Kush mund te ma spjegoje çeshtjen e Astirit?

Kush e njeh mire çeshtjen e Astirit? Cilet jane kendveshtrimet e paleve?
kush sipas jush ka te drjete: qeveria apo qytetaret?

Çeshtjen e Astirit nuk e njoh, eshte hera e pare qe e degjoj si emer. Por njof pak a shume gjendjen ne pergjithsi se si eshte halli midis qeverive dhe qytetarve.

Varet nga çfare kendveshtrimi e sheh problemin: nga pikpamja e qeverise ka te drejte qeveria, nga pikpamja e qytetareve kane te drejte qytetaret. Kjo eshte demokracia, nuk eshte se ka brire.

Ose mund te thuhet edhe ndryshe, me perkundrazi: demokracia ka dy brire: nje te cjapit, e nje te dhise, perkatesisht: nje te qeverise, e nje te qytetarve.

Qeveria do te zgjeroje rrugen nga Dogana (Shqiponja) te Zogu i Zi, qe eshte shume e ngarkuar, “qytetaret” qe kane ndertuar pa leje nuk duan. Beje vete hesapin tani kush ka te drejte.

Megjithate, para se te vijne te barastundurat, kjo nuk do te thote se qeveria nuk do ta lyej pak rroten e vet dhe te “oligarkeve” aty.

Po te jete keshtu, atehere mund te thuhet se demokracia ka nje bri dhe nje brimë, ka bririn e cjapit, dhe brimën e dhisë. Rezultati: shoqeria civile.

rruga qe tani quhet unaza e re (ose astir, per shkak se aty ndodhej dikur nje fabrike bojerash me ate emer,)
ka shume trafik pasi aty grumbullohen makiinat e shume rrugeve, qe nga makinat qe vijne nga elbasani, korca, pogradeci e qe duan te shkojne ne durres e ne aeroport, e deri te makinat e lagjeve te reja qe jane krijuar ne mase, qe nga komuna e parisit, yzberishti, astiri, kodra e diellit, kombinati, etj.

Plani eshte qe te behet si autostrade, me nga 3-4 korsi ne secilin krah, dhe me rruge dytesore anash, plus mbikalime e nenkalime. Kjo e zgjidh trafikun ne ate zone ne menyre shume domethenese. Eshte e domosdoshme nga pikepamja e trafikut.

ne krah te majte, kur shkon nga pallati me shigjeta e deri te shqiponja, ka vetem pallate, nje lagje e tere e TIranes qe me popullsi eshte sa qytetet e medha te shqiperise. Pallatet e kane ditur projektin per zgjerimin e rruges dhe e kane ruajtur distancen. nuk preken fare.

ne krahun tjeter, ne te djathte, nuk eshte ruajtur distanca por eshte zaptuar nga Kuksiane e jo vetem. Ne fillim vune nga nje barake per te shitur, kryesisht gjera makinash meqe aty kishte trafik, si dyqan per vajra makinash, lavazhe, gomisteri, pjese kembimi, etj. Duke u shtuar bizneset, nisen te shtohen dhe restorante “Tradita Kuksiane”, etj. Te fotoja qe kam vene une eshte fillimi i rruges ne fjale.

Kur u bene pallatet nisen te hapin dyqane me materiale ndertimi. Aty bene biznes te papare, edhe pse ne vend te paligjshem. Nga dyqane makinash jane bere te gjitha dyqane bojerash per te lyer shtepi, materiale ndertimi, mobilieri, vegla pune, allci per tavane, te gjitha llojet e zanateve qe nevojiten per te ndertuar nje apartament, e kane nga nje dyqan me qira tek keta. Dhe zaptuesit vetem vjelin qira pa paguar taksa.

Projekti per te bere rruge aty ka qene qe ne vitet 1990, por per kete autostraden me korsi anash u miratua ne vitin 2006, nga qeveria Berisha.

Bashkia tani duhet t’i prishe ndertimet e ketyre ne krah te djathte, pa te realizohet projekti. Ata qe kane pronat e veta, do te shpronesohen si kushdo tjeter. NJeri qe njoh une qe e ka token aty, te ligjshme, ka qene i informuar qe ne vitet '90 per rrugen. Keshtu qe shtepine e ka ndertuar pas vijes. Rruga do t’i marre vetem toke dhe nuk do t’i prishe asgje. Per token do te demshperblehet normalisht.

NDersa per zaptuesit, ata qe kane banesa, bashkia ka vendosur t’u paguaje qirane per tre vite diku tjeter. NDersa PD vjen e thote qe qeveria duhet t’i demshperbleje keta qe kane zaptuar pronat e te tjereve njesoj si ata qe e kane pronen e tyre. Ngaqe nuk ka asnje gjykate ne bote qe t’u jape te drejte per token e zaptuar, strategjia eshte dhuna, bllokimi i rrugeve dhe faktori social “po le njerezit pa shtepi”.

Zaptuesit nuk kane cfare humbin, keshtu qe eshte e sigurt qe do te dalin. PD perfiton qe bllokon punimet qe i japin PS-s pike ne fushate. Sic bllokuan edhe nje cope kendi lojerash, fundja fare. Jo me kete qe ben gjithe trafikunn e asaj zone te marre fryme lirisht.

Ne krah te majte keni pallatet, ne te djathte zaptuesit.

pak a shume keshtu vazhdon deri te shqiponja

1 Like

kjo eshte nje ceshtje cut and dry .

A)a iu ka dhene qeveriu kohe te mjaftueshme personave qe preken nga shpronesimi?

B)a eshte cmimi I shpronesimit I arsyeshem dhe I mjaftueshem qe personat e prekur te rindertojne jeten diku tjeter ?

C)nese ndertesat jane te paligjshme tough luck .parimi : kerkoje se s’ta jep merre se s’thote gje nuku eshte argument juridik teper I forte ne gjyq .

1 Like

Cfare bishash keta kuksianet…

!

Po pra. Tamam shtaze…

Duhet bere nje database per kuksianet, tip sic e propozoi Trumpi per myslimanet. Keshtu dhe monitorohen.

1 Like

…prape le te rikthehemi te kuksianet.

Belt line eshte me e pershtatshme .

lol, exiti bashes qe nje ne 3 postime e ka kunder veliajt.

i vetmi ligj i shkelur ne ate mes eshte nga ai qe ka ndertuar
e kane ditur shume mire qe ka qene e perkohshme.
e kane ditur te gjithe qe tek tulla e pare.
Edhe im ate ka pasur jo nje po dy dyqane, jo pa leje si keta, por me leje te perkohshme nga qeverja e atehershme e sales, mu te dera e nje institucioni shteteror. Erdhen socialistet ne 2001 dhe thane qe ka ardhur koha te prishen e te behet trotuar. Asnje au-iu. Cmontoi materialet dhe i shiti

Shiko cfare shkruanin ata te exit ne 2016

Pa dashur te te mos besoja per " exitin e bashes", u hodha ne nje kerkim timin per ta verifikuar:

ne fakt aty do behet autostrade, jo unaze. Po te shohesh dhe nga foto eshte me normale situata nga ana e rruges ku jane zaptuesit se sa nga ana ku jane pallatet ku trafiku dhe dendesia e popullsise eshte e frikshme.
Autostrada, vazhdim i asaj qe eshte bere te pjesa e selites do sjelli vetem zhurme e ndotje per gjithe zonen, ashtu sic ka bere per banoret qe e kane pallatin bri zones se selites, ku zhurma arrin nivele te frikshme, mdotja nga gazrat po ashtu, dhe ku projektuesit nuk kane menduar per izolim akustik te karrexhates dhe mireqenien e banoreve. Rendesi ka vetem qe ndertuesit te nxjerrin fitimet e tyre, dhe shpesh keta jane te vetmit kliente te te politikaneve te sotem, e jo banoret.

ne fillim kur hapen te gjihta bejne si te paanshme qe te terheqin njerez, pastaj kur vijne zgjedhjet apo nevojat e tjera fillojne e angazhohen. ti ke gjetur tre artikuj ne vitin 2015 dhe asnje artikull ne vitet e tjera sepse jane totalisht ne favor te bashes.

ja ku e ke me poshte, kam shkuar te faqja 10, gjithe lajmet e fundit per bashen, cdo faqe ka 10 artikull 10 artikujt e fundit, te 100-te pozitive per Bashen.
100 artikujt e fundit per veliajn, te 100-te negative.

njeanshmeri ne nivel te turpshem komunizmi

Shpjegimi yt le per te … shpjeguar. Me sa njoh une Exit-in eshte portal i ri, apo jo? Eshte normale qe media te fokusohet tek politika aktuale nen qeverine Rama dhe jo tek e opozites.

s’ke cfare shpjegon. 100 lajmet e fundit te bashes 100% pro bashes
100 lajmet e fundit per veliaj 100% kunder veliaj.
kaq

nuk eshte 90%, as 80%, as 50%. Eshte 100%. Aty i ke. Hapi nje me nje. S’ka vend fare per shpjegim. flet vete

Dhe me c’rreptesi e thua: 100%

Provova te hap faqet dhe nuk me rezultoi kund ndonje pro-izem rreth Bashes. Per te mbeshtetur cfare thashe me siper, ja sa shpesh shkruan “Exit” per Bashen:

13-11-2018, 25-10-2018 , 15-10-2018 , 10-10-2018, 20-09-2018, etc.

Duket qe “Exit” me shume se pro-bashist, eshte komplet i painteresuar me Bashen dhe ne te kunderten, per qeverine, nuk ka nevoje per ilustrim sa shpesh shkruan ne lidhje me te.

Tashi pasi lexova disa lajme me shume rreth ceshtjes, kuptoj dhe linjen 'kuksiane, shpellare, pa rrenje ne kete qytet" te te dashurit z. Tazo.

Copy-paste lol