Kur duhet te nise procedura per zgjedhjen e presidentit?

Sipas asaj qe une di, procedura per zgjedhjen e presidentit te ri duhet te filloj diku nga mesi i muajit prill, por nuk po shoh ndonje angazhim publik te forcave politike per kete event. Apo, ju leverdis ta kene akoma dhe per ca kohe ket kaush?

A behet dot burisha president? Hera e dyte si quhet se pat dhene doreheqjen.

Jane vetem dy variante , President ose ngel Nishani dhe votohet vetem nga PD - PS se ashtu eshte i muhabet ose ne rastin me normal qe votohet nga LSI - PS eshte Mimi Kodheli .Kjo Mimi e kishte pas emrin Mrika meqerallafi.

1 Like

me nje fjale konspiracion i gjalle. Po sikur u fol edhe per kokemodhin e LSI-se, apo ai nuk do me qene kukull?

Nuk do te vendoset president nga LSI-ja.
PS do te marre postin e presidentit dhe me kete rast Izet Haxhia,Zan Caushi me shoke do te dalin nga burgjet Apo do tju falet denimi.
Kot nuk ka 2 vjet qe gazeta e PS-se Tema qe po promovon Izet Haxhine.

edhe acdc ne fillim quhej acdc2 meqerallafi.

Izet Haxhia eshtre nje kriminel i penduar dhe si i tille duhet trajtur sipas te gjitha ligjeve dhe normave nderkombetare. Nuk eshte gazeta Tema qe e promovon apo qe e begenis, por Gazeta Dita - sa per info kjo.

Une tek Tema e kam lexuar por ndodhta Tema e merr nga Dita.
Izet Haxhia duhet te beje burgun 25 vjet pastaj le te pendohet sa te doje.
Se i bie qe tere kriminelet ti futin nje jam i penduar dhe te lirohen.

Ate e kane denuar per vrasjen e Azemit. Por kam pershtypjen se eshte histori e montuar dhe ai nuk ka gisht ne kete vrasje. Sigurisht qe ka kusure te tjera se ti sherbesh sali-ut per mbi 10 vjet duhet te jesh me patjeter kriminel. Por kur pendohesh dhe deshmon krimet e krimineleve te tjere sigurisht qe ke kushte lehtesusese.

ja sa te vije uji o Leko

bo bo bo bo s’ka uje thote…era përççççç parfum rilindje

http://www.lapsi.al/lajme/2017/03/24/kryemadhi-n-librazhdin-e-taulant-ball-s-k-tu-s-ka-uj-boll-me-pseudo-reforma#.WNUoY2favqE

Ka gisht ka ne vrasjen e Azemit.
Nuk eshte fare e montuar.
E perdoren Halkajt dhe pastaj ja futen.

Rri i here se jemi ne emocjon mos na bojn naj proçke kta tanet e rrafin Italine e Bufonit :frowning:

1 Like

President do behet Pr.Dr. Sali Berisha.

1 Like

Meta president, berisha kryeminister i qiviris teknike!