Kur dhuna reale sistemike nuk njeh as gjiní


#1

Dhe nuk ka nevoje për as më të voglin koment:


#2

Per sqarim, firma Euroteam qe duhet te trajtoje mbetjet spitalore sipas kerkesave dyshohet se i hedh keto mbetje biologjike shume te rrezikshme ne lumin Erzen prane Tiranes. Ky eshte konfrontimi midis gazetarit te “Stop” dhe administratores se firmes Mirela Topulli.


#3

Pervecse e paskrupullt, qenka edhe jo shume e zgjuar qe sulmon fizikisht nje gazetar.


#4

“Pazgjuarsia” e saj eshte konsekuence e bindjes qe ekziston tek te pushtetshmit (les possédants) në pandeshkueshmerine e tyre.


#5

Po pse e solle ti kete teme pastaj ?! -e mire, beji vet komentet.:joy:


#6

Eh,c’burre!


#7

dhuna sistemore neoliberale; privatizimi i cdo procesi sado delikat si ai i eliminimit te mbetjeve spitalore qe perkthehet ne ndotje ambjentale, , e pershfaqur ne dhune fizike.


#8

E ça ka ketu per tu çuditur? Beni si te habitur!


#9

Se harrova :joy::joy::joy: mire beri qe e rrahu, kush do e ndalonte ?
Ah mor brad ç’na ke bere me kete shprehjen :wink:.


#10

Ne fakt, ajo “do e haje” qe çke me te (ne mos per mbetjet, per dhunen ndaj gazetarit: media ku ai punon detyrimisht do ngreje padi), por ç’eshte interesant eshte refleksi i saj per te reaguar dhunshem. Gjithe duke u filmuar


#11

Detyrimisht? Me media do te thuash Klan? Klani i Sandrit? Klani qe eshte byth e breke me pushtetit, qe me ane te STOP ka adaptuar modelin e gjobvenies si te TOP-i, Rakipi etj? I Sandrit qe thuhet se do ti dale sheshit se ja kurdisi ate oren atij gjyqtarit te shkrete? Detyrimisht?


#12

edhe sikur puna e padise te mos funksionoje - kush tha se neoliberalizmi garanton DREJTESI - gazetari eshte fantastik per punen me te verteten, dhe guximin personal gjithe duke mbetur nje qytetar.
Kjo ngjarje sado simbolike te rikujton rrugetimin e drejtave njerezore permes nje historie sakrificash perballe dhunes se pushtetit.

Feminizmi nuk ka levizur ndonjehere paralele me zhvillimet ne kontradiktat klasore, por ka pare interesin e vet


#13

Kur s’e hapi krahun gazetari t’ia sheshonte turinjte!


#14

TV ne fjale eshte Vizion Plus (dhe jo Klani)


#15

http://tvklan.al/stop/ ?


#16

falje, nuk di pse me ish fiksu “vizion plus”.
Por nuk besoj se ka rendesi per cilin tv behet fjale, qe nga momenti qe eshte bere publike nje video e tille


#17

Stalker, çfare te ben te besosh qe kjo do ta haje? Precedenti? Apo shpresa?
Deri tani as njera as tjetra nuk na ngrohin.


#18

Vlonjat, po te shohesh ndonje emision tjeter te Stop (apo te emisioneve te tjere te kesaj natyre) konstaton se ata ngrene X apo Y problem. OK deri ketu. Vazhdimi pastaj, sigurisht qe varet nga denoncimi, prokuroria, ryshfetet… etj etj.

Ky rast, ne ndryshim nga te tjetret, ka nje “kleçke” : dhunen ndaj gazetarit. Te dokumentuar


#19

Mire ben qe je optimist por me kembe ne toke. Keta kapen me ze e figure like bllokun 7% dhe na dolli qe fbi nuk eshte eksperte ne analizen e imazheve dhe zerit. Tani bazuar te ky precedent une mund te spekulloj se gjykata shqiptare prape do te dali ne perfundimin qe video eshte e manipuluar.


#20

instikti i saj i dhunes, percmimi i saj ne pergjithesi, ne dac ne pergjigjet passive-agressive ne dac permes dhunes, eshte cfare shihet perdite ne femra edhe ne usa, vend i cili jo pak mbetet pergjegjes si frymezues i sjelljes ne fjale neper bote