Lojrat e fëmijrisë dhe Lulzim Basha

  • Ej, çuna, do lujme futboll? - thote Tani me topin ne dore, ndersa te gjithe kalamaj rrine para pallatit, dikush me feten e bukes ne dore, nje tjeter ben ca rrathe ne toke me nje shkop, e dikush tjeter si top perdor nje kanace ne toke, duke i gjujt me maje te kepuces.
  • O sa mire, hidhe i here,- therret Albani qe po lunte me kanace dhe gjithe te tjeret lejne ate me ca po merreshin e mblidhen rreth topit.
  • A ndajme skuadrat?
  • I ndajme.
  • Mire, une, Albani, Amanti, Altini bashke. Toni, Turi, Fredi dhe Geni ekipi tjeter.
  • Jo mor jo, - kercet Toni, - qenke i mencem ti, ë hë, sa shume te din ajo ty !
  • Po pse mo,ca ke?! - ja kthen Tani.
  • Si mo ca kam, merr me te miret per vete ti dhe do me lujt fuboll. Jo mor vlla, s’i han kush ato! Po deshe me lujt, merrni Turin na jepni Altinin.

Ja pra, Lulzim Basha sot proteston njelloj si Toni qe s’donte ta humte ndeshjen. Dhe ai, po sheh qe i ka te humbura zgjedhjet. Si femije i llastum, nuk pranon reformen zgjedhore ne baze te rekomandimeve te OSBE,ODHIR. Ndersa ankohet per hilet e mundshme, komuniteti nderkombetar i ofron garanci per monitorim te rrepte, po prap, ai nuk pranon. Jo jo, thote Basha, nuk du, du te ndrrojme skuadrat dhe perplas kembet ne “miting madheshtor”. Nxitje ka vartes-shefin, i cili per t’mos e humbur neshjen, eshte gati te shkatrroje edhe fushen me gjithe stadium.
Loja nuk eshte mes çunave te lagjes. Loja eshte lagje me lagje. Nuk ka “ai i gjati te mos luaje se eshte i forte, na then kembet”, kur arbitri te thote se do e nxierr me te kuqe po ndodhi nje gje e tille. Nuk ka “me jepni Sajen, merrni Mulin”.
Lulzim Basha te mbledhe forcat dhe te hyje ne loje. Dhe te fitoje. Po mundi.

1 Like

Ckemi Pjeter , si i merzit po me dukesh :)) , po varja mor burre , ne qeme tete vjet ne Qeveri e nuk u merzitem , ju as per kater vjet shiko si u katandiset .

Mire jam. Ku je ti,merdhifet naj cik mrame? Shpejt po gezon dhe ti.Jemi ne nxemje hala,duro, se po u ekzaltove qe tani,do zhgenjehesh shume kur t’maroje loja. :stuck_out_tongue:

Sic e tha dhe zoti Trump me gojen e vet , Revolucioni s´ka kthim prapa. :slight_smile:

Per hajer ju qofte !

Per hajer na qofte thuaj Pjeter , pjese e programit tone antikanabis , zgjedhje te lira dhe te ndershme , Bollek , je dhe ti , me pelqejne kto shkrimet e tua Pjeter , keshtu vazhdo , e ca ka Prec Zogaj me shume se ty zhanem . :grin:

1 Like

:smiley:
Shqiperine do e bejme,megjithe refuzimin tuj per te qene pjese e suksesit. Shembulli eshte Tirana qe sot s’ke nje poc te djeg ne asnje skute lagjeje. Kandidati juj per k/minister lujti domiono per kater vjet ne krye te k/qytetit.Tani don me luj tavell ne k/ministri,po jo,xhinja nuk han bar. :slight_smile:

1 Like

Mos padashje deshe te thuash " Shembull eshte Tirana qe gati 300 mije demostrues nuk thyen asnje Poc " ? Ja ku eshte ndryshimi jone Pjeter , ne Demostrojme per qejf , kurse kokpalaret e 21 Janarit nuk lane gje pa djegur. Nejse, duhet te rrini gjate ne Pushtet qe ti fitoni ca veti te mira por nuk eshte e thene , tani ju mbush mendja Sali Berishes per tu bere dhe njehere President !

Shikoje me vemenje kete foto !

Ne kohen tuj po t’u zgjaste doren shefi i opozites policeve,ata do t’i kthenin shpinen. E di pse?! Sepse, ose e urrenin per vdekje, ose kishin frike se do i hiqnin nga puna. Sot polici nuk eshte armik i protestes,por suportus i saj.
Ta rrethojme me demokraci,pat than Nano per Milloshevicin. Edvin Kristaqi po ju rrethon me qytetari.
Bravo Edvin Kristaqi! :smiley:

1 Like

Jo Pjeter jo , nuk eshte kjo , ne kohen tone Polici e kishte barkun plot , keta te gjoret kane pritur per nje cope Pice prandaj nuk jane larguar .

1 Like

“Revolucioni demokratik filloi. Do vijojmë të qëndrojmë në shesh. Nuk e lëshojmë më.:grin::grin::grin:

1 Like

Protesta e djeshme ishte dhe vazhdon të jetë një model, protestuesit demokratë, socialistë e paparti treguan nivel e kulturë të lartë qytetarie, ata nuk ishin 21 janaristët e dhunshëm të dikurshëm. Basha duket që ka stof tjetër politikani, i qetë e i prerë. Rama sipas njoftimeve është ngujuar në shpellën e Dragobisë :innocent:

Ky do mbetet ne histori si revolucioni picaxhi, modeli quatro stagioni :joy:

pse jo perseritje e historise ku fashizmi luftohej neper sofra shtruar me byreke e pula te pjekme.

Prandaj une them Sala ta zgjidhi pak qesen, jo kaq kurnac. Se po si investoi per kete dite paret qe ka vjedhur, c’i duhen, t’i marre me vete ne varr …

Me pelqen kjo ironija jote e maskuar kunder rregjimit Pjeter. Ke msu me ja hjedh Partise si dizident. Jan gjona qi populli i kupton por çensura si kap dot.

1 Like

Gjithe shqupi nen nje cader, how romantic is that.
U katandis kokoshi shqupit nje thele

Tek historia qe Pjetri na solli me kalamajt, ka nje ndryshim me politikanet tane, se ata (kalamajte) ishin te sinqerte ne kerkesat dhe llogaritjet e tyre, ndersa politikanet tane (te opozites dhe pozites) jane te pa sinqerte, jane te shtrember.

1 Like

Ket her ke konkurence te forte Pjeter:

tupja eshte pd-ist 24 karat nuk e ka fshehur najhere
por me ane tjeter shif cfare shkrun kimetja qi eshte e pavarme, jashte paleve
http://www.gazetatema.net/web/2017/02/19/protesta-me-karmin-e-me-bunda/

e nuk dilet si katundarja grida duma me frizure figaro, me shtiklla, me bunde ngjyre mjalti, qe bie ne sy prej aeroplani, lidhur me kallan ne bel, shterngueshem si karatiste (per ti theksuar te pasmet e saj, qe te mahniten me to fukarenjte e protestes) :joy:

Ps. shenimi im; fjala bunde nuk duhet ngaterruar me bunderr, fjale tjeter, just in case…

1 Like

Po Albano po, shfaqje mikroborgjeze :smile:
Tjeri kursen 1 miljon mrena vitit, tjetri e bo shpine me 3mij evro si jahti i Abramoviçit ti thu :frowning: