M|n|m|x #2

6 këngë të reja në çdo episod.

Lista:

Father John Misty | Real Love Baby
Cass McCombs | Bum Bum Bum
Leisure | Moonbeam
Solange | Cranes in the Sky
Radiohead | Ill Wind
Nick Murphy | Fear Less<img

4 Likes

Po e degjoj tani duke studiuar. Shkokan fiks :slight_smile:

marrsh ndonje note te mire :eyeglasses:

Me uro nga dhjetori :smiley:

vetem se muzika e sfondit apo ndonje stimul tjeter pamor-auditiv do te ule perqendrimin tend tek studimi. rekomandohet sa me pak multitasking kur studiohet. :wink:

Ne fakt tani jam duke bere nje proces pak a shume mekanik. Po bej nje permbledhje te librit. Kur studioj (lexoj permbledhjen) nuk degjoj me muzike, madje ve edhe tapa qe te bllokoj cdo zhurme :smiley:

Zakonisht kur bej keto permbledhjet, degjoj kete (apo te ngjashme me kete):

https://www.youtube.com/watch?v=WPni755-Krg

2 Likes

O Katroro si nigjohen keto me?
Nuk du me i sha paraprakisht se me qu paragjykus ti masnej :stuck_out_tongue:

shtyp play o guce. play eshte ai trekendeshi aty lart. :grin:

ok, per proceset mekanike ne fakt eshte gje e mire.

flm per listen square. Do ta degjoj (me vemendje) ne fundjave. :notes:

@Aquamarine

why wait?

kenga e dyte ka nevoje per degjim te kujdesshem. (nuk e di a ke degjuar ndonjehere per Elliott Smith?)

Desha t’i degjoj te gjitha nga 2 here square, se gjate javes nuk kam mundesi te perqendrohem. Kur muziken e kam si sfond dhe s’e kam mendjen aty, nga nje vesh me hyn dhe nga nje tjeter me del, nuk e kam si habit te kem muziken ne plan te dyte ne everyday activities.
Elliott Smith, joo s’e kam degjuar, kam kohe ne fakt qe nuk degjoj kenge pervec pjeseve instrumentale, kryesisht para 1950 per qellime studimi me teper, dhe kenget e Justin Bieber, Chainsmokers, Jennifer Lopez qe i degjon ngado dhe detyrohesh i meson permendesh.
Keshtu qe ne pamundesi per te gerrmuar kenge, flm per listen, e kam ruajtur per weekend.

Bum bum bum, me sjell ne mendje nje lloj sentimental masculinity, which is so soothing to my ears.

Kjo e Solange ishte nje kenge e bute, por e forte, ne kuptimin qe brenda shkrirjes se kendshme mes zerit, ritmit interesant pjeserisht R&B nderthurur me soul, tingujve te pasur harmonizues qe I japin teksture te fresket pjeses, ndjehet forca shpirterore e artistes, ujerat emocionale te pershkuar nga nje sere nuancash ekspresive qe I lene vendin njera-tjetres ne fluturim, duke sjelle lehtesimin per t’I take things easy.

Radiohead III Wind — powerful, impresionuese, loved it!

1 Like

ja nje e pak me e vjeter e Solange

1 Like

“Bum bum bum” se pse me duket se e ka me hile me neve. Mesazh anti-racist (white dog that breeds), i cili ne fakt kthehet e behet serish racist ne ekstremin tjeter, i percjelle permes tingujve te tille (sh like), sikur s’nuk… them une. Po kush e di…
Flm per njohjen me Leisure, Fear less, Ill wind.

O Lefter se paskom harru me te falenderu per ndihmen! Kur kom msu une play-in kjo muzika shpaifme qe nigjo ti nuk ishte shpik ala mer. Po nuk del ne ekran. Del vetem qe linku nuk puno mer t’u prishshin gjithe kompjuterat e dynjollikut qe bojne muzike.

mos ta kane blloku.
ty do te ta coj me poste tokesore miksin se te ben vetem mire. mos me thene qe e ke te domosdoshem.
:grin: