Mos na prekni Valbonen!

http://www.dritare.net/2016/10/04/ekskluzive-eda-zari-mos-na-prekni-valbonen-do-ta-mbrojme-me-kenget-tona/1

3 Likes

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Dihet boterisht se nese nuk ke degjuar ti qe je aq i ingranuar ne boten e artit, kengetaret nuk ekzistojne. pz. lol

1 Like

je qe je, shpjegoji kapiten semi amenit qe s’ka lidhje me historine e mbetjeve

bravo kengetaret

Eda, Elina, respekt për ju, për nismën, për ndikimin në një çështje ku zërat deri tani kanë humbur, por, më ndjeni, beteja juaj muzikore ndeshet me gangsterët, bandat e vrasësve dhe hipokritëve qeverisës e opozitarë dhe gjasat janë të humbisni ju dhe ne! Vendimet për ndërtimin e HC në Valbonë janë të qoftëlargut Berisha. I mori këto vendime në ikje, në shënjë hakmarrje ndaj krahinorëve të tij. Arsyet i di ai. Kryeministri, Edi i plehrave, thotë se nuk i anullon koncesionet idiote dhe nuk i largon dot putrat e gangsterve nga kjo perlë e trashëgimisë natyrore, sepse ka kosto të madhe financiare. Atëhere, çfarë mbetet: që populli i zonës, i njohur për trimeri e burrëri, t’u bëjë gjëmën kujdo që do afrohet me mjete për të ndërtuar diga e tunele. Nëse atje ka vërtet burra, mbetet t’i shohim nëse do jenë të bashkuar.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Eh…e di Shkaba e di, por la ta njohin veten sa u vlen lëkura.

Kjo qeveri edhe nderton, nuk ju sjell vetem plehra.

Po pra, shkaba. Duhet te marrin shembull dhe kengetaret e tjera alla tallava qe perpos dekolteve dhe prapanicave shperthyese, mund te benin namin me nje kauze ambientaliste.

1 Like

Ne mos gaboj, para ca kohesh doli ne media qe kjo Eda kishte ushtruar dhune ndaj nenes se saj. Nese eshte e vertet tingellon vertet shume ironike kjo thirrje’’ mos na prekni Valbonen’’

1 Like

Une i kam degjuar te dyja.

Po po keshtu kemi lexuar ketu ne Tirane, po qe se ka ushtruar dhune Zoti e denofte. Kjo nuk quhet artiste pastaj po plehre rrugesh.

Bravo goca, do vij t’ju shoh me shume kenaqesi dhe sigurisht te protestojme sebashku. Edhe Shkaba eshte i mirepritur per t’ju pare ne koncert. Keshtu do ju njohe me mire nga afer sesa te mrekulleshme jeni.

Mund te jete edhe akuze e rreme duke u nisur nga keto:

http://durreslajm.com/intervista/e-ëma-e-eda-zarit-si-na-e-vodhi-vajza-me-dokumente-false-pasurinë

http://durreslajm.com/gossip/eda-zari-reagon-pas-akuzave-të-nënës-për-vjedhje-betejë-me-mullinjtë-e-erës

1 Like

Nuk e paska rrahur i paska marre pronen me keq akoma. Turp te kete!

1 Like

Bravo gocat! Mos e rruni per maskarenjte e Fendri Gunges qe duan t’ju perbaltin se per kete i paguajme. Kurse gomeret fluturues eshte me mire qe nuk ju njofin.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Koncert ne vitin 1936, dmth 2016.

Pergezime per kthesen zeqo. E bute, por kthese gjithsesi.