Linda Basha, ose kryebankierja bashkëshorte e Kryeministrit me ‘3 mijë euro pasuri’

http://www.syri.net/politike/44874/linda-basha-ose-kryebankierja-bashkeshorte-e-kryeministrit-me-3-mije-euro-pasuri/

Nuk dua te mbroj Palloshin, por politikane, etjer vip-a te sferave te tjera, ka edhe kendej ne perendim qe jane antare bordesh te bankave apo kompanive te ndryshem. Ku eshte e keqja ketu.

lexoj artikujt para se te hapsh gojen o i urruar lexoje;

Po ku qëndron problemi këtu do të pyeste, Brisi i Tatimeve?!.. Së pari , dokumentet që disponon Boldnews.al tregojnë se pronarët indirekt të “ABI Bank”, janë regjistruar në një zonë Offshore në ishujt Cayman, parajsa fiskale të atyre që gjithmonë kanë për të fshehur shumë më shumë se një gjë në raport me biznesin e tyre dhe dëshirën e përbotshme për evazion fiskal dhe pastrim parash. E pra pikërisht këta pronarë që operojnë në parajsa fiskale, u mblodhën një ditë të bukur dhe vendosën që mes mijëra profesionistëve të bankingut në Shqipëri të zgjidhnin së pari si anëtare e bordi, e më pas në krye të saj, bashkëshorten e Kryeministrit të sapozgjedhur të Shqipërisë, ose njeriu që ne e njohim edhe me konvencionin Linda Basha-Rama.

Po ajo “3 mije evroja” ku ishte?

apo kam humbur ndonjë seri të mëparshme?

Kjo Linda Basha gruja e Lulzimit apo e Edvinit eshte! Se u beme lemsh s’po marrim vesh.

1 Like

Cuni kujt eshte lulzimi?

Çne Edvini martuar me lulzimin njihere?

Kjo bankë eshte e vecante sepse ka ndërruar tetë herë emrin(njesoj si ai deputeti kriminel me 10 emra te ndryshem). Pronarët e saj me kompani të regjistruara off shore në Ishujt Cayman me nr. regjistri MC 15214 dhe CR 10711.
Ajo që të kujtohet kur shikon Linda Ramën në krye të bordit drejtues të një banke, janë 200 milionë dollarët që OSBE tha se janë pasuri e Ramës, por që nuk rezultojnë në deklaratën e tij të pasurisë. Ku fshihen 200 milionë eurot e Ramës? A mundet Linda t’i japë një përgjigje kësaj pyetjeje?

O kapo , po EKR i rreh grate per hiçgje ti i thua lindes ta pyesi sa leke fiton!

Rama me bankë private, me të lan paratë e pista në parajsat fiskale

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook:

Rekord tjetër i zi i kreut të banditokracisë! Kur pushteti të kthehet në banke private!

Kryeministri i Banditistanit me Bankë të regjistruar në parajsat fiskale. Kjo, nuk mund të ndodhë kurrë në botë përveçse në Banditistan!

Klanit të kryekumbares së Banditistanit i mungonte Banka për të larë lumin e parave të drogës, koncesioneve, prokurimeve.

Tani, sipas dokumenteve origjinale të botuara në mediat, klani Rama ka edhe Bankën e tij për të larë lumin e parave të tij të pista në parajsat fiskale.

Drejtimin e Bankës, kryekumbara i Banditistanit ia ka besuar njeriut më të besueshëm të tij, Lindës, e cila ka eksperiencë të madhe në fshehjen e parave. Ajo ka ndërtuar pa asnjë faturë ndërtimore, bankare, tatimore pallatin pesë katësh me para gjaku në mes të Tiranës!

Ky është çifti i parë kryeministror në histori me banke private!

…meruni me 97’ meruni , 200 meleon dollaro dhe me banke private biri i botes

Me e mira nga te gjitha grate e politikaneve tane ka qene Xhoi e Tosit.

2 Likes

I nderuar, e lexova artikullin para se te shkruaj komentin. Regjistrimin e aktivitetit, çdo njeri, njesi, firme, ka te drejte ta beje ku te doje, ne vende me taksa te ulura apo “parajsa fiskale” siç quhen, dhe shum firma e regjistrojne aktivitetin e tyre ne keto vende, nuk ka ndonje gje te kundra-ligjeshme. Me pyet mua plakun, qe kam vite qe hulumtoj mbi levizjet e kapitaleve, miliardave, aseteve, etj,etj.
Persa i perket asaj 200 milionshit qe flitet, po ketu ke te drejte, se nje person politik si Palloshi yne, ka konflikt interesi, dhe kuptohet qe bie ere e keqe kjo shume. Ai fare mire mund te mirrej me biznes, me pikture, por jo me punet e shtetit, sepse i ka dale era qe ai eshte matrapaz dhe jo burre shteti. Per kete duhet ti kerkosh llogari, jo pse regjistron aktivitetin nje njesi ekonomike si banka, ne “parajsat fiskale”.

Pier je bere me keq se grate e mehalles. Meresh vetem me thashetheme. Plak matuf!

Vetem une qe s’mirrem me thashetheme, une mirrem me fakte dhe ngjarje.

kapooooo, do merreni, cfare thote Partia ? Apo cfare thote Prokuroria ?

Do merreni cfare thote Salia ? Apo cfare thote Prokuroria ? Adriatik Lllalla pse nuk ndihet ?

Gjykata ? Ky eshte shteti pse nuk i drejtoheni Adratikut ?!! LLALLES? I juaji eshte !

Do merreni cfare thote media apo cfare thote Prokuroria Gjykatat ?

Adriatik Lllala i juaji eshte , Prokuroria pse nuk i akuzon Ramen dhe LINDITEN ?!

Harrojeni Partine !

Harrojeni Saline !

Votoni Ligjin ! Votoni Vetingun !

Me ju eshte Amerika & BE !

Nuk keni besim tek Amerika & BE ? !

Ata po ju ftojne !

Pse nuk Votoni Vetingun ?!!

Qe te rrini rrehat, edhe te denoni Ramen Linden Tahirin Erionin !

Pse nuk shkoni te votoni Vetingun ?!! Fjalet i merr era !
Do te skakonhen te gjithe !

Pse keni frike ?!! Pse rrini ne Cadren e pallavrave !

Nje tjeter Kongresmen mbeshtet protesten e opozites per voten e lire

Kongresmeni Amerikan, Randy Hyltgren, i ka dërguar një mesazh kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Në mesazhin e mbërritur nga selia e Kongresit Amerikan shprehet mbështetja për protestën e opozitës për votën e lirë.

Kongresmeni Hyltgren inkurajon qëndresën e opozitës për garantimin e zgjedhjeve të lira, duke u shprehur pro lëvizjes qytetare për votën e lirë.

“Shtetet e Bashkuara dhe unë personalisht, tha Lu, ndajmë disa nga synimet e protestës aktuale – thirrjen për zgjedhje të lira e të ndershme, dekriminalizimin, veprime më vendimtare kundër narkotikëve.

Ajo që nuk ndajmë janë disa nga metodat: bojkoti i parlamentit, çfarëdo kërcënimi për të bojkotuar apo bllokuar zgjedhjet, bllokimi i reformës zgjedhore, apo zbatimi i reformës në drejtësi.

Sipas mendimit tim, persona seriozë nga e djathta dhe e majta duhet të kryejnë një dialog serioz lidhur me mënyrën për t’i bërë disa gjëra konkrete për të çuar përpara zgjedhje të lira e të ndershme, dekriminalizimin dhe luftën kundër narkotikëve”, deklaroi Donald Lu ambasadori Amerikan .
http://www.panorama.com.al/debati-per-vetingun-donald-lu-ja-cka-thene-berisha-per-venecian6/

Ky eshte Sorrist , nuk i merren me per baze ato qe thote , presim emerimin e Ambasadorit te ri nga z Trump .

1 Like

Po te kishte qene sorrist . E kishte heq Trump ! Ky eshte aty per te cu deri ne fund Vetingun ! Dmth Ri-ndertimin e Sitemit te Drejtesise, duke heq kursantet 6 mujor te Plepave dhe ata qe kane qene ne administraten e vjeter komuniste dhe ata qe kane ven pasuri te paligjshme !

Ky do ju qethi ju ( ata ) karre kinezce ! :slight_smile:

Per momentin z Trump ka gjera me te medha peer te bere por urdhri eshte dhene qe derisa kur te vihet dore ( do te jete e pergjithshme ) mbi sorristet mos i perfillni , sa per Vetingun , behet pas Qeverise Teknike.

1 Like