Kush njeh dike qe ben floket rasta ne Tirane?

Do te doja te dija nqs njihni dike qe ben floket rasta, qe jeton dhe ne Tirane

shif ndonje video ne jutub, mos i laj/krih per ca kohe, tirri sa te mundesh dhe kurseve dhe ca para te mira :smiley:
meqe ra llafi, ato quhen “dreadlocks” ose shkurt “dreads”. Rasta(far) quhen njerezit

3 Likes

ca asht rasta me se na habitet :joy:

1 Like

Yea ca eshte Rasta ??? :roll_eyes:

1 Like

Do jete nicku i Trumpit kur te bohet president. :stuck_out_tongue:

1 Like

Floket e tua do cosh dem ti vajze?

Rasta jane floket me stil afrikan.

janë ca tip ferrash që i mban në kokë! ka brënda morra,hardhuca,milingona:slight_smile: ose ndryshe roje hashashi që në kohen e lirë këndon dhe lyp ndonjë lekë

Pse sthua heren tjeter do kerkoje ndonje afrikan :stuck_out_tongue:

Kot nuk thone floku eshte gjysma e bukurise. Flasin fotot vete:


1 Like

Asnjehere mos neglizhoni te kujdeseni per floket tuaj:

http://best-hairstyles.org/hair-beautiful/luxurius-hair-beautiful-c65/

1 Like

edhe dreads edhe rasta terma te huazuara jane gjithsesi :smiley:

Once u go Rasta u can’t go back unless u cut ur hair very very short. Lol Mendohu mire moj. Btw se pelqej fare rasten, si dirty person do na dukesh :see_no_evil: Qe nuk la floket lol

Tani, nickun mund ta kem rasta, por te keshilloj mos t’i besh per arsye higjenike dhe respekti ndaj te tjereve qe do te çmenden me eren e keqe te flokeve.

Ka plot modele alternative dhe krijuese qe mund te besh (gersheta etj) pa shkaterruar floket dhe pa ndotur ajrin.

1 Like

Aquamarine, kape i çik kte:

Secondo un’antica Profezia Andina, giungerà il giorno il cui lo spirito femminile si risveglierà dal lungo letargo e lotterà per cancellare odio e distruzione dalla civiltà attuale e dare infine origine a una società di pace, armonia e fratellanza nel futuro.

Eshte e ditur qe duhet te tregosh dyfishin e kujdesit ndaj Tyre, por kjo sdo te thote qe mbajne ere te keqe dhe do besdis te tjeret, se na habitet!! Une i kam pat dy vjet me pare gjysmat e flokeve por nuk i bera ne Shqiperi. Tani deshiroj ti bej serish por vet nuk mundem. Gjithsesi faleminderit per komentet :v:

Te kerkoj ndjese nese te kam fyer ne ndonje lloj menyre per çka thashe per eren, por ne baze te eksperiences flas, dmth duke qene rrotull njerezve me floke te tille. Mbase personi qe i mban nuk e kupton, por per te tjeret eshte bezdisese. S’eshte çeshtje vetem e higjenes qe mund te shkaktoje eren, por edhe nga lageshtira ne floke. Personalisht me pelqen shume si stil, por nuk mendoj se ia vlen. Nese ti ke eksperience te mire, aq me mire per ty. :slight_smile: