Malaj: Ky është rasti i dytë, pas Erdogan, që qeveria shkarkon një anëtar

Dajeni menien… eshte Ben Malavita apo gardeline e lirise Skipetare.

nuk po e marrim vesh, Benin e hoqi Palloshi, siç po ben aludimin ai ne krahasimin me Erdoganin, apo grupi parlamentar, apo noi komision.

|45x45

TironciLebetit
" … Zoti Malaj eshte Ben Malavita I firmave piramidale sipas Salih Qenefit dhe PeDhit. Njeri ma te korruptum se bo nona. Shpresojme qe ti bashkohet Kaqit te Zi ne grupin parlamentar te Pedit. Gjigandi vetem pike fiton duke u distancu nga keta zerat opozitare… "

po me parate mo , ç’u bo, meqe na i kujtove.

Nuk jane bere akoma 100% Pjer dhe i vjen turp Tosit t’i ktheje pjese-pjese. O 100%, o hic fare, tha.

Pyet Benin e Tosin apo do I kerkosh Gjigandit llogari ene per Floririn e Likes? Beni nuk u rinovua sepse filloj te merret me pulitike e shantazhe e jo Pune te ndercem. Te bej opozitarin tani e te sjelli opuziten ne pushtet

tironco, mos e ngatarron oponencen me opozitarin mo,
jo se dua te mbroj mintrat milionere, por kritika nuk do te thote armik.

1 Like

Ha buken e shqiptarve kot ne bord. Te beje dicka te dobishme tani; te rrezoje Erdoganin skipetar bashke me Koqon e Kaqin

po qellimi i tij nuk eshte te rrezoje erdoganin shqiptar, por te ruaje statu-quone personale.

pse per ata jane bere 100% , ndersa per popullin jo .

tani nuk po te marrim vesh Tironco, a duhet te rrije urte ai apo te rrezoje xhigantin,
se ti nje here keshtu e i her ashtu

Hajduti nuku rri urte Pjerin. Banka e Shqiperise e ka denoncuar per shkelje etike gjithashtu. Nje antar bordi qe rri televizoneve si askush anetar tjeter e ben per shantazh e abuzon me poziten e sben punen e tij.
Nuk me intereson statuquoja personale e Malavites. Boll ka vjedh Shqiperine prandaj merre te magazine jote ne Belgjik te rrjepi noi i gjo.
Buke e vjeter Buke e mykme e as oponence sbo dot e harro te jape alternative tjeter. Te shkoj mo te Harrasani i keshit nese e abuzon erdogani yne.

Tironco, po nese ai eshte hajdut, pra paska vjedh Shqiperine e shoqerine shqiptare sipas teje, athere lind pyetja ; si e ka lejuar xhigandi (sipas teje) apo palloshi (sipas meje) te behej antar bordi i BQSH, dhe ta mbante ne parti.
Lind pyetja tjeter ; mos valle xhiganti/palloshi, eshte vete i tille, dhe kur e kritikojne hakmerret siç vepronte buall mavria (siç e quaj une) apo shqupi (siç ti e quan), veç ndryshimi ketu eshte se palloshi eshte pak me i bute me masat se buall mavria.

1 Like
1 Like

Gjigandi e ka vu ne board ti mylli gojen Ben Malavits. Beni nese donte te bente opuzitarin duhet ta refuzonte poziten. Por kur merr poziten smund te besh opuzitarin sepse thyen etiken profesionale. Morali nuk eshte si llastiku I brekve pjerin. Pse anetaret e shumte te bordit ruajne integritetin dhe etiken?
Oponenca ndaj Edvinit nuk te ben as te mire e as te keq sepse pranon nje nonsense qe Edvini Eshte e keq ja. Kur e keq ja Eshte brenda te gjithve.
Bac Enver ja rregulllonte mire ktyre gjobaxhinjve te lejeve te ndertimit por Edvini osht I omel si hallva

1 Like

:rofl::rofl::joy: e more vesh perlen o Pjer? Nese kundershton pronarin e partise paske thyer etiken profesionale. Se BQ qenka prone e Rames, jo e Shqiperise. Ymer ymer!

1 Like

aaahaaa, keshtu fuksionoka palloshi/xhigandi, gje qe do te thote se ai punoka me paramendime negative, ose siç quhet rendom, dallaveraxhi, pazarexhi.

1 Like

Kshu funksionojne gjonat ne kete bote jallane … ne Shqiperi e Amerike. Ben Malavita nuk duhet te pranonte nje vend profesional nese donte te bonte opuzitarin sepse thyente etiken profesionale. Kshu funksiono ne bote. nashti Gjembi bo sikur sdi gjo po ene Shkaba ja ka shpjegu…

Ben Malavita i boni presion Lali eri per pallat, kishte toke bujqesore e donte ta kthente ne toke per pallat me letra. Lali Eri e refuzoji dhe ktu plasi konflikti as per Parti e as Per alternativa socialiste. Nashti ky anetari bordit bo Cubin televizioneve ne pasion e siper se kush eshte Lali Eri qe si jep leje nje Socilaisti te shquar apo Minister mua sme kercet.
Une shof Gjembin qe bo propagande dy lekshe…le ta boj mo…do ket qene si anti-komuniste e thekur me kumandarin tek prezantimi i librit te isufit Ymer…,.Ymer…
Oponenca e Ben Malavites nuku ngjit dhe sikur eshte provuar historikisht ky llum sa i shton fuqite Gjigandit. NUk ka alternative konkuruese ndaj tij sot per sot. Le ta morin Benin e ta bashkojne me Kaqin Koqon e rektorin e agrares e te fitojne.
Pjerin pse habitesh ti kur them qe kta oponencqaret te bashkohen e ta rrezojne Erdoganin tone jo ne bordero te Bankes Kombetare. Ti pret qe erdogani rrezohet me propagande gjembiane tek Peshku?
Si e vuni Gjembi ate foton me peme te Lali Erit qe Shkaba me pak zotesi e rpvoji qe gjembi genjente? Se gjembi eshte gjemb e nuk skuqet hic nga rrenat…skuqet gjembi?

1 Like

Nuk eshte faji i gjembit se cfare shkruan ti. Mos mu hidh neper dege me keq se shkeraba. O flit e mba, o dh… e ha thote populli. Kot flas dhe une, se ju nuk jeni burra po bura.

Por kur merr poziten smund te besh opuzitarin sepse thyen etiken profesionale.

Bordi i Bankes nuk bo opozitarin . Bordi Bankes bo punen e smerret me politike…Ridvan Bode eshte ne Board por nuk merret mo me pulitike …Ene Banka e gjykon si shkelje. Ti cer halli ke po te dhimbset Bel Malavita se Lali Eri sja La ta bonte token e bukes ne toke per Ndertim? Mire ja boni mer, ti duhet te kesh antipati per ish-ministrin socialist apo je bo Socialise ene ti. Kur flasim per burra, burri ka moral mbi te gjitha e nuk kercen nga huni ne hu si kercen ti. Kur zihen dy socialista ma shume vota per ju te Pedit apo Jo?

1 Like