Kush “e dogji” Evropën e 30 dashamirëve liberalë - Teza

e dogji ‘‘identiteti evropian’’! ky prodhoi albëra,shkabëra ,mutcëra ! ore me që ra fjala, ai liberali,henri naim çili rron??? nuk dëgjohen më as artistat e integrimit! ça po ndodh?? mos,zoti na ruajtë, na bëhen edhe shqiptarët nacionalistë? jo jo , nuk do ta lejojë ambasadori i be-së në tiranë këte rrëshqitje,po 1 milion ronaldinjot, ku të mbyten !! ndihmëëëë gjëmb:sleepy:

nga L. Visconti kam pare il gatopardo, madheshtor, tematike e ndryshimit te sistemeve pak a shume, dhe ngjarjeve te bashkimit te italise.

artikulli i Arberit, qenka i gjate, gjysmen tjeter po e lexoj neser.

vetem se neser ke per te harru se çfar ke lexu sot.:slightly_smiling_face:

1 Like

mos e ka per te ashtuquajturit ‘oksidentaliste’ se shkrimtari yne qe i referohet per te tilla tendenca ka rene ne sy…

I Modho, vertet e harrova :grinning: por iu ktheva dhe nje here.
EU-ja, punon, punon me grupe pune, me parlametare, me BBQ/ECB, e mbi te gjitha me kryeministrat e vendeve te ndryshme e kabinetet e tyre, ku kuptohet qe tonin kryesor ia japin Franca e Gjermania. Vetem se puna e saj/tyre, eshte pak e ngadalte, pasi perplasen arsye e sentimente te ndryshme, te grupeve e vendeve te ndryshme. EU, ka vite qe do te formoje nje ushtri te sajen, dhe si perfundim, asgje apo shume pak po behet ne kete drejtim.

Pjer, mos ngelet hatri sepse me ndodh edhe mu, biles me keq, lexoj nje shkrim dhe kur arrij ne fund, harroj fillimin.

:grinning: :kissing_smiling_eyes: :tired_face:

po pres momentin kur te me ndodhe e njejta gje me nje fraze te lexuar, qe kur te arrij ne fund te frazes, te kem harrruar fillimin e saj. Atehere jam bo modern komplet, i pavarur nga te tjeret, i painfluencueshem nga rrethanat, komplet per hesap tim, individualist puro, demokrat i modh.