Mund të jem ‘një fermer i zoti’ : Si u bë milioner ish-kryeprokurori Adriatik Llalla

Ky është peshku i madh? HaLlal

ky kushedi sa thesare mund te kete groposur, qypa me flori qe do i zhgroposi dalengadale.

Jo vetem Llalla por ene Rovena Gashi qe na mbiu tek studiot televizive si prokurore me integritet e Shqupit u kap me presh ne dore e akuzohet per pastrim parash bashke me te shoqin. Eh sa hajdute ka mes Shqiptareve te mij…
http://www.panorama.com.al/pas-llalles-rovena-gashi-dhe-bashkeshorti-i-saj-dritan-gina-nen-hetim-per-pastrim-parash/

1 Like

nese i futen me themeli gjithe elita politico-juridike e shqiperise duhet te kridhet ne hapsane dhe vendi do te benet nje protectorate i UN nen drejtimin e nje komisioni nderkombetar kontrolli derisa barinjte shqiptare te mesojne si te mbajne nje shtet .

1 Like

Osht dhe varionti tjetër:

Revolucioni francez 1979 - gijotina n’mes t’sheshit publik dhe hop ! marun t’gjith pasunarët mafiozi, politiçaret rrjepsa dhe m’the t’thash…

po por ata qe prene kokat ne gijotine perfunduan ne gijotine per vete me pas e nje histori e tipit njehere ma hipe njehere ta hipa vazhdoi per rreth 150 vjet deri ne fund te WWII.

po me duket se ironia e xixes ketu konsiston. Me fjale tjera kur nuk ja arriti Enveri qe kishte ne dore gjithçka, do t’ja arrijne bythmutet demokrate ngambrapa llap llap llap

do t’ja arrije Stalker bashke me Korriksen

procedimi i korrupsionit te gjitheperhapur qe ne realitet do te thote dosje penale me mijera faqe ne nje system gjyqesor te mbingarkuar,te ngadalte inefficient e te korruptuar eshte praktikisht i pamundur e nje renie kombetare e legenit.

Gabim Alba22…

Ai proces nuk mbaroi pas 150 vjetësh sikundër thua ti por, pas 50 vjetësh, në 1852!
E vërtetë që kokëprerësit jakobinë me Robespierre nê krye të Republikës I franceze përfunduan pa kokë… por pas tyre erdh’ Napoloni që arriti të krijojë njê aristokraci të re, të krijuar nga hiçi mbi bazën e meritës dhe të forcës së tytës topit.

Ishte kjo aristokraci e shartume me mbeturinat e asaj të vjetrës pri vërteti - dikur t’arratisme në Angli, me n’krye Napoleonin III, që pas një epizodi perandorak arriti të themelojë Republikën II franceze - ajo që qëndron në bazë të gjithçkaje që egziston sot nê Francë.

Pra, vêrtet 50 vjet kaos, luftë dhe kokprerje - por bëhet fjalë për Francën, dhe jo për …

1 Like

Alba e thote vete me mire, se un mund ta keqkuptoj si me duket te keqkuptova ty, po marr rrezikun e keqkuptimit edhe nje here tjeter: rrin çfar thote alba, megjithse thene ne menyre te percipet, pa hollesite historike qe ke dhene ti.

Duke lexu komentet edhe nje here tjeter, vura re se thoni te njejten ide si esence:

Enveri ne 1945 masakroi gjithe eliten e vjeter pastaj ne vitet 70 eliten e re qe krijoi vete .ne fillim te viteve 90 shqiperia u gjend ne nje power vacuum pa udheheqje .