Lulzim Basha: Vetting-u, projekt mafioz i ndërkombëtarëve! Rama duhet arrestuar!

O zot, ky duhet izoluar! Me duket sikur ka rilindur Enveri. Megjithese ka dhe fjale qe thone se eshte i tij. Te shohim.

une e kisha vu te kategoria 24 karat kete postim.
Mu me ka dale llafi m kohe qe ky then dhe rekordet e groteskut te berishs

1 Like

ta izolosh, te hidhen kunder per autoritarizem e diktature.
Ta tolerosh, ne respekt te demokracise, ky vepron e flet ne kundershtim me te.
C’ti thuash sistemit neoliberal, me rrofsh per dimer se per vere jam vete…

pranej duhen fuksat, prap tek ne do vini pa he!

Kupola e PS, e lidhur me krimin dhe drogën

Pra shumica e amerikanëve do të jenë të justifikuar nëse pyesin: “Çfarë lidhje ka ky rajon me ne?” Por stabiliteti dhe siguria në Ballkan është e rëndësishme për SH.B.A-të për shumë arsye. Rajoni ka qenë historikisht një pikë e nxehtë për luftërat në Evropë - disa nga të cilat janë tërhequr edhe trupat e SHBA-së në luftë.
Stabiliteti dhe siguria e siguruar në rajon që nga fundi i viteve 1990 mund të jetë në prag të një shpërbërjeje të madhe, duke qenë se demokracia dhe qeverisja janë duke u vënë në provë.
Shqipëria duket se është në rrugë të mbarë për t’u bërë epiqendra evropiane e trafikut të drogës. Zyrtarë të lartë të Partisë Socialiste në pushtet janë të lidhur me organizata të mëdha të trafikut të drogës dhe kryeministri Edi Rama është akuzuar në mënyrë të vazhdueshme për dështimin e goditjes së operacioneve të tyre.
Në këtë pikë, është e vështirë për të parë se sa ndikim Sh.B.A mund të ushtrojë në Shqipëri. Z. Rama kohët e fundit e ka përshkruar presidentin Trump si “turpi i qytetërimit tonë.” Kjo nuk është një bazë e mirë për marrëdhënie të shëndetshme SH.B.A-Shqipëri!Politikëbërësit amerikanë u treguan të papërgatitur për dramën politike në Maqedoni. Nuk mund të përballojmë që të njëjtat gabime të përsëriten në Shqipëri. Uashingtoni duhet t’i kushtojë shumë më tepër vëmendje se çfarë po ndodh në Ballkan. Përndryshe investimet tona masive atje pas Luftës së Ftohtë do të shkojnë dëm.

…fuksat kthehen po te kthehet muzhiket e kuq.

Megjithse e kam lene me berberin, gjembin, kapon dhe ACDC se nje dite, ate dite qe ata do te kuptojne qe ka me keq se fuksat, do te bojme i dor muhabet per kategorite arketipale “fuks” dhe “disident”, ti po me detyron qe te paguaj nje paradhenie.

“Fuksi” eshte nje arkeotip, pra nje entitet i pavarur nga koha dhe hapsira, dmth i perket te gjitha koheve historike dhe hapsirave gjeografike.

Si rezultat nuk ka fuks te kuq, te bardhe, te zi, ka fuks qe merr te gjitha ngjyrat e spektrit, dhe pikerisht ky eshte perkufizimi i fuksit. Psh shenjtoret dhe shenjtoret - pra edhe nene Tereza dhe Shen Tereza d’Avila prej te ciles Gonxheja ka marre llagapin e kodifikuar te fuksit - jane fuksa qe percjellin informacjon nga bota tjeter. Ekstaza mistike fuksllik eshte, ç’te jete tjeter? Pse ben nje goxha grua: O! … O! … O! …? Eshte duke percjell informacjon me teletaip si diversantet ne vakti per operacjonin sekret te quajtur me emer te koduar “Orgazma Qiellore”.

ja psh korriksja eshte ankuar si felore majtas qe fuksat e zinj reaksjonare fashiste te Amerikes organizuan grushtin e shtetit ne Kilin e fuksave muzhike te kuq progresiste te Alendes.

Nderim te perjetshem fuksave! Ngado ta veje doren berberi, nuk u shpeton dot syrit vigjelues te tyre!

Perfundimisht ka marre fund

Na myten Budallenjt. Poshte Imperializmi Europian e Amerikan.
Rnofshin e mbretnofshin Talibanet e Shqupit.

Pa dashur te gjykoj ambasadoret e huaj, nese jane bashkefajtore ne nje reforme, qe do i jepte pushtet mbigjyqesor kryeministrit aktual, pyetja ime eshte: a eshte pare e degjuar, qe nje ambasador, te sillet si nje governator i mirefillte, ne nje vend formalisht sovran, sic sillet ambasadori usa dhe ajo e Be-se ne Shqiperi? A nuk tregon kjo ne rastin me te mire qe ata favorizojne nje krah politik, sepse perallen qe e gjithe kjo nderhyrje brutale e hapur ne punet tona te brendshme, behet thjesht per interes te vendit, nuk e beson njeri.

Megjithse e kam lene me berberin, gjembin, kapon dhe ACDC

Paske bere biseda ne mendje me mua? Uroj te jesh kenaqur intelektualisht, emocionalisht dhe fizikisht. :wave:

Jo me mendje, un kete informacjon fuksash kam qe me erdhi me mesazh personal nga nje fuks te infiltruar ne grupin tuaj disident. Sipas informates grupi i disidenteve kapo, gjembi, berber, ACDC jane mbledhur dhe kane vendosur sa me lart.

Jane pikerisht keto ide si tuajat qe i mundesuan diktatures te lulezonte (no pun) per 45 vjet … ideja se superfuqite na e kane me hile.

Eshte pare edhe eshte treguar qe ambasadore te huaj te favorizojne nje krah politik, sidomos kur eshte krahu i racionales. S’ka asgje per tu habitur. Vetem nje militant i PD’se mund te mendoje se ketu ka hile. Po mire mor zoteri keto hile keta te USA dhe BE kaq hapur do i benin?

Por meqe i hyre ketij muhabeti, tani vazhdoje me tej, sipas hamendjes tuaj cili eshte interesi i US apo BE per ta zhytur Shqiperine nen diktaturen e Edvin Kristaq Rames?

Heemmm u nxeh loja .

Rrnofte e mretnofte e Djathta e Paster Patriotike Shqiptare me nkrye ncader :

  1. Vangjel Dulen e Janullatosit,
  2. Kreshnik Spahiun e KLDs te shitur ne evro,
  3. Fredi Belerin e masakres greke te Peshkepise,
  4. Duken e krimit dhe klanit te zenunit e minister te tosit,
  5. Kaqin e Zi te Ramiz Alise,
  6. Lulthimin dhander Shkie e Vefe piramidale,
  7. Cunin e Sheqeres anetar i PPsh qe me 8 Nandor 1968
1 Like

Je shume larg kuptimit te botes, per te patur nje debat me mua. Interesat ne bote, jane shume te ndryshme nga ato qe arrin te kuptosh ti, ska interesa Shba e Be per demokraci, por interesa oligarkesh qe sundojne politikisht dhe ekonomikisht gjithe boten.

Ah keshtu po … kjo ben sens. Falemnderit per spjegimin megjithese une jam pak i trashe per te kuptuar interesat e oligarkeve. Megjithate ne nuk trembemi se kemi pishtarin e Lirise (pun) Sali Ram Berishin. E tregove veten edhe ti se c’fare kallepi je.

pika 7 ka nevoje per fusnote se ka ndrruar emrin ne salih

Te djathte mer te djathte, qe ne embrion, nga zyrat e Xhelil Gjonit e Pirro Kondit, se as Ramizi, komandanti legjendar sic e ka qujt Cuni i Sheqeres, nuk begeniste me i kriju.
O bon kta Sumshkrepse me morr peng ate vend per 27 vjet.
Cer pret rrine ne cader, pijne birra e lujne tavull e me Andartet Grek Fredi Beleri e Vangjel Dule mundohen te shpetojne vatanin prej agresionit te jashtem te BE dhe Amerikes qe ju morrte moooti shalet.

2 Likes

Vertete Pjer? 0:2 per Monaco duket deri tani.