Mbi 5500 euro për një pishë: Kontrata e Bashkisë së Tiranës nën hetim nga Prokuroria

Someone has a crush on lali Eri. :smile: S’ke lene artikuj kunder bashkise dhe Veliajt pa sjelle.

1 Like

Gjithe Tirona ka ra ndashni me lali Erin per punet e mira qe ka bo kto vite. Pane picir me Lulthimin e tani u duket sikur kan fituar lloton qe kur Lali Eri drejton bashkine. Haters gona hate…sidomos kur nuk jetojne ne Tirone e shijojne frutat ose fiqte e lali Erit.

S’ka faj. Edhe une acarohem kur lexoj per Lali Erin. Makine PR pa baze eshte. Te pakten do te thuash nuk eshte si ai qe merr neper goje te tjeret si me qene plake lagjeje.

Do hecim para se te vrapojme. Ne fillim kishim hajdute qe nuk benin asnje pune te Tirane, tani kemi hajdute qe bejne pergjithsisht pune kozmetike. Neser do fusim ne burg ket hajdutin e do zgjedim dike qe ben pune e nuk vjedh. Nuk ka te tute e te mite ne ket pune; ka vetem puntore e pertace, hajdute e te ndershem.

2 Likes

I bezdisshem mund te jete, por nje kunderargument mund te jete edhe qe duhet ky PR si kundrapeshe per llumin qe hidhet mbi te me ose pa te drejte. Kam degjuar me shume thashetheme te paverteta per te sesa kritike te mirefillte se shqiptaret aahtu jane, nuk duan t’ja dine eshte a s’eshte e vertete dicka, mjafton qe eshte vrer. Ke gje, shko ne Prokurori, beje publike me fakte zullumin, jo llap-llap kot.

Ketu ke te drejte per vrerin ne pergjithesi qe eshte kulturore pothuajse. Me lejo te mbrohem dhe te mbroj te tjeret qe kane arsye legjitime per t’u acaruar me lali erin per politikat qe ndjek, per cfare ben, per te thene qe vreri ndaj tij eshte me pak demtues se punet e keqija te tij. Vreri aty do rrije, lali erat do vijne e do ikin, ajo qe behet nderkohe mbet.

Eshte shume e vogel Tirana, eshte shume e vogel Shqiperia per ti lene hapsire qytetarit te kerkoje drejtesi publikisht dhe te kete mundesi te vazhdoje jeten normalisht. I ke emisionet si fiks et al plot me raste te tilla.

Bashkia do te heqe njollen mbi vete vetem kur te kete proces te hapur e te ndershem tenderimi. Nisma e partneritetit privat publik provoi qe ish nisme qe kish per qellim, si edhe me pare, vjedhjen.

2 Likes

Po pse nuk do vjedhi ai tjetri? Une e shof ndyshe qe ne luftojme njeriun e punes. Lali Eri ka shume difekte por eshte arsimuar ne perendim e ka kulture pune. Ata qe e kritikojne nuk i kane keto cilesi. Po shifsha opuziten qe propozonte per KM kaqin e Zi qe i ka trajtuar si vemje. Mjafton te kthehet Lali Eri kunder Edvinit dhe kta qe e kritikojne do e propozojne per President! Kta antikomunstat po rehabilitojne Enverin dhe Lenken me sjelljet e tyre prej Mongoloidi.
Ne fund te Dites Tironsi kur kthehet ne shtepi mbas Pune falenderon Lali Erin. Fitoren elektorale ne terren Lali Eri e ka ne xhep

Në burg qenin!

Po perpiqem me sa kam mundesi. Kam frike se me ka shpetuar ndonje.

Ose ndoshta ky “llumi” qe i hidhet eshte kundrapeshe per PR e tij? Veza apo pula?

Une nuk e di me siguri 100%, por kam filluar t’i besoj keta te reporter me shume se mediat e tjera ne Shqiperi. Ti po thua qe ky artikull ka pasaktesira? Nese po, cfare jane? Apo nuk duhet qe te nxjerrin ne pah vjedhjet meqe po i bien shume ne qafe?

Po he si thua ti Gjembi? Po shihja te fundmen e Ylli Rakipit ku po sulmohej Lali Eri, barbarisht. Bushati kritikonte faktin qe kur Lali kerkonte voten premtoji te mos jepte leje ndertimi nderkohe tani ne fund te mandatit ka dhene 500 leje. Per kete gje para shume vjetesh te digjnin ne Furren e Drureve…tamam e perseriste Te Digjnin ne Furren e Drureve. Me siguri e kishte fjalen per 500-600 vjet perpara. Por harronte se Gjyshi tij arrestonte e pushkatonte gazetare opozitare deri para ca vjetesh. Pale kur Bushati deklaronte se Edvini mund te rrinte edhe 50 vjet ne pushtet si Enver Hoxha. Sikur nuk I takon nipces te flase keshtu per luften e Besnikut te parties per te na e mbajtur Enverin nja 40 vjet.
Me pak fjale ne bejme gabimin qe shohim llumin mediatik si mjalte mediatik dhe harrojme qe mediat jane mbushur dhe drejtohen nga te njejtet horra.
Mua sme duket krimi I ndertimit te pallateve I denueshem me turre drush per me teper we Tirana e 2019 ka vetem nje rruge perpara: Qiellgervishesit.

Une do thoja ne burg maskarenjte po burgjet jane plot dhe gjyqtaret te pushuar nga vetting :blush:

Cfare te them une kur ti nuk shikon as ate qe shkruan vete? Per 5500 euro/pishe kishe ndonje koment?

Gjembi Shqiperia vuan nga Harbuteria dhe ti nuk ben perjashtim. Fakti qe tjetri premton te mos ndertoj por nderton ne fund te mandatit mund te coj ne mosvotimin e tij me ose ne votimin perseri te tij duke mirekuptuar qe lejet e ndertimit te kene qene te domosdoshme. Nuk e kuptoj si nuk te vriten ty as syte e as veshet me Diegien ne Furren e Druve.
Ty te mungon kultura demokratike per te kuptuar qe ka njerez si puna ime e jo pak qe nuk I shohin lejet e ndertimi si kriminale por zhvellimore. Ketu ndahemi perfundimisht sepse diskorsi marksist lubonist bushati kunder lejeve te ndertimit ne Tirane eshte I shperfyturuar.
Ti kthehemi 5500 evrove…sapo hapa artikullin pashe se I referohei akuzave fillestare te opozites bashkiake. Kjo mjafton per mua e shume te tjere ta mbyllim artikullin pavaresisht se edhe Lapsi do e publikoje.
Ne nuk jemi Dele … ke degjuar per Astirin? Opozita e llumi mediatik akuzojne per vjedhje te 20-40 milion evro qe eshte vlera e plote e projektit…per me keq projekti nuk eshte rimbursuar ende e si mund te jete vjedhur. Do te vidhet eshte Akuza e duhur? Nuk ka rendesi Gjembi, rendesi ka pertypja e mbllacitja mediatike e gjysem te vertetave e genjeshterave bashke.
Tironsit kane pershtypjen e tyre per Lali Erin qe ka me rendesi sec mendojne Durrsaket a Lushnharet. Lali Eri fiton ne Titan edhe sikur te kete Edvin Kristaqin ne Tirane

1 Like

Faleminderit per psikoanalizen e stilit “djegje ne furren e druve” Bushatllie te bere nga jo-harbuti Lab qe te akuzon se te mungon kultura demokratike.

5500 euro/pishe e anashkalove me nje fjali meqe e paska bere akuzen opozita. Dihet boterisht qe cdo akuze e opozites eshte e pavlefshme. Nuk kam asnje dyshim se ti ke prova te drunjta qe nuk jane harxhuar 5500 evro. Silli, mos i mbaj te fshehta.

Tironsit kane pershtypjen e tyre per Lali Erin

Natyrisht. Dhe ti nga Amerika perfaqson te gjithe Tironsit leber.

Ja pra si e zbulon veten ti si e pa/after per te pasur kulturen e dialogut packa se edhe po ta kishe do caloje ne dialogim. Pse merresh me character assasination te kundershtarit? Pse perpiqesh te provosh se une jam Lab e jo Tironc? Ky fakt do e zhvleftesonte argumentin Tim? Ti je percarese krahinore? Ti percmon Leberit por voten ja u kerkon me PeDhin tat? Kush foli ne emer te gjithe Tironcave i her? A nuk I ke vene re ankesat e opozites qe Tironcit nuk dalin me ne shesh per PeDhin dhe tani ka vetem protesta kombetare me autobuza? Ka Tironc qe kan demokrat mor jahoo e prap votojne per Lali Erin si dikur per Edvinit se kot nuk fitoi 4 here ai sa duhej me ja vjedh ate mandat.
Me lajmet e iniciuara ne Ped nuku merremi se kenavu mend. Ska shtyp shqiptar qe te recikloj akuzat e opuzites ne popull se gazataret shqiptar jane te shitur e gjobaxhinj po njesoj si politikanet. Ata llapin te paguar per militantet e jo popullin. E di ti qe shume Tironc nuk shofin fare lajme si une po ndjekin si Arbani Shihemi ne gjyq apo ndonje program tjeter Limonate. Jo politike…E kam thene e sdo lodhem se perserituri. Kujtoj punen e mrekullueshme gaxetareske qe akuzuan dhe denuan Saje Qorren me akuzat e anti-mafjes italione por qe ne fakt e nxorri te pafajshem ose te paperlyer. Nuk merren me me ket fakt se ska mo pare me u mbllacit! Kamunista trima dilni nga vryma…

2 Likes

Je expert ne patronizing. Ashtu e zbuloj veten une kur i pergjigjem ofendimeve te tua.

Kur vetviktimizohesh ene ti Mo? Perkundrazi respektohesh ne blog si pak te tjere. Mos I shaj leberit e Tirones se jan ose kontigjent i Nanos ose te Likes keshtu qe votojne per Opuziten e jo Edvin pordhacin. Ne Vlore pastaj nuk e di, bej research