Ndërtimi në një zonë si Butrinti

Rrace bastarde .

1 Like

Po ç’te diskutojme ketu, kur çdo gje qe thuhet, thuhet se eshte konfidenciale, çdo gje e fshehte dhe pa sqaruar mire.

1 Like

Ushqime te lehta pra…
Qofte vegjetarjanesh
Kokoshkat jane te lehta
Nga ato pakot 1gramshe me sheqer
Naj sherebelë

1 Like

Pikerisht per mosberjen publike te kontrates mund te dikskutosh.

1 Like

Po berjen publike ose jo publike, eshte tager i qeverise ACDC, ata po te duan te nderohen e te jene transparen, i sjellin te gjitha te dhenat mbi tavoline, po te duan te jene inferiore e si mafioze, i mbajne nen tavoline te dhenat mbi kete çeshtje. Eshte gjithshka ne dore te qeverise. Topi eshte ne fushe te tyre.

kesaj i thone tamom me fol para pilafit :))

te mos nxitohemi: si thoni ju, as nje qofte nuk do hane e as nje shishe birre nuk do pine turistet? po eshte pisku i vapes, ore zoterinj!
Ai personi qe do e ndertonte kete, eshte nje i njohuri yne, (@bradland, eshte cuni i tezes se Llazit nqse nuk e njeh). Cun flori, qe i ka pagu taksat shtetit vit per vit. C’te keqe ka te shperblejme njerez te tille me projekte zhvillimi si ky? Per nder, e kam te pamundur ta kuptoj

1 Like

shum interesante, nje tironc puro me nje myzeqar shqeto :laughing:
te shohim ç’do thote Bradi per Butrintin, zone qe ai (sipas satelitit tone) e viziton vetem nje here 2 vjet.

Po te marrin shembell nga vendet e avancuara perendimore veriore! Ketej keto objektet historikale kulturikale i japin me koncesion te bixnesi i cili i adapton ne kafene, restorante, dhe ne te njejten kohe kujdeset per nxjerrjen e thaseve me plehra cdo te enjte para ores 7 am.
E keni pare kalane e Petreles?

download
Castillo_de_Petrela,_Petrela,_Albania,_2014-04-17,_DD_02

Vertet e doxhi turki por mjeshtrat duararte shqyptare e ben prape me çati druri dhe rindertuan restorantin fiks sipas planeve te Marin Barletit dhe firmosur nga dora vet beu i Skenderajve!

1 Like

ore zoteri, mos i ndalohet nje myzeqari te kete kusheri ne Tirane? zotrote, te gjithe nga fshati tend i ke njerezit?
Nuk eshte bradi kusheriri i Llazit por ai personi qe ka investuar ne Butrint, konform ligjit. Lexojeni horizontalisht e vertikalisht, i nderuar - vec lexojeni sic duhet

shum interesante, nje tironc puro me nje myzeqar shqeto

Me fal qe po nderhyj por s’po e kuptoj ku eshte interesantja ketu. Ti vete, megjithese hiqesh si tironc puro ke shkruar qe djali i tezes tend eshte ne Kukes e ca kusherinj te tjere te afert ne Vlore. Madje shkruajte nje shkrim te tere per viziten qe ju bere.

Cudi se Butrintit sikur i kishte dale pronari para 4 vjetesh. Cne po i le pronari keta te ndertojne te toka e tij?

Cili Cesar ishte ky pronari?

Nuk e di c’e kish llagapin po ishte nje nga keta te ALUIZNI-t me ngjan. Ja kish lene baba me testament. Edhe nga fytyra dukej si pasardhes direkt i Eneas.

E meritoka postin ne ALUIZNI atehere!

na kurseni kohen, nxirrni pergjimet, se keto pjese e nje skuadre jane.

1 Like

Ah, tani i vura re dy presjet tek emri, Bradland, i nderuar Bredharako.