Ndahet nga jeta aktori Gastone Moschin

Është ndarë nga jeta aktori i njohur italian Gastone Moschin.

88-vjeçari, i lindur në vitin 1929, është shuar pasditen e sotme në spitalin “Santa Maria” në Terni, ku ishte i shtruar prej disa kohësh, raportojn ANSA, Gastone Moschin ka një karrierë të pasur në kinematografi dhe teatër.

Ai ka luajtur edhe në episodin e dytë të “The Godfather”, që ka mbajtur të fiksuar pas ekranit shumë shqiptarë. Moschin ka pasur rolin e “Don Fanucci”, personazh i frymëzuar nga Ignazio Lupo, një mafioz i jetës reale.

Aktor goxha i zoti… Ne Itali njihet me shume nga filmi humoristik te tipit “shoket e mi” (amici miei).

duhet me kthy dhimjen nforc, spo kena cka me bo

2 Likes

T’i rrojne femijet dhe t’ju kete lene uraten. Miqte shnosh.

Kot e botuat Zoti Amin
Unë lajmin e hodha mbrëmë dhe artikulli poshtë lajmit shqip ishte italisht me një biografi të plote pasi të them të drejtën përtova ta përkthej. Gjithsesi faleminderit!

Jo-jo mir bon qe e botuan, çmimi botimit osht zero leke :grin:

1 Like

Falemnderit për fjalën e mirë Zoti Peshkuikuq,
gjithsesi, m’u desh ta shkurtoja tekstin italisht se s’kish kuptim kur ishte njoftimi shqip sipër.
Sa për biografinë e Gastonit, nuk ishte e tillë që të ngjallte as të ndjerin as edhe entuziazmin e peshqve të tjerë (jo të kuq).

111111111111sdfjkahsdf\x

Sigurisht ndriçues i dashur, blogu me peshq të kuq apo blu vazhdon rënjen e lirë, jeni pikiadë

thnx again!

nese as e kuqja e as bluja nuk e shpetoi dot blogun, do ta shpetoje mavi mavrija qe eshte rezultat i sintezes midis tyre!

1 Like