Mediat franeze: A po kthehet Shqipëria në një narko-shtet në zemër te Europes?

1 Like

Paskan perseritur fjalet e Bashes fije e per pe. Keshtu eshte kur ke opozite antishqiptare, qe do te shesw detin, qe i ve flaken vendit kur eshte ne opozite. Kur ishte PD ne pushtet kalamajt e Lazaratit canin permes kanabisit rruges per ne shkolle, dhe PS nuk e denigronte vendin neper bote. Sot per here te pare po bashkepunohet me agjencite e huaja e po arrestohwn me kuc e me mac, dhe PD shpif kunder kombit. Ekstremet e djathte ne holande me prirje te hershmr antishqiptare qe shpifen kunder shqiptareve paten nje takim kole-me-koke me Bashen.

Lame kokrren e nomit , nuk ka qene ndonjehere Shqiperia ne kuota kaq te uleta sa sot , Rilindja kjo rrace e keqe.

1 Like

Narko lesh, kthej koken jashte nga dritarja, nuk gjej ndonje rrenje kanabis, vetem beton.
Vetem mos te dalte nami, thuaj.

1 Like

Oui-oui :frowning:
Edhe kaq edhe me dore ne zemer eshte kursy gazetari mondial qe te mos e rendoje me shume Shqiperine per faj te nje grushti narkoshakësh ne pushtet.

2 Likes

Si kendojne parodistat e vlores
O hashash te doli nami
600 euro vajti kilogrami :blush:

Nuk thone kilogram na Vlora. Kile, he vella.

Qile more evlat, qile

Zeqo mos shkruaj me kunder regjimit Narko-Shtet te republikes Alegorike te Shqipnies, se ketu pergjojne mediat perendimore.

Ja a nuk eshte thene ketu qe 3 vjet perpara qe atje eshte bere Columbia e Evropes? Po.

1 Like

Mo po te beheshim Kolumbia e Europes ku ma gjen, po me duket se eshte bere Venezuela e Europes, po vujm per buken e gojes po thone.:worried:

4 Likes

Shife pak Cartagena, kohe shume te bukura per mua ketu e 18 vjet me pare.

https://g.co/kgs/dRwt49

Ça ka naj skandal sot me?

1 Like

https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fopinion.al%2Fi-quajti-kazan-gazetarja-e-le-iene-i-kthehet-rames-do-na-e-degjosh-zerin%2F&h=ATOXQiE4Xhs94nzMn6Xn7KOOOM9GYjkNy4MPsgM4ZKAwfCVc1Q0CSt6pCZ6gSNCN4dHUgdYlqhNof_SX0aOVdBLDIo_0JwMGrtt9_ns70FCaGJMxte2VMh8RF45pukMSgrl1pyB8eFHqgm3lmKs_3WWAuYBIZ1VAPHD9ryJWtsOBcxNR8DcY-GNZ0R8FpWaqCtrkuNofY2hj4cg2QPNY4CGF-CfkisjtKnpGp_DrTmQ4wCpJfK64vHeyxfQIFBurVO-AZpaF6mCNJdQ0Ue2IF_UakiRJ

Po lerini ore njerzit te punojne, se pune s’ka, varferi e madhe ne Shqiperi.

Shume mire!! Ti japim nje dore vendit qe te ndertohet se boll morem leksione se si te bejme detyrat e shtepise per nje çerek shekulli. Francezet ti lejn pordhet se droga rrugeve te Europes ka qene lume shume perpara se te zgjoheshim ne.

Fshataret shqipetare paguhen 25-30 € ne dite dhe po kthehen nga emigracioni per te populluar fshatrat e tyre, rindertojne shtepite dhe i afrohen tokes qe e lane djerre per te shtruar pllaka ne Greqi dhe hedhur beton ne Itali.** Ketu fillon dhe mbaron problemi i kanabisit. Kur te zgjidhim kete atehere do mbjellim domate e kastraveca.

E rendesishme per ne eshte qe te bejme presion qeverise qe ta fusi doren ne xhep per te ndertuar infrastrukturen e vendit. Se keto leke vijne nga kanabisi, keshtu qofte e mos ta rruajm hiç. Nuk behet shtet me xhepat bosh dhe keshilla nga ata qe e kane barkun plot.
Tani qe Evropa ka halle me te medha se kanabisi Shqiptar ne duhet ti japi duarve nje pesvjeçar.

Kur te ushqehemi dhe te edukohemi ca me mire do ta zgjidhim vete hallin e kanabisit sepse hall eshte dhe ate e dime te gjithe!

U çudit Europa nga kanabisi yne!! E kane ne dere te shtepise, u kushton me pak dhe eshte cilesi e mire!! Te tjerat jane pordhe me rigon!!

Ashtu eshte dhe sikur ne hashure te fusin kanabis ne vend Te asaj palo gjeje qe sugjeron I lebetitmi,turizmi do Te rritet akoma me shume .turistet do vine Te depresuar e do ikin Te lumtur e Te gezuar :blush:

1 Like