Miratohet fleta e votimit për 25 Qershorin

Është vendosur me short, renditja e subjekteve politike në fletën e votimit për zgjedhjet e përgjithshme që do të mbahen më 25 Qershor, 2017. 18 partitë pjesëmarrëse kanë dorëzuar listat e tyre me kandidatë, dhe ditën e sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi formatin përfundimtar të fletës, që do të vijojë të printohet. E para qëndron LSI, e ndjekur nga PS, ndërsa PD renditet e gjashta. Lista mbyllet edhe me Listën e Barabartë, apo LIBRA e Ben Blushit.

Hallall Baftjar!!! E çove LSI-ne ne vend te pare.

Gjynah LIBRA; ka per te ra nga kategoria.

Po partia e Ngjeles ku eshte?

@Vlonjat

C’fare ngjyre e 10-re

1 Like

Ndoshta eshte ngjyre floriri, meqe e para eshte LSI, dhe Like Floriri… e bera mire lidhjen?

Ta falt Zoti, me draper e çekan :smile:

Lexova qe Rama po ju lutet votuesve demokrate, qe te votojne per Ps-ne😁. Ku humbi ajo siguria qe merrte 78 mandate i vetem?!

" ehu sa ta gjej une ku eshte PD ja, plus qe syzet e leximit i kam harruar ne shtepi. po ja fus kryqin ketij te parit qe eshte ne liste."

pyetje: mire zgjedhjet qe vidhen, po shortet vidhen?

Ore po Spartak anglosaksonin qe ka krijuar koalicion me Ameriken kunder Bashes, ku e kemi?

Dje neper te gjitha kanalet po diskutohej lista e PD dhe konferenca per shtyp e Jusepines me Imamin. Qim Peka & Co po turfullojshin me Bashen.

Kjo quhet fushate zgjedhore … dhe kete gje duhet te beje dhe Basha, dhe jo vetem te lepihet me militantet e PD’se.

Po ka gje qe se ben mire ti thumb? :rose:

1 Like

A e kane degjuar Jozin duke folur keta qe vene kujen per mungesen e saj😬

Baftjari eshte bere deputet i LSI me thane :smile:

Po partia e Bojaxhiut nuk konkuron? Sa keq, u pa puna tani do ja nap PS-se voten time. Dhe si shperblim do me japin 1 kg hashash te presuar. E shtyj nje vit me te.

Mire do bec .ne keto kohera Te zymta hashashi te nep optimizem :smile:

Mos u hiq sikur do votoje per tjeterkend pervec ps-se

1 Like

komunizmi e beri shqiptar, prandaj dhe ja di per nder. arumun ishte ne kohe te zogut dhe do kish ngel pa mbylljen e shqiperise me dryn nga komunistet. po t’i shikosh ata qe ishin anti turq, anti gjermane, anti italiane, jane sot anti amerikane. keta nuk jane shqiptare ne gjenetike (gjak).