Naten e mire

Gjynah qe ky qenka bere blog fantazme. :slight_smile: Te rroni vete.

mirmjes o drandofil me H20
te na rroje vetvetja fantazmagorike
megjithse Frojdi ka thon se “uni nuk eshte padron ne shtepi te vet”

Immagine1

natën

immagine

Fli, fli nat e ditë që të shohim pakëz ëndrra në diell.

Që Peshku është pjerdh është tregues që Shqipëria virtuale është pjerdh, dhe po të jetë pjerdh virtualja, është pjerdh edhe realja.

Bah! Shqiperia e vertetete ka ekzistuar per mijera vjet dhe pa internet. Ne shqiperine reale njerzit zgjohen, shkojne ne pune, kthehen nga puna, hane buke, rrisin kalamajte, dalin me shoqerine etj… Edhe website te tjera ka me dhjetra nese je i interesuar te mesosh. Ketu me c’shoh ke ngelur vetem ti qe analizon artin modern te shekullit te kaluar dhe ky shqytari yt qe i pergjigjet te gjitheve me ate fotografine e atij Sanço Pançes nga Afrika. E sapo afrohet ndonje i trete plas e shara me nene e me moter. Lol.

Kaso,
Shqiperia ka ekzistuar un kazzo per mijra vjet, ka vetem nja 140 vjet qe ekziston dhe deri tash ka bere nje mut te madh, mutin me te madh ne bote ne artin e shekullit te shkuar dhe akoma me te madh ne shekullin e sotem duke shkruajtur ne dhjetra e dhjetra website te tjera.

Pa na i trego me dhjetra website te tjera ku jane se jam i interesuar te mesoj.

Durresi, qyteti ku une kam lindur eshte qytet 2500 vjecar. Ne kodrat ku une luaja dikur ngriva-shkriva ka luftuar Cezari kunder Pompeit. Per gjithshka tjeter ka Credit Card. Nuk kam ndonje interes ta vazhdoj kete debat. Gjithe te mirat.

Ja dhe nje video e nje koleges tende nga Anglia qe iu shpjegon grave ne Afganistan kryevepren e artit modern perendimor. :slight_smile:

ky nuk eshte debat, ky eshte futja pordhes nga bytha shqiptare ne drejtim te kafkes durrsake. Kodra ku ngrihet Durrsi yt ka lindur tre milion vjet me pare nga nje levizje tektonike mu aty ku ke luajtur ti ngriva-shkriva, ka luftuar Cezari kunder Pompeit dhe eshte ndersyer brakeiopodi me lofoforatin kunder Ismail Qemalit.

Aman mos ik, sidomos pa na treguar me dhjetra website te tjera qe diskutojne per artin e shekullit te ardheshem. Dhe mos ik per fare, po rri e hap tema me rendesi si kjo qe ke hapur.

Aman mos ik, sidomos tani qe shoh se ke shtuar ne koment nje video porno. Duket qe merr vesh nga arti i shekullit te ardheshem.

:+1:

immagine

1 Like

-Imzot, non si vede un cazzo!

-Ma almeno si vede il Kazo che discute per l’arte moderna del prossimo secolo in decine di website albanesi!

Popov-Andrey

11791358332051698304

grazie all’asino ho capito il mondo.

immagine

1 Like

Manjola, pashe ne email qe me kishe derguar edhe ti nje kartoline. Do me falesh. Te kujtova Sanco Pance po ti na qenke Dylqinje. :slight_smile:

1 Like

e gjithe ekzistenca sublime e popullit shqiptar ndodhet ne kete shprehje:

Ç’ke që m’sha nga nona mër te qifsha nonën!

kurse bijte me te mire te popullit shqiptar, alias intelektualet e shquar qe shkruajne ne dhjetra site te blogsferes shqiptare per qytetin e lashte te Durrahut dhe letersine kontemporane, e sofistikojne akoma me teper kete shprehje:

Ti para se te me shash mu t’qifsha nonen, te shaj une paraprakisht te qifsha nonen, ne menyre qe ti te mos vrase ndergjegja qe me ke share i pari t’qifsha nonen, e keshte marr un persiper mekatet e tua mer te qifsha nonen se po me detyron te behem maskara mer te qifsha nonen se ndoshta nona jote nuk do me u qi dhe une jam i detyruar me e qi se jam burr me lesh n’turr qe kur e jep fjalen e qi nonen se s’ben, edhe sikur te jete e shemtut, edhe sikur te kete vdek, shkoj ne boten tjeter dhe e qi mu aty ku eshte mer te qifsha nonen.

kom

smirnov6x

nder paç i dashur

Manjola, nga gjithe keto fotografi erotike qe shoh te postuara prej teje kohet e fundit ne kete blog, mu krijua ideja qe ti duhet te jesh e punesuar si biblotekare. Bile biblotekare e vjeter dhe me pervoje. :slight_smile:

1 Like

a_short_tour_and_farewell