Markat e mëdha tërhiqen nga reklamimi në Google, Youtube

Disa nga reklamuesit më të mëdhenj në Britani kanë nisur tërheqjen nga reklamimi në plaftorma si Google, Youtube dhe Facebook pas një artikulli në The Sunday Times që zbuloi se mesazhe komerciale nga qindra biznese, universitete e bamirësi, përfshi emra të njohur si Mercedes-Benz, Marie Curie, Sandals etj. shfaqen në faqe që promovojnë ekstremizimin islamik, supremacinë e bardhë, nazismin apo pornografinë. Pa lejen dhe pa miratimin e bizneseve që reklamojnë, plaftormat e kanë shpërndarë reklamën, bazuar në klikime, edhe në faqe që nxisin terrorizmin, duke i vendosur bizneset në rolin e financuesit përmes reklamimit. Një video në YouTube fiton rreth 7.6 USD për 1000 shikime.

Në foto: Një reklamë e agjencisë turisitike Sandals shfaqet gjatë një video xhihadiste.

American greed

Pse vetem bythet e ences bejne view$?

Sepse kush ben pare me reklame e ka kuptuar zbulesen gjeniale te Frojdit (çfare bejne sikur nuk kuptojne te gjithe intelektualet e mdhej ngambrapa “beni seks ngambrapa, mos beni lufte ngapara!”, edhe çmim Nobel, ) qe themeli i shpirtit njerzor (siç realisht paraqitet) eshte dyfeloriteti eros-thanatos. Njerzve ju terheq vemendjen me siguri 100% ose me pallim, ose me vrasje.

Pranej edhe komunistat Stalkerid, Albanoid, Korrikseid te markes Godardid luftojne kunder kapitalizmit nepermjet sinema d’auter porno dhe horror, film me kurva dhe me kriminele

Shume flitet per Islamin dhe emigrantet nga vendet e Lindjes se Mesme apo edhe nga Pakistani dhe Afganistani.

Deri tani pervec shqiptareve muslimane dhe nje pjese te mire te shqiptareve nga Kosova qe jane integruar plotesisht ne vendet pritese,pjesa e muslimaneve qe kane ardhur nga LM,Pakistani apo Afganistani as qe kane ndermend te integrohen.

E ka ndonje pergjigje BE-ja per kete fenomen apo te dale ku te dale…ky duhet te jete problemi kryesore ne BE sot per sot…

Google dhe Youtube e bejne kastile, luftojne ISIS nga brenda domethene. Aty ku del Abu Hundeleshi me gishtin perpjete, taaak ja edhe reklama me femra me breke qe te terheqe vemendjen.

AC, leri pergjithesimet derman se myslimanet kane vite qe po vijne ne SHBA e ne Evrope dhe integrohen, ti shikon vetem keto 5 a 10 vitet e fundit dhe I fut te gjithe ne nje thes. Shqiperia 25 vjet ka qe ka dale nga veza. Per cdo 1 qe shikon ti si te pa integruar ke 10 te tjere qe ulin koken e punojne si puna jote. Edhe shqiptaret nuk integrohen aq kollaj jo, you can take the man out of the village, but you can’t take the village out of the man.

Uroj te jete si thua ti, por nga nje sondazh te bere para pak kohesh 80% e muslimaneve ne Angli identifikoheshin si muslimane dhe jo si britanike.

Jo, ai sondazh qe thua ti thoshte qe ne Londer 80% e te rinjve myslimane nen 25 vjec identifikohen si myslimane DHE me poshte thoshte qe mbeshtesin ISIS. I kishte futur te dyja ne nje domethene, hajde meqe po flasim per myslimanet, futim dhe ISIS se del bukur.

Sondazhi ishte kryer nga Populus qe as nuk dihet kush eshte dhe cfare ekspertize ka ne administrimin e sondazheve. Mbase dine te perdorin surveymonkey. Te dhenat e atij sondazhi ishin shfaqur ne Frontpage Magazine, nje nga publikimet konservative qe ka botuar edhe shkrime nga keshilltari i Trampit, Stiven Miller. Prandaj te them, mos i fut te gjithe ne nje thes, dhe lexoji gjerat sic jane per te lexuar, shiko kush i shkruan, kush i boton, sa vertetesi kane ato qe shkruhen, etj. jo merr e shpjer kot.

Dmth ti thua qe Europa e ka te zgjidhur muhabetin?
Une mendoj qe me pak se 10% e tyre jane te integruar,por ndoshta e kam gabim.
Ok ne rregull!

Ku e pe ti qe e thashe une ate gje? Apo kalon dege me dege? Une thjesht thashe mos ju beso aq verberisht sondazheve se gazetat sensacion duan. Kur sondazhet nxirrnin Hillarin fituese dhe dolen huq, s’vlenin, tani qe thone brockulla pa hesap, vlejne?

2 Likes

Nuk jane te gjithe njesoj ACDC, ca jane te integruar, ca nuk jane te integruar, njesoj si ca jane te palluar, ca nuk jane te palluar.

Huqe huqe kjo dynja, ti i do te tere elastik si veten, por ja qe s’eshte keshtu. Ortodokset ishin furnizusit kryesore te Grupit Komunist te Korçes, dmth ishin spijune te Bashkimit Sovjetik, dhe kur erdhi demokracia hop u integruan menjehere, u bene spijune te Amerikes.

1 Like

Edhe nje here qe ISIS beri probe te reformohej, e penguan po vete perendimoret! E po kesaj c’ti thuash!? Heres tjeter ISIS te dali me reklamen e mbathjeve te grave me tantella dhe te hedhi ne gjyq bashkpuntoret e CIA-s, googlen etj., si fanatike te pareformuar!