Kush e helmoi peshkun?

lene se un jam hipokrit meqe prift “bej si them une, jo si bej une”, po ti a ndjen veten derr te lyer me mut pellazg apo jo?

Me siguri absolute qe jo, nuk e ndjen, sepse ti je me erëmiri dhe me i zgjuari ketu (shprehja jote kostante per çdonjerin pa perjashtim: “ti nuk kupton çfar po them, aq ta pret”), ke me shume pare, bredh me kepuce marke 300 euro, je familje heroi (foton e halles e ke ne Muze Kombetar), nuk do vete me shkrujt ne blog se po te doje atehere do ta kishim pa ne, dhe me e fundit je me i forti per pun grushti, nuk guxon njeri diskutant me ty te shkoje ne Paris se i del perpara ti e i ha gabzherrin me dhembe.

Eshte pikerisht kjo era me e qelbur e derrit me te qelbur ne bote!

E kjo ere ka helmuar Peshkun, kush me shume e kush me pak te gjithe qelben nga ky parfum.

Ti je nje nga kampionet, ne mos qofsh kryekampioni i derrave te qelbur nga parfumi i arrogances pa kufi.

Dhe i njejti parfum prej kurronjosi ka helmatisur tere boten, Peshku nuk eshte ndryshe nga bota reale, e s’ka si te jete ndryshe. Biles Peshku eshte vlere madhore pedagogjike dhe gneosologjike per te njohur boten.

Peshku u plak dhe vdiq një vdekje natyrore. S’ndihmoi hiç që ndërroi formatin. S’e di kush kishte nevojë për atë ndërrim formati.

Njerëzit kanë interesa të tjera. Mërziten këtu, gjithmonë i njëjti muhabet.

njerzit merziten gjithanej, merziten ketu, e shkojne atje, por pas pak merziten edhe atje.

Gjithanej merziten njerzit, vetem aty nuk merziten.

:new:

immagine

Ishin kohë të tjera. Facebook ishte në fillimet e veta, instagram nuk ekzistonte, tik -tok jo e jo. Ishte koha e blogjeve dhe forumeve. Tani njerëzit kërkojnë një komunikim më të shpejtë dhe më të pasur.
Mos të them që dhe arroganca e disave e helmoi përfundimisht peshkun. Tentova të rihyja para do kohësh, në vend të’ welcome’, hëngra ca domate të prishura kokës. E për ça të rrije më …sot se si m’u kujtua Peshku, nuk e di.

adria,
ke nevoje te hash ca domate kokes, ose ndonje gje tjeter me te ngreneshme e me te lezetshme. Na thuaj çfar kerkon te hash, gati jemi te plotesojme deshirat. Ne per ju jemi ketu.

Asnjë dëshirë nuk kam për momentin.

fakti qe diskuton ne temen te miut qe ben kakerdhi neper arkiva, deshmon se po ha kakerdhi te helmatisura miu te njomura me uje Peshku. Me deshire apo pa deshire, eshte pune tjeter.

Mbase ke mënyrën e komunikimit kështu e nuk ke asgjë personale me personin që shkruhesh, por unë nuk e njoh gjuhën tënde, ndaj është mënyra më e gabuar për të komunikuar me një të sapohyrë.
Kështu më ke pritur dhe herën e fundit :melting_face:
Natën

un nuk komunikoj sepse prej kohesh e kam kuptuar se nuk ka komunikim, ka vetem keqkuptim, vetem ne saje te keqkuptimit realizohet komunikimi online. Pra un keqkuptoj kastile ne menyre qe te arrij komunikimin absolut. Dhe shenja qe kam arritur komunikimin absolut eshte kur bashkebiseduesi me uron naten e mire, megjithse mund te jete mengjes, ose anasjelltas me uron: “Diten e mire!” ne turnin e trete.
Buona giornata in questa nottata!

Ilia Topja,
kush e helmoi Peshkun?

249c6bfdef5205855ec652b253cd5609

:no_mouth:

immagine

#dojadalim

immagine

Ahahaha
:rofl:

Hyna,pash, asi nryshim. Asi shtam me uj t’omel. Hithra gjithanej.Kunja sa t’dush.Monopol i muhabetcive qe sbojn muhabet.

Lexova 194 komente.

1 Like

hyna pash nje mut fresco të ri qe e paska dhi nje bythe e vjeter demokratike mbasi ka degustuar 194 mutra te thate te bërë në të kaluarën e largët nga bytha e kolegëve te tij.

Forti marittimi e aerei Maunsell

Luogo: Regno Unito
Anno: 1942-1943
Costo: €15,500 ciascuno*

I forti Maunsell giacciono abbandonati negli estuari del Mersey e del Tamigi. Furono costruiti come torri armate durante la Seconda Guerra Mondiale. Queste torri fungevano da fortezze navali e militari, proteggendo il Regno Unito. Il nome Maunsell deriva dal progettista dei forti, Guy Maunsell. I forti Maunsell vennero ufficialmente dismessi negli anni ’50. Da allora sono stati lasciati in pace. Da allora sono stati lasciati a se stessi, tranne che per alcune attività come le trasmissioni radiofoniche pirata.

Maunsell Sea & Air Forts, UK @Maunsell Sea & Air Forts, UK/Pinterest.com