshit kur qe kryetar bashkie, pra pjesa qe i jepnin ndertimoret per lejet e ndertimit, ku flitej se nje firme e vule e Palloshit, kushtonte 20% .
    ose;
  2. Nje pjese e parave qe anglezet (ata kane kohe qe kane piketat e tyre ne Peze) mund ti kene akorduar Pezes per sherbime qe ai iu kryen, ne kohen kur Palloshi shkonte atje.

Lexoji o Pjeter lexoji…

Iu befshin leket ilace po thone shumica e tyre per keto.

Ka edhe nga ata qe thone qe meqenese ky keto tre vjet deputet nuk e katerfishoi pasurine, atehere i bie qe fajin e ka saliu qe per tete vjet e paska pasur ekinomine aq te forte sa keto u bene milionera.

Ca po flet o vlla? Ca dmth se s’ka perfitu fond publik meqe s’ka punu asnje dite ne administrate? Po pse mer, rroga ne administrate quhet perfitim fondi publik? po pse mer, favori si politikan, me vone i shperblyer, ça quhet? Po lobimi per nje industri a grup interesi, nje biznes etj, ca quhet? Po kur perfiton nen emrin e nje te njohuri fonde, privatizime asetesh publike etj, ca quhen te gjitha kto? Mos mer se po ju trullos partia! Deri ktu me arrit me e mbrojt me mish e shpirt?

http://www.gazetatema.net/web/2017/01/14/faksimile-vajza-qe-investigon-pasurite-e-me-te-pushtetshmeve-ne-shqiperi-zbulon-pagen-e-alfred-pezes-te-korrieri-dhe-ora-news-deklarimet-e-deputetit-pergjate-2013-2014/
@Vlonjat ja ke fut si kau peles. Ata kishin baben ne administrate dhe ca adminstrate se. Deputet s’ta var njeri torben dhe kur eshte puna per leke, te shqyejne breket kta,s’te lejne radhe.

Pjeter a ke bo naj lek si rilindas qe je pa çq temen te tjerve.!

2 Likes

Jo mo s’me ka trullos partia fare. Juve ju ka fut trute e gomarit. Keni gjet personin e gabum me ba ket luften tuj, po ju them. Nuk jam dakort me leket qe ka as une,po ja qe ky ka qene tregu shqiptar. Ta permena rrogen e Fevziut,Cani u perfol per 7 mije euro + leket ne zarf qe u merr hajvaneve qe i nxier ne emision,po kshu Balla (Sokol). Zheji qe pat nje debat me Blend Manen, permeni nje shifer te ububushme si rroge ne Mapo, qe ishte dyfishi i asaj qe e kishte akuzu Mane. Tjeter pune qe Zheji i len ne bixhoz,nuk i kursen si Peza. :grinning: Po ashtu Shkullakja apo Ylli Rakipi. Lene pastaj kur hyni ne valle ai italjani me “Agon-in”- i lliu m’pare Sonilen,Bejten apo Lubonjen. Frrok Cupi qe drejtonte gazeten “Agon”,gazete qe dilte ne treg falas para se te dilte televizioni,merte 30 meleon,kupton ti,(tridhjete)
Kta te gjithe e kane shit fjalen shume shtrenjte,me shtrenjte se ai plaku i mocem, qe i’a shiti kurbetliut tre kshilla tre napolona ari. Ne fakt, keta me shume kane shit pordhe,pranaj edhe i versulen Edvinit,shokut tim,se ai ka qellu me pordhac se gjithe pordha e tyne bashke dhe nuk u’a vershellen ,e ktyne s’u ka ngel gje tjeter,vetem me i lef palltos se gjate te KM-s