Ndan gruan ditën e dytë pas martesës se s'ishte e virgjër, në televizion

Ishte me eksperince djali-burre, se kishte pire kafe me shume femra anekend Shqiperise. Naten e pare te marteses qendruan si motra me vellain, se i duhej te bente nje perseritje te gjithe eksperinces qe kishte marre gjate kafeve. Aq shume u pergatit djali, sa edhe pse s’e gjeti te virgjer, nuk pertoi ta leje me barre. Ca t’i komentosh ketij, derman!

4 Likes

:grin::grin::grin::joy:

ne fakt qerosi neper perrallat folklorike na del furbo i zgjuar dhe ne fund gjithmone fiton… mirepo ky qerozi yne, burre zakoni medemek, qe donte nuse te virgjer na del akoma sum me e zgjuar se shoket. -nuk e ndau diten e dyte joo. por sipas tij, ‘‘diten e dyte e provoi dhe nuk e gjeti te virgjer’’ dhe e ka cuar ne shtepine e saj pas 8 ditesh…
pra qerosi yne, sic thame , burre zakoni qe e donte gjithcka sipas tradites e kanunit, vet harroi ti zbatonte te gjitha keto rregulla e zakone sepse po sipas tradites ky duhet ta conte kete vajzen ne shtepi te prinderve direkt diten tjeter pasi nuk e gjeti te virgjer.

nejse, se cfare ti komentosh ketij… burre beqir, i pacipe, qe mire qe qahet paturpesisht ne TV, por si langaraq pergojon ate vajzen e gjore qe si ka kurrefare faji.

1 Like

Media shqiptare eshte me anti-shqiptarja ne bote.
Merr kete idiotin e nxjerin ne faqe te pare dhe nga kjo pergjithesojne tere shqiptaret…

Ti se ke iden sa idiote te padeklaruar ka si ky ne Shqiperi

1 Like

Nuk prish shum pune, yhaaa! sa burra t’zgjut ka Shqipria qe se kan problem fare se i eshte pallu dhe se i pallohet gruja!

S’ka lidhje mendoj unë, media në rastin në fjalë bën propagandën e duhur por shqiptarët ( një pjesë jo e gjitha) varet si e kuptojnë…Kronika është më shumë se sociale i dashur ‘‘Heavy Metal’’

1 Like

Hudhu nonjoni t’boj romanin, 48 ore qe …

Shkusi do ta ket pas fajin. Po jo dhe aq shume, ai ka dash me u siguru e gabimish e ka cpu.

Personalisht s’me kane pelqyer asnjehere keto njohjet me shkuesi. Eshte si pune tregetie, rrezja e veprimit te shitblerjes prek te gjitha aspektet e lidhjes. Si pasoje e tregtise paramartesore cifti gjithmone do te jete i riskuar, ne mos ceshtje si virgjeria, do te vuaje dicka tjeter…keshtu ndodh kur palet e gjejne njeri-tjetrin gati dhe nuk mundohen te fitojne zemren e njeri-tjetrit.

Shiko qe eshte tregeti eshte. Jo ne kuptimin e ngushte monetar, duke futur brenda thesit te gjitha (megjithse caze aty te moneta u qan zembra :stuck_out_tongue:). Puna eshte do ta besh tregetine vete apo te bej shkuesia, do ta kapc peshkun vete apo do ta blec ne dyqan dmth. Dhe s’ka rreceta, se shkon e kap vete ndonje peshk helmues (ne Japoni vdesin per keto lloj peshq, po qe dhe vdesin tamam po gaboi guzhinjeri).

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

jepini me lloqe terr terr terr “… se shkuesi zotrie, se partia e hoqi shkuesine zotrie …”, tregoni se jeni produkte te tabuse inteligjente te kurverise se derrit dhe doses!

Mire, une e marr vesh qe tregtia i fut hundet ne shume raporte, por kjo puna me shkes eshte fare fare. Prezantohen 2 vete, secili vulnerabel per t’u martuar, fundi percaktohet qe ne fillim. Rrjedhimisht perpjekjet reale per t’u njohur dhe per t’u pershtatur me dike lihen menjane, it’s not fair! S’mund te krahasohet me ne te tjeret qe na godet ne zemer dhe luftojme.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Nuk eshte e thene. Sic te thashe do ta besh gabimin vete apo te kesh kujt t’ia lesh ne dere. Psh indianet martohen ne pergjithesi me shkusi. Pastaj dhe shkusia s’do te thote qe u mbyll dilli. Mund te jete vec si fillim njohje. Psh ne vend te facebookut etj. Ta thashe, tregeti eshte cdo merdhenie, lidhje, martese etj. Vihen ne kandar vlerat ne pergjithesi. Psh pasaniku me i madh nuk merr te bukren e dheut (perjashtim ben z. Trump se ai i provon nga …).

njof une nje rast ne Itali te çifti te fejuar me shkuesi qe nuk ankohej vajza, por ankohej djali se nuk ja jipte, ky ja kerkonte, ajo nuk ja jipte, megjithse ishte nga jugu i pallosheve. Ankohu knej ankohu anej, doli qe vajza ishte lesbike, donte nje femer tjeter nga veriu i malokeve. A kshu eshte puna, tha babi i djalit, pa problem, le te martohen te dyja ne Hollande me permesso di soggiorno, kurse djali im gje nje tjeter, edhe po nuk gjeti nuk prish pune e martojme me nje pederast ne Hollande. Simetria behet e plote.

Pastaj njof nje tjeter rast une qe dul shkesi qe ishte pederast, por djali nuk ja dha dhe ai u hakmor me vajzen dhe i tha djalit se kjo eshte e shpume, por mos u merzit sepse edhe istitucioni i shkesise tani eshte modernizuar. Nuk ka rendesi fare nese gruja eshte e shpume, dmth qe gruja eshte e perdorme, vetem makina te jete e re, te jete makine e paperdorme, te tjerat nuk prish pune fare.

Njof pastaj nje tjeter rast qe shkesit i pellciti prezervativa, dhe ca copa fluturuan nga penxherja dhe i rane turinit nje karabinieri ne rruge …

Yha sa raste ka, me mijra raste, çdonjoni eshte rast me vete.

Ka ndryshim te madh rasti kur te dy palet e kane mendjen e ndare qe ne fillim per t’u martuar dhe i shikojne cv-ne njeri-tjetrit, me rastin kur nje gje ndodh spontanisht, nuk e parashikon si do shkoje dhe nuk e faktorizon me koeficientin e interesit te marteses. Kur nuk krijon nje siguri paraprake per dicka, aty tregohet ne te vertete sa e don ate gje, dmth sa guxim ka njeriu te riskoje. Te tjerat jane gjera fallco, me njerez qe s’e kane problem te shtiren.

Ky mos priste qe ajo te ishte e virgjer përnatë😳??

4 Likes

Sidoqofte, them qe kjo vajza ketu ka shpetuar, sepse sa kohe qe shume njerez te fusin hundet ne jeten private te personit apo cifteve, probleme nga me mediokret do te degjojme. Uroj qe Fati ta njohe me vone me dashurine e saj te vertete dhe vajza ta ktheje koken nga e shkuara-e harruara me buzeqeshje te sheruara.