Mësim britanik për Shqipërinë: Hidhni vezë, miell, bojë mbi politikanët

http://www.exit.al/2016/11/21/19791/

“Madje shumë prej viktimave e marrin me të qeshur”

dakord, bezdisen pak per momentin, po pastaj normal qe e marrin me te qeshur.

ketej nga vendet e uleta, Belgjike, Hollande po edhe ne Gjermani, keta aktivistat i godasin me torte ministrat dhe politikanet… po nuk eshte torte krejtesisht normale, brenda fusin edhe glas pellumbash apo pislleqe te tjera…:smiley:

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

2 Likes

te gjithe ata qe protostojne ne kete menyre , i dine shume mire pasojat ! kesisoj ata marrin persiper edhe pergjegjesine per hir te kauzes se tyre, ky ne fakt eshte edhe qellimi i protestes …

-keshtu edhe studentja Mirela, pas aksionit proteste qe kreu ; as nuk iku me vrap as u fsheh a ndonje gje tjeter, por si burrneshe qendroi aty derisa autoritet e arrestuan , e proceduan etj… (ministraja Nikolla nuk ka bere padi thane… ok. bravo ! eshte ne nder te saj !) keshtu edhe ne Evrope… shumica absolute e poltikaneve nuk bejne padi per raste te tilla (e si mund te beje padi politikani Joshka Fisher, bie llafi, kur ai vet kur ka qene student ka protestuar ne te gjitha menyrat ?! po nuk protestoi studenti i riu rebel, kur do protestoj ??) -por ka edhe raste qe politikanet kerkojne ndjekje ligjore kunder protestuesve te tille… edhe kjo eshte e drejte e tyre legjitime ! -pra ne kuader ligjor apo jo, mbyllet edhe ceshtja !

kesisoj, nuk ka asnje arsye qe te besh gjueti shtrigash e sulme te pabesa ndaj personit , sic po ben shpura e ndyre e rilindjes… kane organizuar lukunine e tyre, llumin e gazetarise, per te denigruar e poshteruar nje vajze te re.
o race e ndyre shpifesira te pabese qe nuk hiqni dore nga biografia… po qe ka pas nje dajo me ballin kjo studentja, e dinit mo ?!.:joy:

1 Like

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

1 Like

Kaq budallenj jane shqiptaret te marrin direktiva, nuk u punon truri apo duhen mesuar edhe si te hedhin miell ? Osht’ me t’ dhonme dhe jo me t’thonme, ajo pune! Mesa duket po krijohet partia e Kekut, me miell veze dhe qumesht!

vete adminet shndrrohen ne trolla te debatit

  • duke hapur papushim teme te re sapo debati merr drejtim te pafavorshem per ta.

-duke hapur tema qe te orientohet debati sipas biasit te tyre

blogu eshte privat, dmth duhet te pritet kjo kur rregjistrohesh ne te. Duhet te vihet ne dukje kjo perkatesi paraprakisht ne pershkrimin e faqes, jo te maskohet ajo me frazen pa kuptim “peshku pa uje eshte nje blog kolektiv shqiptar”.

2 Likes

po te ish Pjeri, me siguri do sugjeronte te goditeshin me qofte (po te ishin 12 eurocent/copa se 13 e lart jane pak te shtrenjta)

Shqipet duhet te mbushin qeset me mut, dhe tua hedhin ne koke politikaneve. Te gjitheve, si te pozites ashtu edhe te opozites.

1 Like

pse te mos i hedhin mbi kokat e veta si fillim

Te githe po merren me aktin e askush nuk diskuton pse proteston kjo vajza. Ministrja te ulet e te flasi me grupet e interesit me studente petagoge per ligjin e arsimit te larte. Per fat te keq njerzit kane frike te protestojne. E pate sa pak maturante ishin ne proteste. Dhe une vete do i thosha femijes tim mos dil se petagoget e rilindjes do ja merrnin shpirtin gjithe vitin e sdo kishte ku ta kerkonte te drejten.

Pjeri eshte baba i ekonomise shqiptare, edhe 1 cent/qofte ai kurre nuk do ta shperdoronte!
Tung