Marrëveshja/ Qeveria vendos ndërtimin e varrezave të ushtarëve grekë. Ceremoni zyrtare çdo 28 tetor

http://www.balkanweb.com/site/marreveshja-qeveria-shqiptare-nxjerr-vendimin-per-ndertimin-e-varrezave-te-ushtareve-greke/

Robte ku ti kene te gjithe pa perjashtim si qeveri!! Kaq bq jane ata(o) ministra sa nuk u ndjene te tradhtuar nga edi shkerdhata? Dmth pas 25-50 vjetesh do vijne jorgot e rradhes nga greqia dhe do iu thone shqiptareve hajdare se keto jane toka greke. Doni fakte? Ja ku i keni varrezat e te pareve tane ne mbrojtjen e eladhes! Keta te bejne me zorr mer ti thuash enver hoxhes daj!

2 Likes

vlonjato, mos e sha Palloshin, se eshte sikur te shash mikun e tij dhe tatin, Kone Miushin.
Kur flisja une, ti filloje e talleshe, tani rri si mut i dhjere e mos u ndje.

1 Like

Ik o pjerdh numero arkat te.magazina!

Tu marresh token qytetareve shqiptare e ta kthesh ne vareze me te vrare imagjinare greke eshte noterizim I pronesise greke mbi keto territore shqiptare. Rama u zbyth. Si te gjithe pushtetaret shqiptare. Nuk ka burra Shqiperia.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 526x378.

Paska plasur vera sot.

Kaq e pati dhe ky. Nuk e kupton trapi që i fitoi zgjedhjet se ngriti zërin ndaj Greqisë. Po këta shijnë se populli ,shumica e popullit është tredhur nga propagandat e integrimit. Opozita është më keq,jo vetëm që se ngre zërin po mburret që i ka nënshkruar marrëveshjet. I doli tymi Kretës. Prapë grekët fituan. Shani nacionalizmin pastaj

2 Likes

Politikan trapa …merrni shembull nga Maqedonia …shtet i sajum dhe nuk i plas per grekun …
Nqs do futeni ne BE nuk do te futeni nga zemergjersia greke …e vendosin te tjere ate …po ju desh qejfi atyre do detyrojne dhe Greqine te pranoje …ja keshtu …
Ngelet duke plotesuar pordhet e grekeve …te gjithe qeverite …
Minoriteti grek ,varrezat e ushtareve grek ,deti etj etj
Minoritetin po jua mbajme ne qafe …i bete pronar ne tokat tona …
Greket qe erdhen argate te punonin tokat tona, sot jane pronar me ligjin e famekeq 7501 …pronaret e vertete akoma nuk kane marre pronat e prinderve …Shkaterruat Shqiperine dhe pronaret me ate ligj ju dy partite e medha …Dhe vazhdoni te gaboni perseri …
Po Greqia çfare ju ka plotesuar juve ?
Perse nuk i thoni Greqise merrini ushtaret tuaj dhe nderojeni ne Greqi afer te afermeve te tyre .Mjafton nje obelisk …
Per çamet e rene ne lufte nuk ndertohet nje obelisk ne token e tyre …e tokat tona duan ti mbushin me eshtra kafshesh te gjoja ushtaresh grek …
Pse dy standarte ?!!

2 Likes

lol, qeverite jane per te zbatuar ligjet dhe ligjet zbatohen duke miratuar VKM-ra , regullore dhe udhezime. E pra, paskerka nje marreveshje te nenshkruar ne 2010 midis 2 qeverive dhe pastaj kjo marreveshje eshte ratifikuar me ligjin nr 10256 date 25.03.2010. Mesa di une, qeverine ne 2010 e kryesonte krimineli berishA, DHE NE MOS GABOSHFA EDHE SHUMICEN NE PARLAMENT pd-JA. Edhe presidenti i tyre ishe, ne mos gaboj zoti Topi. Prandaj nese ke ndonje ankese drejtohu aty ku duhet, kerkoji llogari babait tend shperteror, krykriminelit te shqipetareve sali berishes.

Vera apo vëra?

Ok fajin e ka Saliu…u zgjidh problemi.

Ka punu e ka pagu greqia per kete dite.
Pensionet qyl ia donin grekut.

1 Like

Lengu nen efektin e te cilit ka bere njeri disa komente dje.

1 Like

jo jo nuk eshte zgjidhur. Do te quhet e zgjidhur kur ky kusar e kriminel sebashku me banden e tij te perfundojne neper kausha dhe kur tiu sekuestrohet e gjithe pasuria e vene nepermjet krimit dhe pushtetit.

Nuk ke dale ne proteste sot ti me ? U bone tre vjet qe s´ke fut kokerr Domoteje ne goje :rofl:

çfar ndryshimi ka, veçanerisht ne komunikimin dixhital?

1 Like

Po me varrezat greke cfare do te behet?

Do te zbatohet marreveshja e vitit 2010 konform ligjit dhe kushtetutes.

sot kane dale ne proteste vetem ata/ato qe kane frike nga ndeshkimet e drejta. Une nuk kam mekate.