Kush ishte Jusuf Vrioni!

#1
0 Likes

#2

Pirdhni se liroheni, nuk isha ne gjendje ta çoja deri ne fund. Me te tilla perversione te duket sikur gjithe vuajtja infinite e epokes komunizmit ka vajtuar per dhjame qeni!

Bravo Stalker, gjej leme e shij!, i thone kesaj. Boni qef se ju ka ardhe dita.

0 Likes

#3

Ι ka ngele pishman qe se la cufen ti binte me dore te krevati perballe,
Jepja ljubos tani! Nqs i fryhet :grin:

0 Likes

#4

sus tema !!
askush nuk pipetin.
interesant! (do thosh njera e cila ze komenton pasi pergjon c’thone brezi i ‘adhuruesve te diktatorit’)

0 Likes

#5

Te gjithe duan te shkojne ne shtrat me ata qe kane shkuar ne shtrat me Edi Ramen :smiley: Edi Rama si maja e erotizmit! :stuck_out_tongue:

Te na fale i mothi per fokusimin tek periferikja.

1 Like

#6

Mire Stalker, i sham je dhe ti.

0 Likes

#7

Eshte ne strukturen psikologjike te njeriut te matet me baben e tij, te urryer dhe te dashur njekohesisht skizofrenikisht, gjithashtu te projektoje kete raport tek Zoti, dhe ne nivelin shoqeror tek kryetari i shtetit (ne sistemin mbreteror fenomeni eshte me i qarte).

Me fjale te tjera te gjithe intelektualet e shquan maten me Enverin, prandaj u bene demokrate qe t’ja kalonin ne perversione moderniste. Por nje lesh ja kalojne, sepse Enveri eshte i pari intelektual i shquar qe ka pas kontakt seksual me Marlonin kur ka qene me studime ne France. Mbasi Verit ja futi n’mythi Marloni ne last tango of Paris of penis, u kthye na atdhe dhe u hakmor per poshterimin e bere duke ja fut n’myth nje populli te tere me gjith breke mrena. Prandaj demokracia vjen natyrshem si nje hakmarrje universale popullore gjej brim e fut.

Dmth ka me keq se komunizmi, eshte ngambrapakomunizmi.

(Yeriho, i falur qofsh sepse ngambrapademokraci ose ngambrapakomunizem do te thote ne terma hapsinore qe periferia behet qender, del suma ne plan te pare)

0 Likes

#8

Kurvjar i madh paska qene.

0 Likes

#9

Punë e madhe se vdiq Jusuf Vrioni, më ke mua, tha Ornela Vorpsi,
Enough said .

0 Likes

#10

Doja ta sillja dhe une kete, do rrosh me gjate. Moza ahmeti e cmendur por interesante.

0 Likes

#11

Unë në fakt nuk di shume gjera për të. Maksimumi mund ti kem lexu nja 2-3 poezi “para çlirimit” :joy: dhe nuk i kam parë asnje pikture e degjuar ndonje kenge. Por e di qe eshte e ‘cmendur’. Dhe më pelqeu ç’ thosh

0 Likes

#12

Edhe mu me pelqeu shum, sidomos ajo pjesa me Celentano-idin dhe Albanon qe te shtrire ne shtrat lakuriq, shihnin njeri tjetrin dhe pelqeheshin midis tyre si shenjtoret e pare te krishtere.
Bente dhe shum nxehte me thene te drejten, ishte ne pisk te vapes, ne mes te veres, data ishte festa frenge 14 Korriks-oid qe i pelqen shume edhe arbo-ideve qe kane te hapur jo vetem barkun, por edhe shume organe te tjera elastike.

0 Likes

#13

vrioni, ishte nje nga perkthyesit me te talentuar te vendit, por kjo sikur s’me duket shume e talentuar;

0 Likes

#14

Fama e kadarese ne bote i detyrohet nje perkthimi te Gjeneralit qe jusuf vrioni beri per qejf te vet ne frengjisht .

0 Likes

#15

Vallaj metermen qeka turp te jesh njeri!

Pa e kuptu snobat e kulturosur kane bere dhe po bejne çmos qe te duken superiore fuksat dhe shok Enver.

0 Likes

#16

Pornografi e ndjenjave. Ose kur Moza bohet bjonde.

0 Likes

#17

pornografia eshte thelbi i disidences, enveri nuk lejonte seks te lire, disidenca ta do mendja te jete liberta e kacos dhe figes. Tani ne epoken ngambrapa, kemi edhe edhe liberta e kulos. Disidenti ke lo prendono nel kulo.

0 Likes

#18

https://www.faxweb.al/mimoza-ahmeti-shperthen-kunder-kadarese-futet-ne-debat-edhe-henri-cili/

0 Likes

#19

na thuj qe te mos lodhemi te hapim linkun, Kadareja eshte paraqit i veshur ne seancen e seksit mistik te konsumuar ne largesi vetem me veshtrime? Prandaj ka shperthyer Moza kunder Kadarese?
Sa ka qene distanca?

0 Likes

#20

Jo, Jo, ankohet per dominimin e Kadarese ne letersine shqiptare.

0 Likes