Llixhat e Peshkopise

Hej ç’më ke kap keq me kët’ “t’u dridh dora për 3 euro e 1/2” o Pjerin

Qe pra, po ta them nji her vetëm dhe jo dy:

  • kur shkoj m’Shqypni, un rrij vetëm 10 dit’ dhe sun kom koh’ jo mo’ me shku’ nder llixha, por edhe me shku me pa at’ botuesin tim të “Toenës” me morr vesh se sa libra ka shit për llogarin time.

  • m’thuj mër burr’ ku osht tuj u shit ai libri VQ , librarien tate, se sun e lej pa e ble. Bile po t’qis edhe foton me VQ n’dor ditën e blerjes.

  • bile, bile, m’jep adresën tate në plazh se po s’erdha me t’pa aty m’ven, mos më quj njeri mo’ me pseudonim “xixa-g” ktu tek Peshku!

  • Tjetra - Her’ t’funit, m’gusht 2017, fola m’telefon me Graven, me numrin qi m’dhe dhe s’arrita dot me u taku me te… tuj bo vrap nëpër spitale et sanatorjume, me pa t’afërmit e mij m’pik t’vdekjes!

A shef apo jo, me ça mirrna ne kur shkojm m’Shqypnie?

Ca pive noi gje interesante sot o Pjer? Na e thuj se dro na mbushet mendja e provojme

Pjerini eshte duke shijuar nje shishe birre e jo kanace sipas menyres se tij e nuk besoj se do te guxosh ta provosh.

xixa i dashur, ku e di une se ti iken kaq rralle dhe kaq pak ne shqiperi, po kete vit a ke noi plan per anej

Ajo e birres ishte c’ishte :rofl: shembulli me perfaqesues i njerezve qe s’kane te ngopur.

Edhe Pjerini me Shishen tahmaqar eshte … nuk i ve tape por e perzjen me verera te tjera e i hudh erza, spec djeges e jalapenjos … Nejse me pelqen fakti qe ti vendos kufinj…

2 Likes

ajo e koka koles ishte ç’ishte nje gomar me bishte:

gjo e mire kjo, humane, por 1 dite mirru vetem me librat atje, planifikoje çfar do blesh.

O Pjer, ta kom shkrujt edhe ma nolt:

tek Pallati i Kultures i ke 2-3 librari, dhe mund te pyesesh aty. thuajse çdo librari ne Tirane ka.

Jepi xixa se duhen dhe 75 komente per te kapur 200.

Jo, jo. nuk eshte nga ata xixa

Pjer, edhe nje here tjeter per arketipin:

#dojadalim
immagine

gjembi, ku ke humbur moj, e di qe me ka marr malli,

e Pjer e paske gjet me ne fund intervisten e shekullit.

libri im i fundit " intervista e shekullit " kushton 500 lek ose 5 euro, dhe e gjen ne tirane,