Më e keqja e censurës është

Pas konfrontimit me kryeminstrin ne Marian Goodman Gallery, ne NY, ku ajo e akuzoi Ramen si autokrat qe po shkaterron institucionet publike ne nje vend per ku korrupsioni arrin sferat me te larta dhe bashkepunon me mafian, si dhe per censure ndaj studenteve dhe artisteve, historiania e artit, Eriola Pira, shkruan kete ne lidhje me ngjarjen:

3 Likes

goxha bukur

A ka kryeminister tjeter ne bote ne detyre qe merret me bisnes privat?
Pse merr rrogen qe te ike e shese piktura?

Haram

Fan noli thone kur ishte KM e kalonte kohen duke mesuar ti binte fyellit apo duke perkethyer Omar Khajamin.pyetja me me vend e kesaj cupes duhej te ishte :a nuk duhet ta perdorni Kohen si KM per te terhequr investuesit e per te future miletin ne pune e jo me zografisje?

I doli huq @Pjetermustakuqi, kot e mani per te modh. Erdhi me qene i pare me taku Hajrien. Tersi masanaj bo te veten. :stuck_out_tongue:

Epo vend ku punetoret s’kane as sindikata; ç’nam paska mbetur pa nxjerre?! :wink:

Ej,u msu ky me kto te mergates qe i aktivizoni ju si diversanta, sa here ka takime anej. Edhe ne opozite ja pate nxerr at cunin e Cekes,po ate e nxori perjashta perveshi. :grinning:

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

2 Likes

E ke gabim Pjeter nuk oshte kontigjent diversantesh, nga te Partise, po ca t’boje dhe Lidri mo nuk nopen dot te gjithe, ku leni gjo ju anej me ra knej.:smile:

Po mire mo comrade bythelepires ne kore te veriut jemi ne ku nuk lejonet te benen pyetje kondra kim il sungut? .Pse nuk shqetesonesh per KM i cili ne vend te qeverise merret me zografisje ne kohe te punes i paguar nga taksat e tua por derdh gjithe kete vrer kunder kesaj cupes e cila eshte qytetare e thjeshte e ka te drejte te beje pyetje?

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Ai pikturat qe po shet shoku bythelepires deklaron se I ka bere ne orari te punes i paguar nga ty .ti I del ne mbrojtje si hyzmeqari beut.

1 Like

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Nuk ka thene “arrestohesh po fole”. Mos SHPIF.
Eriola thote se jane arrestuar dhe proceduar studente protestues. Kjo eshte plotesisht e vertete.

me shkaben nuk diskutohet, shkaba vetem mund te shahet, atehere eshte i lumtur sepse ndjehet hero i persekutuar nga armiqte e atdheut.

1 Like

Kane shku veze e salce dem dmth, prandaj dhe jane arrestu!? kur poplli aty s’ka buk me honger!?

si nje nga aparatciket e Dostojevskit me duket mua, qe sa me e madhe neveria qe arrin te shkaktoje, aq me i zellshem eshte… ai plehra, Endri Fuga, nuk del vete dite e nate, u jep nje cape buke (dhe nje shishe vere per vit te ri) ketyre te brigades (se tij), qe merren me zbutjen e figures ordinere te Rames

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Sallate gri sa te duash, por mos shpif.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.